PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=863871}

Trefny szmal

Bani negri
6,4 293
oceny
6,4 10 1 293
Trefny szmal
powrót do forum serialu Trefny szmal

Bardzo dobry serial z potencjałem na 2 sezon. Ale mimo mnóstwa śmiesznych rzeczy wyłania się z tego serialu obraz jaki my całkiem nieźle znamy z naszego podwórka. Z jednej strony jest tu absurdalność historii jak w czeskim filmie, z drugiej smutną historię zwykłych ludzi wplątanych w niezamierzony przez nich grubymi nićmi szyty szwindel wywołany głupim żartem. Obraz skorumpowanej władzy, policji i prawie wszystkich ważniejszych ludzi w mieście (łącznie z popem) w pewnym momencie przestaje śmieszyć tylko stanowi dołujące odbicie problemów naszej części Europy i przede wszystkim Rumunii ( w końcu mało który kraj w Europie ma takie problemy z korupcją, nawet nie tak dawno przez nią doszło do zmiany władzy) Wiem że to tylko serial komediowy, ale znacznie ciekawszy niż się wydaje. Znalazłem go przypadkiem i nie żałuję nocki spędzonej przy ekranie. Szkoda że ma tylko 6 odcinków ale mam nadzieję że na tym się nie skończy tym bardziej że ostatni odcinek kończy się mocnym cliffhangerem który nie zamyka sprawy pieniędzy z napadu ale ją jeszcze mocniej rozkręca. Rumuni odwalili kawał dobrej roboty i czekam na więcej.

ocenił(a) serial na 8
Rafik2

"na temat rumuńskiego społeczeństwa"... Czy ja wiem, czy takie to społeczeństwo faktycznie jest? Spędziłem tam trochę lat i faktycznie wiele rzeczy się pokrywa, ale czy tylko tam? ;) Tak swoją drogą, ciekawe jest to jaką akcję można nakręcić w takim miasteczku jak Piatra Neamt. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones