Wikingowie (2013-2020)
Wikingowie: Sezon 3 Wikingowie Sezon 3, Odcinek 8
Odcinek Wikingowie (2013-2020)

Do bram!

To the Gates! 44m
8,6 2 617
ocen
8,6 10 1 2617
Wikingowie
powrót do forum s3e8

Mistrzostwo świata. Nie jeden film pełnometrażowy mógłby pozazdrościć scen batalistycznych jakie były w tym odcinku.

Floki oszalał całkowicie,
Bjorn, Rollo - nieśmiertelni :D (Rollo to już zwykle dostaje srogie lanie a i tak się wyliże)
Ragnar miał plan wobec Flokiego - jednak.

Secret banner Oriflamme xD WTF xD

ocenił(a) serial na 9
elensil20

Proszę Was, piszcie w jednym temacie. Temat już jest. Znowu powstanie 10 różnych wątków i wszystko się rozjedzie. Klikać od najnowższych, wtedy pokazuje najświeższe tematy. http://www.filmweb.pl/serial/Wikingowie-2013-659055/discussion/S03E08,2626533

rafalniemiec712

Zauważyłem właśnie.

ocenił(a) serial na 6
elensil20

generalnie jak dla mnie wszystko skłania się ku temu:
Wesele Rollo i księżniczki Giesele (córki wielkiegoRomana Polańskiego) w Paryżu. Jedni chleją tutejsze wino, drudzy zajmują się żabimi udkami, miejscami ktoś chędoży. Nagle król tegoż miasta (cały czas w masce) wstaje z ogromnego tronu zbudowanego za podatki biednych paryżan, wznosi toast i prosi wszystkich ludzi na pokładziny, zaś grajkowie na znak zaczynają grać wszędzie znany hymn Wessex, "Rains of Mercia". Kusznicy zaczynają ostrzał, Floki wbija Ragnarowi nóż w serce, po czym dodaje "Król Egbert przesyła pozdrowienia"

tak będzie

emploia

Dobre ;)

ocenił(a) serial na 9
emploia

B.dobre :-)

emploia

Bardzo ciekawe ;) Chociaż nie wydaje mi się, że Floki chciałby pomagać Egbertowi.

emploia

Panie, ale to już było:D

ocenił(a) serial na 6
Qwertyna71

ale w wersji duuużo uboższej ;_; więc zaliczam to jako własny twór!

emploia

Nic nie przebije rains of castamere ;)

ocenił(a) serial na 4
rafalniemiec712

"Klikać od najnowszych, wtedy pokazuje najświeższe tematy"
XXXXXXXXxxx

i warto klikać na dole strony na: [ ZOBACZ WSZYSTKIE TEMATY NA FORUM ]
http://www.filmweb.pl/serial/Wikingowie-2013-659055/discussion

wtedy pokazują co prawda nie wszystkie, ale 30 tematów na jednej stronie...

a to już jest dużo w porównaniu z tymi marnymi 5 tematami na stronie głównej...

rafalniemiec712

A co to, zawody? Piszemy tam, gdzie jest ciekawie, a nie kto pierwszy zalozyl temat. Wkurza mnie takie sekciarskie podejscie jak np. Na forum GOT gdzie kilku maniakow zdominowalo cale forum nudnym wodolejstwem umawiajac sie miedzy soba tak, by ich tematy byly rozwijane a ignorowane te, ktore sa zakladane przez "randomow" ( tak, tak nazywaja ludzi, ktorzy nie siedza tam 24h na dobe, bylam w szoku, ale sekciarstwo haha!)
Nie chcialabym, zeby tu tez tak sie stalo.

bredy

Zwracam honor. Wasz watek jednak ciekawszy i mniej ostatnio popularnego wodolejstwa. Na dodatek kolezanka emploia zerznela post uzytkownika Konradtgc z tamtego watku niemal slowo w slowo. Bardzo nieladnie. Drugi GOT sie zaczyna robic, czyli konkurs populatnosci dla podstarzalych nerdow.

bredy

Skoro już przeglądam temat po napisaniu posta a co tyczy się GoT: jakie 'sekciarskie podejście'? Jakie umawianie? I jakie 'kto pierwszy założył temat'? Winny się tłumaczy ale o dziwo w tym roku nikt się nie umawiał na żaden temat, a wysypu tematów było sporo: jak nie o pilocie s5 to o wycieku odcinków - każdy pisze gdzie chce (a zauważyłem, że ludzie zazwyczaj wolą pisać w 'tym pierwszym', tutaj zasada jak widać też taka panuje a nie 'sekciarskie podejście' xD). Natomiast jestem w szoku, że ktoś wypomina, że już temat wcześniej został założony - przecież to takie normalne. Zakładanie tematu po raz drugi i enty - wtedy jest się z czego dziwić, tak jak na forum GoT ;)

A na deser:
"( tak, tak nazywaja ludzi, ktorzy nie siedza tam 24h na dobe, bylam w szoku, ale sekciarstwo haha!)"
"Drugi GOT sie zaczyna robic, czyli konkurs populatnosci dla podstarzalych nerdow."
Ileż nienawiści przez Ciebie przemawia xD

ocenił(a) serial na 9
matiiii

Ale wy nic nie rozumiecie. Po prostu filmweb się zepsuł. Nie chodzi o to, że każdy chce mieć swój temat tylko o to, że na głównej nie widać nowych tematów tylko te najpopularniejsze. Ludzie zaraz po obejrzeniu nowego odcinka wchodzą na portal chcąc się podzielić wrażeniami.Nie widząc tematu zakładają go. Stąd się trochę tego namnożyło. Po premierze 8 odcinka było chyba z 6 tematów. Trzeba poczekać pół dnia aż jeden się wykrystalizuje, rządzi tym czysty przypadek.

rafalniemiec712

Tak, to prawda, ale użytkownik/czka bredy sugeruje, że stali bywalcy na forum GoT podbijają sobie tematy xD Oczywiście, że to wina FW i zarządzających - po kiego domyślne ustawienie to 'najpopularniejsze' skoro powinno być 'od najnowszych' (a kto chce sobie sprawdzać, kto podbija sobie tematy niech zmienia ustawienia, ot co). Niestety, ale nowe funkcje na portalu to krok w tył, zwłaszcza, że 'sekciarze' faktycznie mogą sobie podbijać temat a nic nie wiedzący o tym użytkownicy będą w takowym pisać (ostatnio wyciek 4 odcinków GoT i widać było, ile tematów się namnożyło - co ciekawe, byli użytkownicy, którzy chcieli pomóc ale NIE WIEDZIELI, że ustawienie domyślne forum to 'najpopularniejsze', stąd tematy niby założone nie były od razu widoczne u góry). Same problemy. O znikających postach i pojawiających się później nawet nie wspominam..

matiiii

Tak, zamierzenie bylam zlosliwa :) Zeby wszystkie "randomy" - ludzie tacy jak ja, inni tutaj oraz ci, ktorzy mnie teraz czytaja ale rzadko lub nigdy sie nie wypowiadaja bo nie maja sily przekopywac sie przez zalew prywaty i podobnych lub takich samych postow tzw "stalych uzytkownikow"' mieli takze swoje miejsce na Filmwebie. Sa jeszcze fajne fora w popularnych serialach jak ten, czy np Vikings nie opanowane jeszcze przez sekciarzy :), gdzie widze konkretne i dojrzale wypowiedzi. Chcialabym, by tak pozostalo. Wiec pamietajcie, sekciarze, oprocz was na filmwebie sa rowniez normalni ludzie, ktorzy maja wlasne zycie ale tez lubia sobie poopowiadac o filmach ;)

bredy

Sorry, nie Vikings, ale TWD chcialam napisac.

bredy

"Sa jeszcze fajne fora w popularnych serialach jak ten, czy np Vikings nie opanowane jeszcze przez sekciarzy :), gdzie widze konkretne i dojrzale wypowiedzi."
To dobrze, że jeszcze takowe widzisz. To, że na GoT wypowiadają się stali bywalcy nie oznacza od razu, że to są sekciarze czy wyznawcy Rulora ;) Jak widzę oceniasz fora po ilości uprawianego trollolo, a na GoT czy TWD jest tego od groma (o dziwo w tym roku na forum TWD było tego mniej, a na GoT jest coraz więcej). Smutne, że oceniasz stałych bywalców forum, którzy właśnie piszą jak to nazwałaś 'konkretne i dojrzałe wypowiedzi' do tych wszystkich trollolo.
Wyobraź sobie również, że na FW są różne fora i wszystko zależy od popularności serialu czy filmu. Takie TWD czy GoT są bardzo popularne, ale Vikings najwidoczniej mniej. Wychodzi więc na to, że gdzie mniej ludzi pisze jest wg Ciebie wszystko w porządku, a gdzie pisze masa ludzi to już stali bywalcy jako garstka w całym tym tłumie mają 'sekciarskie podejście'. Ciekawe priorytety. Powiedziałbym nawet, że hipokryzja ponieważ tam wyżej jeszcze przyrównujesz tychże wartościowych ludzi do tego gimnazjalnego bełkotu (wybacz, taki żarcik wzorem 'podstarzałego nerda'):
"Wkurza mnie takie sekciarskie podejscie jak np. Na forum GOT gdzie kilku maniakow zdominowalo cale forum nudnym wodolejstwem umawiajac sie miedzy soba tak, by ich tematy byly rozwijane a ignorowane te, ktore sa zakladane przez "randomow" ( tak, tak nazywaja ludzi, ktorzy nie siedza tam 24h na dobe, bylam w szoku, ale sekciarstwo haha!)"
do całej reszty tego chłamu, który powinnaś oczerniać (jeśli już kogoś winić). Sam jestem ciekaw, kto ze stałych bywalców podbija sobie tematy (ostatnie zdanie to ironia, po wprowadzeniu funkcji 'najpopularniejszych postów' nie ma już nic sensu.. no chyba, że przełączysz na najnowsze). Sam nazywam nowo przybyłych randomy i nie widzę w tym problemu, ale też nigdy nie myślałem, że kogoś to obraża. Teraz się dowiedziałem, dzięki Ci!

"Wiec pamietajcie, sekciarze, oprocz was na filmwebie sa rowniez normalni ludzie, ktorzy maja wlasne zycie ale tez lubia sobie poopowiadac o filmach ;)"
Tutaj nawet nie skomentuję, KTO tak pisze o posiadaniu własnego życia xD No ale wybacz mi za to, że żyję i mam dostęp do neta a w wolnym czasie pozwalam sobie z niego korzystać :)))

A teraz poważniej: skąd ta nienawiść do osób, które są zainteresowane GoT/sagą PLiO? 'Więc pamiętaj' używać PL znaków na przyszłość bo źle się to czyta, raduj się życiem i filmami a na forum GoT również możesz napisać, jak to nazywasz 'sekciarze' nie gryzą, też opowiadają sobie o serialach/filmach ;)

matiiii

Uderz w stol a nozyce sie odezwa, co? Urazone ego popuscilo cugli. Nie bede wdawac sie w tego typu polemiki, robisz dokladnie to, co sprawia, ze niektore fora wygladaja jak GOT. Uzywasz sporo demagogii, manipulujesz moja wypowiedzia i co jest juz zupelnie ponizej pasa uparcie wmawiasz mi wyimaginowana nienawisc. Acha, i jeszcze uzywasz typowego chwytu pt. "brak mi lepszych pomyslow, wiec skrytykuje cie za bledy lub za to, ze nie uzywasz polskich znakow". Jakos nikt mnie wczesniej za to nie krytykowal i nie narzekal, ze nie da sie mnie czytac. Pewnie myslisz sobie teraz, ale jestem madry i jej dowalilem, acha! No to dobrze, mysl tak sobie. I tak cokolwiek napisze, dalej bedziesz bebnil swoje. Pozostaje przy swoim zdaniu lecz jesli dzieki temu lepiej sie poczujesz, powiedzmy, ze ty masz racje a ja jestem ta zla.

bredy

Przyganiał kocioł garnkowi ;) Pewnie trafiłem w sedno sprawy, stąd ten bulwers. Napiszę Ci tak: też uważam, że na forum GoT jest syf z powodu trollolo ALE nie z powodu 'sekciarzy'. Natomiast JEŚLI ktoś będzie pisał a ja akurat sobie przeczytam (tak się złożyło, że na forum Vikings też popisuje sobie o serialu), że stali bywalcy forum są tymi 'złymi' to pewnie, że się 'nożyce odezwą'. Piszesz, że cenisz 'wartościowe' posty a jednocześnie wyśmiewasz (no wybacz, psychologiem nie jestem ale to wyżej to Ty napisałaś, nie ja) ludzi, którzy je piszą - hipokryzja jak nic. Wyśmiewaj trollolo, jak tak Ci na tym zależy, cały ten syf który produkują ale nie ludzi, których paru znam osobiście.

Gdy będzie następne spotkanie stałych bywalców forum GoT (mam nadzieję, że tego lata, ale ręki sobie nie dam uciąć, 'podstarzałe nerdy', niestety, nie 'siedzą 24h' na forum - też to napisałaś, ja Ciebie tylko cytuję) to dam Ci znać na priv gdzie i kiedy z odpowiednim wyprzedzeniem i sama się przekonasz, że to wartościowe osoby i ludzie w KAŻDYM wieku ;) A jeśli nie w tym, to w następnym, zaraz wyślę Ci priv aby mieć w profilu zapisany Twój nick :) I przepraszam, jeśli uraziłem ale bez PL znaków ciężko się czyta tak czy siak - natomiast zabrzmiało groźnie bo skopiowałem Twoje 'pamiętajcie', nie brzmi to fantastycznie, nieprawdaż? (pytanie retoryczne)

matiiii

Tak, zlotko, brzmi fantastycznie. Dlatego tak napisalam. Bo brzmi fantastycznie i fantastyczna ze mnie dziewczyna co lubi uzywac fantastycznych wyrazen. Heh. A teraz ide ogladac Vikingow bo wszyscy juz obejrzeli oprocz mnie przez to darcie kotow z Toba.

bredy

Pozdrawiam, fantastyczna dzierlatko! ;*

elensil20

Niesamowity odcinek, nawet nie zauważyłam, kiedy minął.

Mnóstwo fajnych motywów, no i całe moje wykształcone na filmach jestestwo buntowało się przeciw sytuacji, w której "nasi" przegrywają, a mieli przecież takie fajne pomysły, jak makgajwer! :D Kjaaaa! Jak to jest możliwe??
Za to był przynajmniej jeden "filmowy" moment, kiedy Berserk spojrzał na pannę :D O matko, no dobra chichrałam się troszku, przyznaję bez bicia.
Aaaa, był jeszcze jeden, kiedy ta kompletnie nieprzekonywująca kobita zagrzewała do boju rycerzy ofriflejmem i wypraną z emocji gadką. Okeeeej. No dobra, też się przyznam, a co, śmiechłam.

Złapałam smuteczek na widok MARTWEGO Bjorna, a także co tu ukrywać WK*RW, ale na szczęście alarm odwołany, uf.
Uzurpator Lagherty jest naprawdę pełnosprytny i dobrze wyglądał prowadzony przez niego atak, zaimponował mi pomyślunkiem w ogniu bitwy i błyskawiczną decyzją, jaką było sprzedanie liścia Laghercie - wiadomo było, że nie było z nią wtedy dyskusji i to był jedyny sposób na uratowanie jej życia. Choć nie jestem przekonana do ich związku.

O Flokim nie chce mi się pisać, bo to jak pisanie o Macierewiczu. Cieszę się, że się potwierdziło, że Ragnar go wystawił :)

No i Ragnar, łał. Chciałabym mieć jego opanowanie. Trzy sceny utkwiły mi szczególnie z tego odcinka: Ragnar-ojciec, Ragnar-nerd (kiedy widzi wspaniałości nowego miejsca), Ragnar-lover boy (kiedy tęskni za Athelstanem). Plusiki rozdaję szczodrze :3

W następnym odcinku wreszcie zobaczymy Odyna :D

Specjalny plusik: muzyczka i NA WALHALLĘ TĘDY w wykonaniu Bjorna :D

Jednak nie byłabym sobą, jakbym nie napisała o minusikach: z odcinka na odcinek (choć były dopiero dwa) coraz bardziej razi mnie aktorka wybrana do roli tej Gizeli/ Gizeldy jak-jej-tam. Kobita jest KOSZMARNA, jest słabą aktorką, recytuje, jest sztywna i nienaturalna i nie jest wiarygodna w swojej roli. Nie wiedziałam w poprzednim odcinku jeszcze w którą stronę ona idzie: czy jest nawiedzona, czy jest wytrawną polityczką, czy kim tam jeszcze, i po tym odcinku mam już pewność: dalej nie wiem. Czy to jest wina scenariusza, czy aktorki? Obstawiam aktorkę, bo z resztą bohaterów nie mam takich wątpliwości.
No i ciąg dalszy emo Thorunn, no litości.

ocenił(a) serial na 9
emo_waitress

filmweb coś nawala, bo nowo dodawane tematy dopiero po jakimś czasie się wyświetlają.
Jakiego Odyna?
Ino jakim cudem Vikingowie podbiją Paryż skoro stracili tyle ludzi?

korndddd

To nowa polityka lajków. Najwyżej są tematy z dużą ilością łap w górę. Lajkować nowe wątki, to będą na górze.

ocenił(a) serial na 9
korndddd

Bo pokazuje najpopularniejsze tematy a nie najnowsze. Trzeba kliknąć pokaż najnowsze

ocenił(a) serial na 9
rafalniemiec712

ok, nie zwróciłem uwagi na to.

użytkownik usunięty
korndddd

Przyłącam się. Jakiego Odyna ??? Moim zdaniem w kolejnym odcinku będą dreptać, a zdobędą w 10. Jak się ochrzczą. Wtedy będą "martwi" dla Odyna :) .

ocenił(a) serial na 9

Zdobędą w 9 odcinku. A w 10 będzie powrót do Kategati rozprawienie sięz Flokim. Podobnie jak w drugim sezonie, 10 odcinek i rozprawa z Horikiem.

rafalniemiec712

A nie śmierć Ragnara? Bo zapewne umrze ;)

ocenił(a) serial na 9
Ounterios

Jeszcze nie teraz. Już jest pewne, że będzie 4 sezon. Wyobrażasz sobie bo bez Ragnara? Z resztą, Ragnarma zginąć wrzucony przez króla Aele do dołu z wężami. Gdzie Nortumbia agdzie Paryż?

rafalniemiec712

Słucham! Właśnie mnie uświadamiasz, że będzie 4 sezon :D To oczywiście zmienia postać rzeczy :D

ocenił(a) serial na 10
Ounterios

oj, Ragnar jeszcze chyba trochę pożyje. coś mi się kojarzy że w mitologii nordyckiej było, że poróżnił się z czasem z Bjornem - i jeśli twórcy serialu będą iść tą drogą to jeszcze jest trochę czasu dla Ragnara ;)

ocenił(a) serial na 9
Ounterios

jesli ktos interesuje sie historią to nawet wiadomo jak

ocenił(a) serial na 10
dzikudzina

Kolejna osoba, która ściemnia, że interesuje się historią, a w rzeczywistości przeczytała pełno spojlerów i zajrzała po tym na wikipedię. Litości.

ocenił(a) serial na 9
rl89

chodziło mi konkretnie o TĘ historię, ja nie wytrzymałam i poczytałam jak potoczyły się losy tego wikinga (teraz żałuję oczywiście i spoileruję chłopakowi hehe) historią się nie interesuję bardziej, niż przeciętny polak z uwagi na okropną jędzę psorkę z liceum, która pominęła się z powołaniem (powinna zostać medytującym mantrę manekinem) i kazała nam pisać wypracowania na historyczne tematy zamiast zwykłych testów/klasówek, przez co było niemożliwością wpasować się w jej widzimisię.

ocenił(a) serial na 10
dzikudzina

Bo najlepsza nauka jest w tedy, gdy samemu chce się czegoś dowiedzieć :P

ocenił(a) serial na 9
rl89

racja.

ocenił(a) serial na 10
rl89

wtedy*

korndddd

Tak jak wspomniano, chyba chodzi o najnowszą politykę fw i lajkowanie :) Przyznaję, że weszłam na forum, patrzę - nie ma tematu? jakim cudem? zjechałam na dół i kliknęłam pierwszy z brzegu temat o odcinku, bo jak się okazało jest takowy. Ot, nowe tzw. ulepszenie, które wiesz, ma tzw. ulepszać nam życie ;D

Jak zdobędą? Na makgajwera i indianę dżonsa pewnie :) Choć raczej nie w stylu Spartacusa, bardziej Rzymu więc chyba się cieszysz, bo jeśli pamiętam to chyba nie przepadałeś za Spartym? ;)
Przy czym nie wiem, jak to będzie, bo historycy na forum informują, że SPOILER HISTORIA :D Paryż nie został zdobyty przez Wikingów.

użytkownik usunięty
emo_waitress

Był zdobyty. 2 razy. W 845 przez niejakiego Ragnara, a potem w 865. Z kolei w 886 obronił go niejaki hrabia Odo :) .

SPOILER HISTORIA :D
No okej, ale czy właśnie nie było tak, że Ragnar tylko "obległ" Paryż i potem odjechał z okupem? Coś podobnego tu wyczytałam :) A złupiono miasto później.
Mogłam oczywiście pomylić kolejność :P

użytkownik usunięty
emo_waitress

Okup to Ragnar dostał za niezniszczenie zdobytego miasta i opuszczenie Francji.

ooo, dzięki za doprecyzowanie :)

emo_waitress

Fajnie by było zobaczyć jak Ragnar siada na tronie tego króla.

Adorianu

Ja marzę o scenie, w której Ragnar chodzi i podziwia osiągnięcia Paryżan, bo Ragnar-nerd jest moją ulubioną wersją Ragnara :D Nie powiem, kiedy jest w szale bitewnym, albo troszczy się o dzieci, albo bawi w politykę jest super, ale to Ragnar głodny wiedzy, który z wyprawy przywozi coś, co go zaciekawiło, a nie coś pokrytego złotem, który jest otwarty na nowości, na zmiany, na rozwój jest mi najbliższy ;)

emo_waitress

Hehe,scena kiedy spojrzał za mury Paryża,i ten wyraz twarzy :D

Adorianu

Noooooo :3

ocenił(a) serial na 7
emo_waitress

"Z wyprawy przywozi coś, co go zaciekawiło, a nie coś pokrytego złotem" heh jak Athelstana w drugim odcinku pierwszej serii :)

LadyLannister

No właśnie o to mi chodziło ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones