Twin Peaks
powrót do forum 3 sezonu

Zła wiadomość dla fanów Twin Peaks.
Mimo, że David Lynch i Mark Frost napisali skrypty do 18 odcinków i produkcja rusza w tym roku we wrześniu maja zamiar albo już tak postanowili - przesunąć datę z 2016 (pokaz stacja Showtime) do 2017. W Polsce będzie opóźnienie + dodatkowy rok czekania. Nosz.... k.... ja p.........

http://welcometotwinpeaks.com/news/new-twin-peaks-possibly-postponed-until-2017/

ocenił(a) serial na 8
Parsley81

Zalamka ale wiesz lepiej jak to zrobić powoli pomistrzowsku. Pozdrawiam fana Miasteczka.

ocenił(a) serial na 7
batesmotel27

Dzięki, wzajemnie :)

ocenił(a) serial na 10
Parsley81

Czy mi się wydaje, ale na oficjalnej Showtime wciąż wisi 2016?

ocenił(a) serial na 7
marcov1984

Nie zmienili treści od co najmniej roku. Ja od czasu do czasu zaglądam na ich stronkę i myślę, że pojawi się coś nowego gdy zaczną kręcić 3 sezon we wrześniu.
Czekam na fotki przeróbek Double RR(jak w serialu), posterunku szeryfa itd. gdzie Sherilyn Fenn udostępni zdjęcia pewnie na Facebook i Twitter.





ocenił(a) serial na 7
Parsley81

W sieci krążą ploty na temat daty emisji 3 sezonu na Showtime. Jest szansa, że zdążą przed 2017 czyli wersja pierwotna tzn. 2016. Produkcja rozpoczęła się od początku września a tu kilka fotek z North Bend, Washington (około 10 zdjęć w czasie produkcji 3 sezonu a pozostałe to zdjęcia okolicy)
https://www.facebook.com/LivingTwinPeaks/photos_stream?tab=photos_stream
hahahhaha => https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10207760520397350&set=o.151699313855 6669&type=3&theater



ocenił(a) serial na 8
Parsley81

Juz od lat staram się zrozumieć o co biega w ostatnim odcinku. Co z D.C. Aktor się powtarzał,ale wierzę,że Lynch wyciągnie z tego aktora co najlepsze bo sam Kyle widać żyję ta rola.

ocenił(a) serial na 5
batesmotel27

"Juz od lat staram się zrozumieć o co biega w ostatnim odcinku. "

SPOILERY

Ja to rozumiem tak: Cooper dostał się do Czarnej Chaty, miejsca poza naszym światem, pełnym duchów i demonów. Tam został otoczony przez owe istoty, złe i dobre. Walczył nie tyle o to by uratować Annie (co mu się przypadkiem udało), ale raczej o siebie. Walkę przegrał w momencie gdy zawahał się wypić kawę (potwierdza to tekst karła: "Wow, Bob, wow"). Cooper uwierzył w to co widzi i zaczął się coraz bardziej bać. Cooper przegrał starcie z Bobem w Czarnej Chacie, a jedyne co udało mu się zrobić to ocalić Annie.
Jestem też zdania, że to Cooper (można też twierdzić, że to doppelganger Coopera), opętany przez Boba, wrócił do rzeczywistości. Drugi sezon się kończy gdy Cooper jest w tym samym stanie w jakim był Leland.

ocenił(a) serial na 5
Dentarg

I jeszcze jedna myśl jaka o której zapomniałem.

SPOILERY

Gdyby Cooper zaufał dobrym demonom (karłowi, kelnerowi i olbrzymowi) i napił się kawy którą mu podsunęli w Waiting Roomie to podejrzewam, że trafiłby do Białej Chaty i wszystko skończyłoby się dobrze.

ocenił(a) serial na 8
Dentarg

Chciał się jej napić. Karzel zastosował magię. Dale tracił grunt juz dwa odcinki wcześniej jak Annie nalewalaa mu ją. Tak mądry Dale nie rozszyfrować mapy a zrobił to Andy. Miłość zastępca rzeczywistość i Dale nie posłuchał ostrzeżenia od olbrzyma. Mam jakąś cicha myśl,że Dale obiecał oddać duszę za te wszystkie informacje Na temat kto zabił Laure powiedziała mu do ucha to Laura chyba w 2 odcinku i te słowa do zobaczenia za 25 lat. Jak by tyle miała trwać klątwa bo przecież nie życie bo w 3 sezonie musiał by Dale zginąć. Wydaje mi się,ze go opracować chcieli lata temu,ale serial został skasowany ponoć źle zamknięta publika oceniła 3x1 jak Dale mordowal pewne dwie ofiary Judy i Annie.

ocenił(a) serial na 5
batesmotel27

Hmn... ja to widziałem trochę inaczej.
Wydaje mi się, że karzeł stał po stronie Dale'a. Podobnie jak kelner czy olbrzym, dawał mu wskazówki i sny. Jedną ze wskazówek był jego taniec, którym podpowiadał, że zabójcą Laury jest Leland (Leland również tańczył w specyficzny sposób). To karzeł skontaktował Dale'a z martwą Laurą. Pomógł mu rozwiązać zagadkę. Co więcej, w Waiting Roomie był on, kelner i olbrzym. Wszyscy trzej chcieli by napił się kawy, a dopiero gdy Dale im nie zaufał i w ostatniej chwili zawahał się z wypiciem kawy, nastąpiło "Wow, Bob, wow".
Zresztą, nawet w tamtej scenie karzeł go ostrzegł, że następnym razem jak go zobaczy to nie będzie on. Mi się wydaje, że karzeł był tym dobrym i że nie stosowałby magii by zgubić Dale'a.

"Mam jakąś cicha myśl,że Dale obiecał oddać duszę za te wszystkie informacje"

Czyli twierdzisz, że wszystkie te demony (karzeł, kelner, olbrzym) były złe, a pomagały mu tylko dlatego, że zawarł z nimi układ? Cooper był zaskoczony widokiem olbrzyma, karła, snami... więc chyba się tego nie spodziewał...

Co do sprzedawania duszy to w Chacie, w ostatnim odcinku, Dale zgodził się oddać duszę za życie Annie.



"te słowa do zobaczenia za 25 lat"

:) Bardzo liczę na scenę Dale'a z Laurą po tych 25 latach i wytłumaczenia o co tutaj chodzi.

ocenił(a) serial na 5
batesmotel27

Tutaj jest ciekawa interpretacja. Bardziej zgodna z Twoją wersją niż moją :)

http://www.douxreviews.com/2014/09/twin-peaks-beyond-life-and-death.html

ocenił(a) serial na 9
Parsley81

Jak się ma HBO, to się nie czeka.

ocenił(a) serial na 8
mikeszko

To na HBO będzie emisja mam cyfrę chyba ba się kuszenie. Uprzejmie proszę Cię o odpowiedź

ocenił(a) serial na 10
Parsley81

Jeżeli jest coś popularne i oczekiwane przez długi czas / długie lata to częstym zabiegiem jest opóźnianie daty premiery po to by zwiększyć apetyt fanów i ogólny szum wokół danego wydarzenia. Nie jestem zdziwiony. Już jeden taki chwyt zastosowano gdy nagle okazało się, że ma być 2 razy więcej odcinków.

Premiera w Polsce średnio mnie obchodzi, ponieważ i tak będę na bieżąco dzięki internetowi... Chociaż oczywiście miło będzie później nabyć oryginalne polskie wydanie.

ocenił(a) serial na 9
Okash

Te polskie wydania Twin Peaks. Zniecierpliwiony kupiłem anglojęzycznego "Gold Boxa", a potem wyszło "Entire Mystery". Teraz się wstrzymam z zakupem. Czekam na całość - wszystko w jednym: to co było i to, co będzie.

ocenił(a) serial na 9
Parsley81

Czekałem 25lat na powrót Twin Peaks, więc rok czekania dłużej mnie nie zaboli :)

ocenił(a) serial na 7
sq8jlm

1990/91 miałem 9/10 lat, komunia święta, ruski telewizor... pamiętam jak siostra i ojciec oglądali pierwszą edycję w telewizji. Ja polubiłem z 2 lata później, podajże był to rok 93 gdzie na TVP2 leciał serial - 2 sezony a potem TWIN PEAKS - FIRE WALK WITH ME (R)...
Na razie kręcili sceny w Big Ed's Gas farm, Double R Diner, Roadhouse. Jestem ciekaw jak potoczy się sprawa Catherine E. Coulson (Pieńkowej damy), która zmarła na raka kilka dni temu - miała 71lat. Marzę o tym, żeby zrobili CGI twarzy
Bobowi (Frank Silva) jak i niedawno zmarłej aktorce zamiast dodawać zastępczych aktorów. Technologię zastosowali w takich filmach jak Kruk, Szybcy i wściekli 7, Terminator Salvation, Genisys itd.

ocenił(a) serial na 9
Parsley81

Też pamiętam jak rysowałem nosem po ruskim TV firmy "Eljektron" To były czasy :)

ocenił(a) serial na 7
sq8jlm

Napisałem powyżej, że oglądałem cały serial w 93 TVP2. Otóż nie....to był prawdopodobnie Polsat 1996, gdzie serial leciał raz na tydzień pod wieczór i powtórka odcinka następnego dnia do południa.
Dokładnie pamiętam 1 emisje serialu 1990/91 jak ojciec i siostra oglądali to na ruskim telewizorze. Ja przechodząc z pokoju do pokoju zapamiętałem jeden szczegół -" pokoje z drewna" ale serial jeszcze wtedy mnie nie interesował.

ocenił(a) serial na 9
Parsley81

Te wspomnienia... Pierwsza emisja to chyba 1991 rok, a zaczęła się wiosną - oglądaliśmy całą rodziną od pierwszego odcinka. BOBa nazywaliśmy "Indianinem" ;) Latem na pewno musiał iść sezon 2, ponieważ doskonale pamiętam jak u rodziny na wsi, z kolorowego Rubina dowiedziałem się, kto zabił Laurę ;) A druga to faktycznie Polsat w 1996, nawet próbowałem nagrywać wtedy na VHS. FWWM zarejestrowałem na video z TVP w 1997. A potem długo, długo nic aż przyszedł internet, DC++ i lato 2004. Serialem zaraziłem przyszłą żonę. Pewnie za jakiś czas przejdzie na dzieci.

ocenił(a) serial na 9
Parsley81

Mam nadzieję, że jakieś sceny z Log Lady jednak powstały. Lynch zwerbował Catherine do serialu, jest nawet foto z tegorocznego festiwalu - wiemy jak by wyglądała... Brała też udział w akcji zachęcenia Lyncha do powrotu na fotel reżysera wiosną br. David musiał wiedzieć o jej chorobie, więc kto wie czy nie filmowano ujęć z Margaret. Brzmi smutno, ale...

ocenił(a) serial na 8
m1KKa3L

Wciąż nie mogę doczekać się co Dałem. Czy wyjdzie po 25 latach jako dobry czy tam czeka go śmierć.Mam nadzieje ze 16 rok będzie premiera na wrzesień.

ocenił(a) serial na 9
Parsley81

Podobno premiera 8 października 2017.

ocenił(a) serial na 7
m1KKa3L

https://media.giphy.com/media/GfAD7Bl016Gfm/giphy.gif aczkolwiek wiadomo, że to przypuszczalna data. Stale liczę na pierwotną datę, bodajże to był wrzesień 2016. Niech będzie nawet wczesny 2017, ale nie październik OMFG "/.
Zamieściłem wczoraj 2 informacje (wiesz gdzie :).
1. Już wkrótce DL i załoga produkcyjna wyrusza do południowej Nevady - wiadomo na razie tyle (potwierdzone).
Na dodatek ludzie spekulują na temat, że ekipa zwiedzi Teksas. Może chodzi nawet o miasto El Paso, ale to ja zakładam.
2. http://www.swiatseriali.pl/seriale/miasteczko-twin-peaks-1156/news-miasteczko-tw in-peaks-david-duchovny-wystapi-w-kontynuacji,nId,1902947.
Dzisiaj kręcili coś przez 1.5, 2 godziny.

ocenił(a) serial na 9
Parsley81

Południowa Nevada to m.in. Las Vegas. A jeszcze Teksas? Gdzie ich tam wywiało... ;)

ocenił(a) serial na 7
m1KKa3L

DL i załoga produkcyjna wyrusza do południowej Nevady, a Teksas to przypuszczenia bo ludzie zauważyli przed kręceniem scen w domu Palmerów, że tablice rejestracyjne wozu agenta Coopera były z Teksasu. Po skończeniu scen zmienili na oryginalne płyty z Kalifornii. Zostały wprowadzone z powrotem do samochodu.
-------------------------------------------------------------------------------- ---------------------------------------------------------------------
Ludzie spekulują czy zwiedzą dodatkowo Teksas i tam będą też kręcić sceny... czy tylko zmieniono tablice na miejscu na potrzeby kręcenia serialu. Jeżeli stan się potwierdzi to przypuszczam (tylko ja), w tym momencie, że będą kręcić w El Paso (1 sezon, odcinek 1- początek).

ocenił(a) serial na 8
Parsley81

Wystarczył by jakiś zwiastun,aby dać nam wiele odpowiedzi. Lynch będzie chciał ukryć pewnie sam zjazd na twarz Dale czy tam wciąż jest Bob czyli jak pamiętamy w finale przyciemnione oczy. Fajnie,że dajesz tu znać co i jak pozdrawiam.

ocenił(a) serial na 7
batesmotel27

Nie ma sprawy, dzięki wzajemnie :)

ocenił(a) serial na 7
m1KKa3L

Sherylin Fenn(Audrey Horne) już brała udział w produkcji.

ocenił(a) serial na 7
m1KKa3L

Filmowanie kończy się po drugim tygodniu kwietnia. Czyli teoretycznie zgadza sie z tym co mówił Dana Ashbrook na Twin Peaks Panel w Living Dead Horror Con w Portland, Oregon. (7 miesięcy)
- kręcą sceny w Czarnej Chacie... pierwsze dwa dni temu.

ocenił(a) serial na 8
Parsley81

Masz jakieś newsy? Nie wiesz cio z książką,w którym kwartale się ukaże? Mam na myśli,, Sekretne życie Twin Peaks '' pozdrawiam

ocenił(a) serial na 7
batesmotel27

Nie po za paroma PLOTAMI tzn. lokacjami w Los Angeles gdzie niby kręcą albo nakręcili sceny - te co powyżej plus:
- Los Angeles City Hall
- Langham Apartments in Hollywood
- Downtown Irish Pub
Jak na razie nie ma dowodów na kręcenie scen tylko durne fotki w stylu "plac zabaw albo sklep spożywczy na moim osiedlu"
Wszystko na stronie https://twitter.com/ForLocations
Info o książce - http://welcometotwinpeaks.com/news/the-secret-lives-of-twin-peaks-novel-mark-fro st/

ocenił(a) serial na 7
batesmotel27

Caleb Landry Jones wyznał niedawno, że jest w obsadzie (lol)
Sherilyn Fenn powiedziała, że nie udostępni nawet 1 fotki z planu bo będzie miała kłopoty.
Mädchen Amick zapowiada powrót (wkrótce) + innych aktorów .. do Snoqualmie/North Bend/Everett, Washington. Teoretycznie według zapowiedzi będą kontynuować filmowanie/produkcję.. to "official" z jej strony.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones