PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=724464}

Wiedźmin

The Witcher
7,1 180 336
ocen
7,1 10 1 180336
5,6 35
ocen krytyków
Wiedźmin
powrót do forum serialu Wiedźmin

1 odcinek

ocenił(a) serial na 8

Rzeź w Blaviken mistrzowska, całość klimatyczna, Heniek bardzo dobry.

ocenił(a) serial na 3
pierdantes

heh ok :D po Twoim wcześniejszym komentarzu nie wiedziałem, że po prostu trollujesz waląc sarkazmem jak rozrzutnikiem :D Spoko, w takim razie przyznaję Ci całkowitą racje ;)

PS. ZARAZ a o którym serialu ty piszesz? Ja piszę, że Netlixowy jest słaby a polski lepszy ... a ty masz polski serial oceniony na 10 ? wiec wtf? :)

ocenił(a) serial na 10
Otas

przeciez obydwa sa polskie o tym nowym z netflixa

ocenił(a) serial na 2
piciu6

Co wy z tą rzezią w Blaviken?
Gdzie tu mistrzostwo?
Typowa scena w schematu: "wyskakujemy po kolei by bohater zdążył wszystkich zaciukać".
Co drugi film akcji ma takie sceny...

ocenił(a) serial na 5
piciu6

Mistrzowska, ale tylko i wyłącznie pod względem choreografii. Sceneria i interpretacja jest tragiczna. A wybór opowiadania jako wprowadzenie do wiedźmińskiego świata, niezrozumiałe.

ocenił(a) serial na 10
Rav_Szary

sam jestes tgragiczny i rze czegos nie rozumiesz to nie znaczy rz inni tesz

ocenił(a) serial na 1
piciu6

Co za Heniek???

piciu6

Przykro mi, ale mnie zraziła właśnie scena walki w Blaviken. W literackim pierwowzorze przewracały się stragany, walczący ślizgali na rybich łuskach, padali w warzywa, stosowali jakieś strategie - tutaj: atakują pojedynczo gościa, który zdołał odbić bełt mieczem (czyli rezygnują z największego atrybutu - liczebności - wobec profesjonalisty); nie wiem: tak dżentelmeńscy czy tak głupi, wszystko na pustych ulicach (a przecież chodziło o ochronę potencjalnych zakładników! Tu Geralt mógł właściwie tylko krzyknąć: nie wychodzić z domów!), wszystko w jakieś półtorej minuty, a przecież szermierze mają swoją technikę, podstępy etc. No i czarny elf - czy nie warto by było jakoś uzasadnić takiej innowacji? Nie mam nic do czarnych aktorów, ale w tej północnej sadze mogli znaleźć inne miejsce, pojawić się jako przybysze z południa choćby. Przecież obecność melatoniny we krwi zależy od czynników klimatycznych.
Od 3 odcinka zrobiło się lepiej, na razie dalej nie śledzę.

ocenił(a) serial na 8
piciu6

W rzezi w Blaviken brakowało mi większego zaakcentowania "tridamskiego ultimatum". Jako że czytałem opowiadania kilka razy to sam sobie wszystko dopowiedziałem, ale z tyłu głowy chodziło mi pytanie- czy ktoś kto nie czytał zdawał sobie dobrze sprawę z tego że Renfri z bandą chcą zabijać mieszkańców dopóki nie wyjdzie Stregobor? Raz wspomniała o tym i to już gdy banda nie żyła...

Dodatkowo trochę za łatwo Geraltowi poszło ale to już taka dygresja ;)

ocenił(a) serial na 7
piciu6

Powie mi ktoś dlaczego Geralt w 1 odcinku musiał wybrać? Przecież nie musiał iść na jarmark. Skoro nie chciał zabijać Renfri ani Stegoborna to po co się mieszał. Tym samym wybrał jakieś zło.

piciu6

To samo zdanie mam;)

ocenił(a) serial na 3
piciu6

Pierwszy odcinek bardzo przeciętny, a potem jest już tylko coraz gorzej.
Ogólnie netflix zrobił serial dla pryszczatych przygłupów.

ocenił(a) serial na 8
suszyMie

Nie bądź taki samokrytyczny, zjedz mandarynkę i zobacz sobie bez uprzedzeń.

ocenił(a) serial na 3
piciu6

smakuje ci gówno - twój problem, innych nie namawiaj.

ocenił(a) serial na 9
piciu6

https://youtu.be/8yHrzV6R2SQ

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones