PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=835082}

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy

The Lord of the Rings: The Rings of Power
5,2 30 350
ocen
5,2 10 1 30350
5,4 16
ocen krytyków
Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy
powrót do forum serialu Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy

Bardzo podoba mi sie aktorka ktora gra Galadriele i uwazam ze to bardzo jest dobrze napisana postac w serialu i dobrze sie ja oglada.
Jesli chodzi o to czemu wyskoczyla ze statku i plynela wplaw przez cale morze.Gdzie sie pytam jest pokazane ze wogole chciala doplynac do brzegu i przezyc ?.Gdzie sie pytam ?.Przeciez to ze wyskoczyla ze statku to nie znaczy ze chciala wogole przezyc i doplynac do brzegu jakiegokolwiek.To wy ubzduraliscie sobie takie gupoty.Moze poprostu nie chciala przejsc na druga strone swiatla , wiec wyskoczyla ze statku a reszta niech sie dzieje.To byla chwila i moment i nie myslala o tym co bedzie dalej.To ze nagle wy ubzduraliscie sobie ze chciala plynac wplaw przez cale moze to juz inna bajka.Wasza najka i zlosliwosc do tej aktorski i do tej postaci w serialu.To ze nagle trafila na rozbitkow , i wszystko potoczylo sie inaczej to juz jest wkoncu serial Fantasy i po co ta zlosliwosc.Przeciez nikt nie oczekuje ze nagle ja rekiny zjedza i skonczy sie opowiesc o Galadrieli.A pewnie tak by wiekrzosc z was chciala.Ja tam lubie ta postac w serialu i uwazam ze Lotr od Amazonu to naprawde dobry jest serial o Srodziemi bo klimat jest mega i bardzo dobrze dobrani sa aktorzy i bohaterowie.Mnie wciaga bo to zupelnie inna liga niz Wiedzmin od Netflixa ktory naprawde jest slaby i prawie dotyka dna , i tak tez mowia fani ksiazek.

lavrenzo84

IQ lavrenza nigdy nie przestanie bawić. Bo uwaga uwaga ona nigdzie nie chciała dopływać, chciała popełnić samobójstwo!!11 (Gdzie sie pytam jest pokazane ze wogole ne chciala doplynac do brzegu i nie przezyc ?.Gdzie sie pytam ?) Załóż sobie kanał na Youtube - Rings of Power Finally Explained

YodaRozpruwacz

Wiesz, teraz będą tłumaczenia, że złe sceny tak naprawdę są dobre bo twórcy myśleli inaczej niż pokazali. Tak jak było z tłumaczeniami Star Wars 7-9.

ocenił(a) serial na 7
lavrenzo84

"Galadriela, która przełynęła wpław morze" to wymysł troli. W rzeczywistości płynęła kawałek do i zaraz typ ją zgarnął.

ocenił(a) serial na 3
mike__25

Nie wiedziałem że wiedziała skacząc do wody o Halbrandzie i jego "tratwie"?

ocenił(a) serial na 7
Pallando

A musiała wiedzieć? Nie zmienia nic faktu, że długo się nie napływała wbrew kłamstwom hejterów serialu.

ocenił(a) serial na 3
mike__25

Płynęła, w momencie znalezienia barki była ledwo zywa, gdyby nie owa tratwa musiałaby płynąc dalej aż do ladu, wiec praktycznie by utoneęła. O to ludziom chodzi

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 3
mike__25

Wskaż na wypowiedź z tego forum, która wskazuje na to co niby cytujesz. Kto twierdził, że przepłynęła ocean wpław? Zakładam, że celowo próbujesz odwrócić kota ogonem i całkowicie nie skupiasz się na totalnej głupocie decyzji serialowej Galadrieli, by wskoczyć do oceanu i zacząć płynąć. To co widzimy pozwala na domysły, że jej celem było dopłynięcie gdziekolwiek, byleby tylko mieć choć cień szansy na przyszłe dokonanie zemsty, którą to niby poprzysięgła. Czyli chciała przeżyć, a nie jak w infantylny sposób kolejny raz próbuje sugerować @lavrenzo84, że jedyną jej myślą było - za wszelką cenę nie wchodzić do błogosławionego królestwa. A potem po prostu ot tak zaczęła sobie płynąć nie myśląc o niczym. lavrenzo84 nie zawodzi.

ocenił(a) serial na 9
Wake_up_sheep

Prawda jest taka ze Galadriela mogla miec miliony mysli w glowie i co chciala uczynic pozniej , byc moze chciala poprrostu wskoczyc do wody i niech sie dzieje.Kazdy ma swoje przypuszczenia ale duzo ludzi odrazu mowi ze chciala przeplynac ocean.Kazdy madry po swojemu a zlosliwosc nie zna konca

ocenił(a) serial na 3
lavrenzo84

Chcesz z najmądrzejszej istoty w Śródziemiu zrobić większego głupca niż Amazon. Prawda jest taka, że twórcy wciskają w swój twór takie głupoty, że ludzie Twojego pokroju "muszą" dokonywać nie tylko fikołków ale ekwilibrystycznych salt co właśnie czynisz powyższym wątkiem. Obrałeś najbardziej infantylną próbę obrony czegoś, co jest zupełnie nie do obrony. Zakłamuj dalej rzeczywistość i jeszcze rób z twórców ofiary mitycznych "złośliwców".

Mogła mieć miliony myśli twoim zdaniem ale oczywiście nie mogła mieć tej, która jest pierwszą, którą będzie miał każdy w takiej sytuacji. Głównym motywem działania amazońskiej Galadrieli to zemsta na Sauronie, a ten jest w Śródziemiu, nie w Amanie. Jeśli zatem tak usilnie chce wypełnić swe ślubowanie dlaczego w ogóle wsiadał na ten statek do Valinoru? Może jednak chciała odpuścić, a potem się rozmyśliła - powiesz? Ok, w takim razie powód jej rozmyślenia się MUSI być związany z przysięgą i aby ją wypełnić MUSI wrócić do Śródziemia, czyli przepłynąć ocean. Taką decyzje podejmuje i dlatego właśnie płynie w drogę powrotną, a nie w bok, a Ty próbujesz z niej zrobić osobę upośledzoną. Rozumiem, że w jej sytuacji najlepiej byłoby uczynić z niej amebę, co próbujesz zrobić ale na miły Eru - daj jej już spokój, Amazon i tak wyrządził już jej straszną krzywdę.

Jedyną szansą dla twórców w obecnej katastrofalnej sytuacji wizerunkowej w jakiej znajduje się główny bohater flagowego serialu Amazonu - jest uczynienie z niej Saurona lub poddanie jakiejś niesamowitej transformacji ale wtedy, by byłoby to odpowiednio wiarygodne muszą to bardzo dobrze uzasadnić, usprawiedliwić. Dlatego najlepszym wyjściem dla nich jest pokazanie prawdziwej Galadrieli spętanej w lochach u korzeni gór Mordoru, a ta która nam pokazali jest w rzeczywistości Sauronem ukrywającym się pod jej postacią.

ocenił(a) serial na 9
Wake_up_sheep

Nic nie musi.To co musi a co nie musi to juz Galadriela tylko wie o tym.Prawda jest tylko taka ze wy lubicie sobie dopowiadac i dogadywac a nie macie silnych poodstaw tak naprawde.Poprostu nienawidzicie ten serial od poczatku az do samego konca i nie wazne co wymysli Amazon.Wy i tak juz macie z gory obrana droge krytykowania i bycia zlosliwym.To poprostu nie dla was serial , bo wy wychowaliscie sie na Grze o Tron i Rod Smoka wiec wszystko music byc szaro bure i ponure i powazne i miec sens.Nie !W filmach fantasy w cale nie musi byc duzo sensu bo idac ta droga na sile tez moge o LOTR od Pj wyszukac gupoty ze szkoda gadac.Tak samo jak w Grze o Tron i Rod Smoka ktory uwazam zreszta za bardzo slaby i jadacy na popularnosci Gry o Tron.

ocenił(a) serial na 3
lavrenzo84

Nie kompromituj się proszę jeszcze bardziej. Ubzdurałeś sobie jakichś mitycznych "onych" i walczysz z tą imaginacją przy pomocy rolki z kartki papieru ksero ("WY" i tak już macie...").

Dopowiadać? Człowieku - przecież twórcy pokazują to w dosadny i bezpośredni sposób, to właśnie Ty sobie dopowiadasz jakieś bzdury o "milionach myśli" kłębiących się w głowie głównej bohaterki i nie wiedzieć czemu odrzucasz dominującą, która w takiej sytuacji jak nam pokazano musi się pojawić. Płynie w drogę powrotną, czy nie? Przyjrzyj się raz jeszcze. Dla Ciebie chciała sobie popływać przed śmiercią a obrany kierunek jest czysto przypadkowy. Dziwię się, że dałem się złapać na Twój bait ale basta. Dobranoc i jeśli to bait - żyj sobie w swojej infantylnej fantasmagorii.

ocenił(a) serial na 3
Wake_up_sheep

Jeśli to nie bait, miało być oczywiście. Bywaj lavrenzo, śpij spokojnie i aby Ci się pływająca Galadriela już więcej nie śniła, bo strach się bać czym tem uraczysz nas kolejnym razem.

ocenił(a) serial na 9
Wake_up_sheep

Jesli by naprawde sama przeplynela ten ocean , i doplynela do brzegu to tak przyznal bym wam racje ze to byla by gupota.A tak to nie macie racji bo prawda jest taka ze na srodku oceanu wiedziala ze szans nie ma , ale trafila na przypadkowe zdarzenie i tak wlasnie przezyla.Wy kreaucie sobie wlasna historie i gupoty , a ja wiem swoje i tez kreuje sobie wlasne.I kto ma wiekrza racje ?

ocenił(a) serial na 3
lavrenzo84

A jednak zajrzałem :)))))))) Nie zawodzisz! :))

Wiesz zapewne, że gdyby zginęła i tak znalazłaby się w Valinorze po krótkim pobycie w Domu Oczekiwania? Tak więc zapewne ze względu na swoją przysięgę postanowiła zaryzykować? Pomyślała pewnie "może uda mi się dopłynąć do jakiejś wyspy, odpocząć popłynąć dalej, do kolejnej, itd"? :))

Wiesz co w tym Twoim tripie jest najpiękniejsze? Zrobiłeś w swojej głowie najmędrszą istotę Śródziemia - głupszą od ameby. Otóż wpłynęłaby do Valinoru i tam nikt nikogo na siłę nie trzyma, mogłaby z powrotem statkiem wrócić.

Reasumując - twórcy zrobili z niej głupią nastolatkę, a Ty już całkowicie pojechałeś po bandzie robiąc nią istotę upośledzoną psychicznie.

ocenił(a) serial na 9
Wake_up_sheep

Ale skad wiesz jakie mysli wtedy miaala na statku zanim skoczyla do morza ?.Przeciez to tylko sa wasze przypuszczenia.A wasze przypuszczenia sa takie ze chciala doplynac do brzegu przez cale morze i oceany i domek wybudowac i rodzinke zalozyc.A na koniec wnuki wychowac.Czepiacie sie Galadrieli , czepiacie sie Elronda itp itd.A prawda jest taka ze poprostu szukacie caly czas dziury w calym i byle by ten serial na dno sprowadzic a to w koncu jest tylko serial i w dodatku fantasy wiec nie musi byc wszystko takie realistyczne i miec sens.LOTR jest stworzony dla dla wiekrzego grona odbiorcow i mam namysli bardzo mlodsza widownie tez.Od powaznych swiatow i ze wszystko ma sens to Gra o Tron byla niby tam i Rod Smoka ktorego tak uwielbiacie.

ocenił(a) serial na 3
lavrenzo84

Piszesz:
"Ale skad wiesz jakie mysli wtedy miaala na statku zanim skoczyla do morza ?"

Ty naprawdę uważasz, że widz musi zastanawiać się nad czymś takim, gdy widzi DZIAŁANIA bohatera? Podpowiem - nie musi, wystarczy oglądać co robi protagonista. A co robi Galadriela? Zaczyna płynąć z powrotem, tak więc widzimy głupotę i niewiedzę twórców na dwóch poziomach i to jest bezdyskusyjny fakt. Nagle zjawiasz się Ty, cały na ósemkowo, ubrany w "wow, mega, jest moc" i próbujesz z tych twórców zrobić jeszcze głupszych niż pokazali, że są. Nieładnie. Co oni Ci zrobili?

Dalej piszesz:
"A wasze przypuszczenia sa takie ze chciala doplynac do brzegu przez cale morze i oceany i domek wybudowac i rodzinke zalozyc.A na koniec wnuki wychowac."

Domek, rodzinkę, wnuki? Galopujesz w zmyślaniu jak rumak Galadrieli.

To nie są żadne przypuszczenia jakichś mitycznych "onych", a bezpośrednio pokazane przez twórców motywy działań protagonistki (prócz tych domków i rodzinki, bo tego już ją Amazon pozbawił, przypomnę, że Galadriela miała już wtedy nie tylko męża ale i córkę, no ale skąd Ci biedni serialowi twórcy mieli o tym wiedzieć pozbywając się szybko profesora Shipey'a jednego z najwybitniejszych światowych tolkienistów, autora i redaktora wielu tolkienowskich publikacji, a także znawcę literatury, krytyka literackiego, zajmującego się głównie literaturą średniowiecza i fantastyką)

Prócz wywalenia konsultanta literackiego Toma Shippey'a Amazon wyrzucił również ekipę scenarzystów doświadczonych w pisaniu seriali fantasy i ilustratora, który pracował dla Jacksona, za to zatrudnili konsultantkę od scen gołych. Już wtedy było wiadomo, że takie działania nie wróżą dobrze tej produkcji, a obecnie obawy zostały potwierdzone.

Ty orzesz samego siebie sugerując, że serial fantasy może być pozbawiony sensu, logiki, pełen bzdur, przeinaczeń, słabej gry aktorskiej i takiej reżyserii, scenariusza, zawierać kulawą fabułę, by z powodzeniem i bez zastrzeżeń ocenić go jako BARDZO DOBRY! Żenujące jest to co piszesz.

ocenił(a) serial na 9
Wake_up_sheep

Ale powtarzam poraz enty ze Amazon mial prawa tylko do LOTR i Hobbita i dodatki wiec na tej podstawie kreca opowiesci z drugiej ery.Ja o tym wiedzialem i bylem przygotowany na to.Wiem ze macie prawo sie oburzac i denerwowac bo przez takie cos Amazon nie szanuje zabardzo Tolkiena i to co napisal.Ale z drugiej strony jesli dostal takie prawa a nie inne to znaczy ze Amazon kreci serial tylko dla fanow ksiazek LOTR i Hobbita i tym ktorym sie filmy spodobaly od Pj , a nie dla fanow starych niedokonczony opowiesci jak Similarion i tym podobne.Ja o tym widzialem i bylem przygotowany bo tez ich nie czytalem.Wychowalem sie na ksiazkach LOTR i Hobbicie i filmach od Pj i w sumie Amazon mi dal dokladnie to czego chcialem czyli ten sam swiat z innymi bohaterami nie niszczac mi tego klimatu i swiata Srodziemia.Uwazam ze wykonali super robote a nie to co Netflix ze swoim Wiedzminem gdzie mieli gotowe ksiazki i scenariusz a wyszla im taka kiszka ze nie da sie tego ogladac

ocenił(a) serial na 3
lavrenzo84

Nie pamiętam już, czy pod Twoim adresem to pisałem. Otóż Amazon ma wszystko jeśli o prawa chodzi, by dobrze pokazać drugą erę. Przecież sami twórcy o tym mówili. Przypomnij sobie treść Władcy i Hobbita, dodatkowo przeczytaj wreszcie dodatki do Trylogii i sam się przekonasz.

Piszesz:
"Amazon mi dal dokladnie to czego chcialem czyli ten sam swiat z innymi bohaterami nie niszczac mi tego klimatu i swiata Srodziemia."

Przecież to jest kłamstwo i bzdura. Wielokrotnie na tym forum obalono takie tezy. Mam to wklejać któryś raz z kolei? Kiedy to do Ciebie wreszcie dotrze? Klimatu i Świata Tolkiena jest tutaj tyle co kot napłakał, max 5%, reszta to zwykłe fantasy oraz zbyt wiele głupot, bzdur i niedociągnięć w wielu aspektach sztuki filmowej. Dziwi mnie niezmiernie, że aż tak Cię bawi zaklinanie rzeczywistości i zwykłe kłamstwa, które kolportujesz na temat tego serialu.

ocenił(a) serial na 9
Wake_up_sheep

No ale co takiego Amazon zrobil wielce kontrowersyjnego ze wszyscy fani Tolkiena chca ukamienowac Amazon ?Jak narazie widze tylko zlosliwosc do kastingu aktorow ze zle dobrani a mnie sie bardzo podobaja i ze Galadriela chciala przeplynac ocean wplaw i wybudowac chatke z zapalkami .No smialo co takiego Amazon zrobic ze tak sie oburzacie ?.Przeciez Elrond dalej jest elfem a Krasnoludy zyja w kopalniach.No czekam bo nie rozumiem

ocenił(a) serial na 3
lavrenzo84

1. "No ale co takiego Amazon zrobil wielce kontrowersyjnego ze wszyscy fani Tolkiena chca ukamienowac Amazon ?"

Po co takie przejaskrawianie faktów? Co chcesz w ten sposób osiągnąć? Po pierwsze nie wszyscy fani, a ich część i nie chcą ukamienować, a jedynie pokazują dlaczego ten serial jest słaby. Ty w swej niemocy nie masz jakichkolwiek kontrargumentów, potrafisz jedynie jęczeć, zmyślać i zakłamywać rzeczywistość.

2. "Jak narazie widze tylko zlosliwosc do kastingu aktorow ze zle dobrani a mnie sie bardzo podobaja"

To znaczy jeśli komuś się nie podobają ten jest złośliwy. Jeszcze nóżką tupnij. Zrozum wreszcie, że tutaj nie chodzi jedynie o gusta. Źle dobrani aktorzy w tym serialu to jest FAKT, a nie dziecinada na zasadzie - podoba mi się/nie podoba mi się. Argumentów uwypuklających i tłumaczących ten fakt nawet na tym forum jest odpowiednia ilość, by po zapoznaniu się z nimi - uświadomić sobie ów fakt. Do tego jednak potrzebna jest bezstronna postawa, a nie zafiksowanie w jedną, czy w drugą stronę, czyli stawanie po stronie jednej lub drugiej skrajności.

3. "Galadriela chciala przeplynac ocean wplaw"

Wciąż nie uświadomiłeś sobie jeszcze, że to pokazuje Amazon, a nie widzowie interpretują po swojemu? Przecież to jest jednoznaczne, twórcy nam pokazują swoją głupotę i brak wiedzy za pomocą swej protagonistki.

4. "co takiego Amazon zrobic ze tak sie oburzacie ?"

Oburzenie w stosunku do przeinaczania tolkienowskiego przesłania jest słuszne, jak również wynika po części z faktu oszustwa. Twórcy bowiem oszukali fanów zapewnieniami, że to będzie "czysty Tolkien", że będą wiernie trzymać się pierwowzoru:

"Myślimy o Tolkienie, stworzenie tego świata było jego dziełem życia. To jest Śródziemie Tolkiena, jego świat, a my po prostu chcieliśmy być temu wierni." Powiedział McKay

Generalnie jednak o słabości tego serialu nie świadczy jedynie brak trzymania się tego co Tolkien opisał w Dodatkach do Władcy, samej Trylogii i w Hobbicie. Oczywiście nie słówkiem nie odniosłeś się do szeregu argumentów, które podałem dwa tygodnie temu w odpowiedzi dla Ciebie w jednym z wątków, które założyłeś. Dokładnie tutaj (w moim czwartym tam poście):

https://www.filmweb.pl/serial/W%C5%82adca+Pier%C5%9Bcieni%3A+Pier%C5%9Bcienie+W% C5%82adzy-2022-835082/discussion/Najlepszy+serial+fantasy+ostatnich+lat+%2C+szko da+ze+taka+krytyke+bo+oglada+sie+to+swietnie.,3318416

5. "Przeciez Elrond dalej jest elfem"

Niestety ta amazońska istota jest jedynie parodią i pokraką opisanego przez Tolkiena półelfa, którym jest Elrond.

ocenił(a) serial na 9
Wake_up_sheep

aktor grajacy Elronda super gra ta role i zupelnie mi nie przeszkadza.Jesli piszesz o nim jako pokraka , a aktorzy sa zle dobrani do serialu kiedy mi wszyscy aktorzy bardzo pasuja i uwazam ze jest to 10000 razy lepszy kasting niz ten Wiedzmin od Netflixa gdzie nie moglem sie patrzyc na elfy,krasnoludy,ludzi i sam wiedzmin to wyglada jak Supermen z mieczem a nie Wiedzmin.Tez uwazam ze Rod Smoka ma kiepski kasting i zupelnie mi ten serial nie lezy.LOTR od Amazonu moim zdaniem ma super kasting i bardzo czuc klimat Srodziemia i to co stworzyl wczesniej PJ w LOTR i Hobbicie.Poczekam jak sie skonczy ten sezon i wtedy dam pelna ocene , ale i tak mysle ze jak dla mnie to jest najlepszy serial fantasy ostatnich lat i brakowalo mi bardzo powrotu do Srodziemia.Nie jest ten serial idealny bo oczywiscie ma swoje problemy , ale tez wiem ze moglo byc duzo duzo gorzej.Oby tylko Amazon jakichs gupot nie wymyslil pozniej , ze odbierze mi sens z ogladania tego co juz widzialem w LOTR i Hobbicie od PJ.Tego bym juz nie wybaczyl.Similariona kiedys musze przeczytac.Moze wtedy bede na to inaczej patrzyl.Narazie poprostu delektuje sie serialem i swiatem i aktorami bo bardzo mi sie podobaja.Wciaga mnie

ocenił(a) serial na 3
lavrenzo84

Widzę, że nie masz jakichkolwiek argumentów, wszystko co powyżej napisałeś zostało obalone. Widzisz wszystko na odwrót - Twoje prawo. Powtarzasz się, a ja nie zamierzam. Baw się dobrze. Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 3
lavrenzo84

No to po co płyneła, jak nie chciała płynac, jesli chciała popełnić samobójstwo miała sztylet... Oczywiscie że nie myślała, ale to nie broni tej decyzji. Ale przy tym co teraz wyszło to jest pikuś, jesli mozesz wytłumacz jak ona przeżyła ściane pędzącego popiołu wulkanicznego o temperaturze 100-200 może 300 stopni Celsjusza palącego wszystko wokół, a widzimy na zwiastunie że nawet włosy sie jej nie spaliły?

ocenił(a) serial na 9
Pallando

hahaha Ojjj tam..To samo mozesz powiedziec o Grze o Tron sezon 8 odcinek 3.To tylko film fantasy nie ma co wchodzic w szczegoly.Moze Galadriela miala farta i ogien ja nie dosiegna tylko popiol i dym.

ocenił(a) serial na 3
lavrenzo84

I właśnie dlatego 8 sezon jest oceniany tak jak jest i Pierścienie też.

ocenił(a) serial na 9
Pallando

zobaczymy co wymysla w odcinku 7.Moze to sie da jeszcze jakos uzasadnic ;]].Pozdrawiam

lavrenzo84

Pięknie w tym serialu ukrywano Saurona. " Czy jesteś oczekiwanym królem?". I ta ironiczna odpowiedź po konfrontacji wzrokowej z paniami zrobionymi w balona już w Numenorze: " Tak. Jestem...".

ocenił(a) serial na 9
obleh

hm hmm tak

lavrenzo84

Chyba w trzecim odcinku w kuźni numenorskiej chwalił się, że wykuje takie rzeczy jakich
ci kowale nie widzieli, a wiadomo co wykuł w ogniu Góry przeznaczenia, która w szóstym odcinku obudziła się.

ocenił(a) serial na 9
obleh

Halbrand bedzie Sauronem ?. To mialo by sens hmm

ocenił(a) serial na 3
obleh

To jest wprost niesamowite, 10 sekund i maja króla, nie ma wątpliwości , jest radość i nadzieja. A u Tolkiena Annatar musiał działać 500 lat zanim elfowie mu zaufali, a tu kilka dni, jest kowalem , dowódcą , jest królem, i nikt niczego nie czuje po za Adarem ... Dlaczego ten serial robi z kobiet, dobrych postaci, osoby o tak małej inteligencji...

Pallando

Tolkien pisał, że nikt nie potrafił tak manipulować żywymi istotami jak Sauron. Był w tym mistrzem. Przypominają mi się słowa Galadrieli z prologu Drużyny Jacksona: " Wszyscy oni zostali oszukani". Chodzi tu też o elfów.

ocenił(a) serial na 3
obleh

Tak ale gdzie tu manipulowanie, kowalem został przez przypadek bo Galadriela uciekła i na nia doniósł, dowódcą został bo Galadrial odkryła że ma owy znak, nie ma nawet minuty refleksji że mógł go znaleźć lub komuś odebrać, sam Hallbrant o tym mówi i nic kompletnie. Wszyscy to akceptują, i w końcu królestwo bo ma znak i nie ma kompletnie dyskusji czy na pewno, kto to , jak wszedł w jego posiadanie, kim sa jego przodkowie , cała ta "intryga" polega na tym macguffinie, bez niego siedział by dalej w Numenoryjskim więzieniu. A Annatar działał, całymi wiekami starajac sie przekonać elfy że jest wysłannikiem Valarów i ich przyjacielem , oferując dary, wiedze i piękne słowa a i tak niektórzy jak Galadriela czy Gil-Galad mu nie ufali. A tu wszystko robi znak i całkowita naiwność która traci głupotą ,Galadrieli, Miriel a teraz też Bronwyn.

Pallando

Oczywiście, że jest to adaptacja i na potrzebę serialu pozmieniano sporo, ale sens  historii jest ogólnie zachowany. Trochę ciężko, nawet w serialu pokazać setki, czy tysiące lat dziejów. Albo się z tym kompromisem widz godzi i ogląda, albo nie i nie ogląda. Ja jestem po prostu ciekawy tego "skrótu myślowego".

ocenił(a) serial na 3
obleh

Ale nikt ich nie zmuszał do tego, sami wybrali okres i tematykę serialu, nie ma sensu iść na kompromisy by dostać serial marnych lotów, no my jesteśmy odbiorcami i serial ma być dobry i ma traktować widza poważnie , w końcu użytkownicy Amazon Prime za to płacą tej korporacji.

ocenił(a) serial na 2
obleh

Na podstawie tego co pokazano dotąd w serialu nie powiedziałbym, aby sens historii był ogólnie zachowany. Miało być o 1) wykuciu pierścieni przez elfów na spółkę z Sauronem, zatem przy okazji powinno być też o 2) wojnach z Sauronem, 3) upadku Numenoru. Zamiast tego mamy: a) wątek zemsty Mary Sue Galadrieli, b) królewską misję zwiadowczą do Śródziemia, c) żula z meteoru przyjętego przez hobbicką rodzinę patchworkową, d) powrót króla mordorskiej wioski. 1-3 jest opisane w materiale, do którego twórcy serialu mają prawo. Co do 1 - póki co Celebrimbor (dawno go nie było) chce pierścienie wykuwać. Jak się można zorientować, chodzi tu o napromieniowanie w ciągu roku elfów mithrillowymi pierścieniami, bo inaczej zemrą, co ustalono na podstawie choroby drzewa w Lindonie. 2 - są potyczki (b i d) niemające nic wspólnego z opisanymi we Władcy Pierścieni bitwami o Śródziemie. 3 - Aktorzy upadku Numenoru są już rozstawieni, ale żadnych przesłanek do upadku nie ma, są jakieś wizje królowej.

nazuul

Spokojnie. Zatopienie Numenoru będzie, bitwy z Sauronem ( na 99% wiadomo już kto nim jest ) też, wykucie pierścieni też. Na razie pokazano 6 odcinków z planowanych 40. W drugim sezonie ma się pojawić Cirdan, o którym Jackson zapomniał przy okazji Białej Rady. Podejrzem też że Thranduil będzie miał swój wątek, bo walczył w Ostatnim Sojuszu.

ocenił(a) serial na 2
obleh

Zatopienie Numenoru to ostatni akt jego upadku, póki co nie zanosi się na poprzedzające go wydarzenia (strach przed śmiercią, zbrojenia, napaść na Valinor; składania ofiar z ludzi sobie nie wyobrażam). Numenor nie robi wrażenia potęgi militarnej ani nie widzę możliwości degeneracji moralnej. Jeżeli dobrze poukładałem klocki, to wytworzenie pierścieni będzie miało inny, choć jeszcze dość zbliżony cel. Thranduil to nie jest kluczowa postać, wg mnie najważniejsze są ww. trzy punkty, których ze wskazanych względów nie będzie. Ludzki strach przed śmiercią, potęgowany przez siłę i dostatek; elficka chęć pozostania w Śródziemiu dłużej - to są główne motywy działania głównych aktorów sceny drugiej ery. Nie widzę tego.

ocenił(a) serial na 9
Pallando

Moze dlatego ze to jest serial fantasy i nie potrzebnie szukacie problemow i wchodzicie w szczegoly jak by to jaka Gra o Tron byla albo Ojciec Chrzestny.

ocenił(a) serial na 3
lavrenzo84

A tu akurat mogliby zrobić swoja namiastkę gry oczywiscie zachowując ramy śródziemia Tolkiena, w końcu działania Annatara to były wyżyny sztuki manipulacji tak ważnej w polityce i Grze. Ale do tego nie maja paw bo szkoda było kasy no i oczywiście "bo zrobi sie lepiej" no i mamy co mamy.

ocenił(a) serial na 9
Pallando

dla mnie nigdy LOTR nie kojarzyl sie z gra o tron.Gra o tron to jest brudny sredniowieczny swiat realistyczny az do bolu z domieszka fantasy.A LOTR to jest typowe fantasy z domieszka sredniowiecza gdzie mozna na chwile sie oderwac od rzeczywistosci.Wole LOTR bo jest lekki i przyjemniejszy w odbiorze bez przesadnej przemocy i sexu i polityki i wulgaryzmu.To mamy w zyciu.To nie dla mnie juz.

ocenił(a) serial na 3
lavrenzo84

A czy industrializacja nie jest częścią naszego świata, a Saruman był jej przedstawicielem w Lotr, także można pokazać politykę prowadzoną przez Saurona jako podobne narzędzie zła do przejmowania kontroli, skłócania, osłabiania i manipulowania bohaterami.

ocenił(a) serial na 9
Pallando

polityka napewno bedzie jeszcze ukazana w LOTR od amazonu, ale mysle ze nie w takim duzym stopniu jak w Grzez o tron.Bo mnie zaduzo polityki meczy w serialach

ocenił(a) serial na 1
lavrenzo84

Ten serial to żart, totalne dno, gra aktorska i scenariusz jak w klanie hahaha

ocenił(a) serial na 1
lavrenzo84

w sumie to nie zgadzam się z tobą... ale... masz plusa za to co napisałeś o netflixowym wiedźminie.

ocenił(a) serial na 1
lavrenzo84

Ty natomiast ubzdurałeś sobie, żeby akceptować każdą bzdurę bez jakichkolwiek refleksji nad tym co się dzieje na ekranie.

ocenił(a) serial na 9
sleety

od refleksji to mam zycie , i filmy dokumentalne.Kazdy jest inny i prosze nie nazucac komus wlasnych ideji , i wlasna moralnosc i podejscie do zycia i bycia

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones