PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=876159}

Moje nieortodoksyjne życie

My Unorthodox Life
5,5 217
ocen
5,5 10 1 217

Moje nieortodoksyjne życie
powrót do forum programu Moje nieortodoksyjne życie

Średni

ocenił(a) program na 5

Fragmenty o fundamentalizmie religijnym w życiu Julii Haart pozostawiają miejsce na różne opinie. Ale przyglądając się bliżej zasadom i zachowaniom w tej społeczności, można dość szybko stwierdzić, że Julia nie pochodzi z ultraortodoksyjnego środowiska. Nie chcę negować jej perspektywy i spojrzenia na niektóre sytuacje, ponadto z tego, co wiem to rodzina z której pochodzi jest ortodoksyjna natomiast lata spędzone z mężem do takich nie należą. Stąd wiele nieścisłości i mało doprecyzowania.
Show ogląda się interesująco, jest zabawne i ciekawe ale nie mogę się oprzeć wrażeniu, że wiele fragmentów zostało tam umieszczonych tylko celem zwiększenia oglądalności wpisując się w narrację „uwolnienia z okowów Judaizmu” kiedy w rzeczywistości kompleksowość tej sytuacji wygląda zupełnie inaczej.

sniadanienaplutonie

Taki typu "sędzia Anna Wesołowska" tylko ze zamiast prawdziwej sędziny są prawdziwe fakty - przynajmniej po części. Jeśli Haart faktycznie spędziła nieortodoksyjne lata z mężem, to kompletnie zmienia postać rzeczy a filmowa adaptacja jest albo wyssana z palca, albo świadczy o głębokiej niedojrzałości emocjonalnej.
W sumie zajrzałam tu, bo mnie podczas drugiego odcinka tknęło, że to chyba nie jest dokument. Może z ciekawości obejrzę do końca, ale żałuję że zaczęłam. Nie lubię tanich emocji, ale ze zmęczenia czasem oglądam jakieś bzdurki, problem w tym, że poruszony tu temat żadną bzdurką nie jest. Eh...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones