PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=839661}
6,7 59 357
ocen
6,7 10 1 59357
5,0 21
ocen krytyków
W głębi lasu
powrót do forum serialu W głębi lasu

Czytalem książkę lata temu, nie pamietam zakończenia. Jestem na 3 odcinku. Nie podoba mi się jednak to, ze jest taki najazd na Żydów. Czy w książce tez tak było ? Wiadomo, ze na polskie społeczeństwo spada masa krytyki za antysemityzm. Nie podoba mi się to, ze akurat w Polskim serialu tak to wyglada.

Strigoi

Ja też czytałam kilka lat temu, ale o ile dobrze pamiętam, w książce są pokazane inne napięcia na tle rasowym i natodowosciowym, co jest naturalne, bo wszystko rozgrywa się w zupełnie innym społeczeństwie - np. dziewczyna zgwałcona przez bogatych chłopaków z akademika jest czarnoskóra itd.

ocenił(a) serial na 5
Strigoi

Mnie jeszcze bardziej wkurza, ze w polskim serialu rodzine przedstawiono jako: matkę ciężko zarobioną stłamszoną kobiecinę, a ojca jako przemocowca. W książce ojciec był wzorem dla głównego bohatera, zawsze gotów stanąć w jego obronie, w serialu od samego poczatku eskaluje sie napiecie miedzy glownym bohaterem a ojcem. Zabieg niepotrzebny.

Strigoi

być może zainspirowali się antysemityzmem ze wzgląd na prawdziwą historię(tajemnica jeziora Bodom). jednym z podejrzanych o morderstwa był SS-man, pracujący kiedyś w Auschwitz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones