Ad Astra

(2019)
Zwiastun Nr 2 Ad Astra(2019): Zwiastun nr 2
Astronauta przeszukuje galaktykę w celu odnalezienia zaginionego dwadzieścia lat wcześniej ojca.

komentarze 30

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
Zloty_Deszcz
Dobry klimat robią te skrzypeczki. Oby cała ścieżka dźwiękowa była utrzymana w podobnym tonie.
5
Burnham1
Fajnie, jakby wyszło, bo uwielbiam dobre science fiction.
3
baldman83pl
Zapowiada się naprawdę niezłe kino Sci-Fi. Jest jak najbardziej OK.
3
obleh
Film w sam raz na 50 rocznicę lądowania na Księżycu.
P_r_e_d_a_t_o_r
@Zloty_Deszcz nie wszystko jest sfabrykowane, setki godzin materiałów na national Geographic , discovery , history, bbc earth, tysiace filmow na yt i kij wie co jeszcze... Litości
Zloty_Deszcz
@P_r_e_d_a_t_o_r I żadnego kolejnego lotu przez ostatnie pięćdziesiąt lat, bo... stracili technologię im to umożliwiającą...
2
Van_Etten
@Zloty_Deszcz Przecież jeszcze w tym samym roku wysłano Apollo 12 na księżyc. Następnie Apollo 14, Apollo 15, Apollo 16, Apollo 17. Nie było potrzeby wysyłać tam znowu ludzi, więc zajęto się łazikami, sprzętem etc. Zresztą kolejny lot planowany jest na 2023/24, nie wspominając o przygotowaniach na podróż na Marsa...
Zloty_Deszcz
@Van_Etten Po co mają lecieć w 2023/24, skoro nie ma potrzeby wysyłać tam ludzi? Czy teraz już jest taka potrzeba?
2
jp2
@Zloty_Deszcz No tak, przecież nie mogli wylądować na księżycu, bo Ziemia jest płaska.
katedra
@Zloty_Deszcz Księżyc też jest dyskiem, bo nie udowodnisz, że jest inaczej!
Van_Etten
@Zloty_Deszcz Jak nie wiadomo o co chodzi co chodzi o pieniądze. Szacunkowy koszt całego Apollo wynosił 133 mld dolarów. Dziś budżety NASA są mocno okrojone. Z racji tego że nie ma już Zimnej wojny i zakończył się wyścig kosmiczny między USA a ZSRR, podchodzi się do takich lotów stricte biznesowo i liczy się zwrot inwestycji. Na księżycu zbadaliśmy już to co z grubsza nas interesowało, jednak są inne elementy, przez które warto tam wrócić - jednym z nich jest izotop Hel-3 (na Ziemi jego ilości są śladowe, jest go natomiast dużo w księżycowym regolicie), który wykorzystywany może być jako składnik paliwa w elektrowni termojądrowej. Dzięki temu pozyskiwalibyśmy duże ilości energii bez żadnych niebezpiecznych odpadów. Kolejnym celem jest założenie na księżycu bazy - posłuży ona w celach naukowych, aby przetestować różne rozwiązania przed misjami kolonizacyjnymi, a także jako obserwatorium astronomiczne.
1
Zloty_Deszcz
@Van_Etten No to już wszystko jasne. Przez pięćdziesiąt lat zbierali pieniądze na kolejny załogowy lot. Od razu mogłeś tak napisać.
Zloty_Deszcz
@jp2 Nawet jeśli by była, to jak miałoby to przeszkodzić w lądowaniu na Księżycu?
Van_Etten
@Zloty_Deszcz Cóż, chciałem być konsekwentny i odpowiedzieć też na resztę zarzutów. BTW chyba nie trudno w razie wątpliwości skorzystać z internetu? Rolę ludzi zastępowały dotychczas łaziki, o czym już napisałem. Mniejsze koszta, i nie narażasz życia załogi, jeśli nie ma takiej potrzeby. A skoro znowu o kosztach mowa, przytoczę tu wypowiedzi astronauty Waltera Cunninghama z 2015 - "W budżecie Stanów Zjednoczonych największy poziom wydatków na NASA był w 1965 roku, i było to 4 proc. Przez kolejne 40 lat utrzymywał się na poziomie 1 proc., a przez ostatnie 15 lat, nawet poniżej 0,4 proc." "Załogowa eksploracja kosmosu jest najdroższym możliwym przedsięwzięciem. Tym samym, jest najtrudniejsza do zdobycia poparcia polityków"
Zloty_Deszcz
@Van_Etten Ale po co ty mi to wszystko piszesz? Zawsze znajdzie się coś, co rzekomo uniemożliwiało ponowny lot ludzi na księżyc w ciągu pięćdziesięciu lat od pierwszej misji. W '69 NASA miała komputery słabsze niż dzisiejsze smartfony; podejrzewam, że rozwój pozostałych urządzeń też od tamtego czasu poszedł trochę do przodu. Więc myślisz, że przy tak dużym postępie technologicznym NASA musiała czekać ponad pół wieku, by móc znów wysłać człowieka na Księżyc? Przytaczanie wypowiedzi Waltera Cunninghama jest bez sensu; oczywiste jest, że będzie mówił, co mu każą. Podobnie było z Armstrongiem, którego zachowanie i mowa ciała podczas konferencji prasowej po "lądowaniu" na Księżycu bardziej przypominały zachowanie przestraszonego chłopca niż bohatera narodowego, który dokonał czegoś niezwykłego.
Van_Etten
@Zloty_Deszcz Napisałem przecież dlaczego nie wysyłali ludzi na Księżyc, i nie chodziło wyłącznie o pieniądze. Od 69 odbyło się jeszcze kilka lotów na Księżyc, które wymieniłem. Wiąże się to latami przygotowań, ale wg powinno się wysłać tam ludzi "bo tak" i tyle XD Jakie masz dowody, że ktoś Cunninghamowi coś kazał? Budżet NASA możesz sobie zerknąć chociażby i na wikipedii z linkami do źródeł. Oczywiście łatwiej jest zaklinać rzeczywistość i powoływać się na jakieś ultraspiskowe argumenty typu "przestraszony Armstrong"(???), ale co na tym zyskujesz?
Zloty_Deszcz
@Van_Etten A po co wysłali tam ludzi w '69-tym i chcą to zrobić znów za kilka lat? Bo gdzieś przeczytałeś, że mogą dzięki temu uzyskać tańsze źródło energii? A dwadzieścia lat temu energia nie była nam potrzebna? Nie wiesz nic o tym, co się dzieje w NASA i powołujesz się na jakieś informacje z Wikipedii, które z prawdą mogą mieć tyle samo wspólnego, co sam byś sobie wymyślił.
Van_Etten
@Zloty_Deszcz Czytałeś jakiekolwiek artykuły na ten temat czy to pytanie retoryczne? Kojarzysz kontekst historyczny? Idiotycznie to wygląda w zestawieniu z posądzaniem mnie o niewiedzę. Już samo poszukiwanie rzetelnych informacji o lądowaniu na Księżycu na FILMWEBIE uważam za ździebko nierozgarnięte. Do tej pory NASA planowało lot na księżyc w 2028, ale z inicjatywy Trumpa przyspieszono datę przeprowadzenia załogowego lądowania na 2024 oraz zwiększono budżet o 21,5 mld. Poczytaj trochę o programie Artemis - dowiesz się o celu wyprawy. Jeżeli posiadasz jakąś tajemną wiedzę, prawdę objawioną to podziel się nią teraz - nie będę czekał przez wieczność. Masz, na zachętę: htt ps://fi zyka .uniedu.p l/lot-na-ksiezyc/
Zloty_Deszcz
@Van_Etten Spokojnie, spokojnie. Coś tam wiesz, na pewno tyle, ile podaje do wiadomości publicznej rząd amerykański i NASA, tyle że to może być zaledwie ułamek całej prawdy. Ja opieram się na wypowiedziach ludzi z NASA, którzy po pierwszym locie mówili, że bardzo by chcieli znów tam polecieć, ale stracili technologię im to umożliwiającą(!) oraz, że oryginalne nagrania z misji Apollo 11 zaginęły(!). To i parę innych kwiatków mi wystarczy.
pasza2
@obleh Tak, ogromna machina propagandowa działa intensywnie od roku żeby podtrzymywać to kłamstwo. National Geographic , discovery , history, bbc earth, film Pierwszy Człowiek, koszulki NASA. Niestety z tym się nie wygra będziemy żyć w tym zakłamaniu chyba do śmierci.
Van_Etten
@Zloty_Deszcz Oficjalny komunikat brzmi tak, że taśmy mogły zaginąć, ale też dane na nich mogły zostać wymazane, a one same przetworzone do ponownego użytku, co wówczas stosowano wielokrotnie. Żadnego materiału jednak nie utracono. Więcej tu: https :/ /g o.nasa . gov/2Y5zGXv Słowa o "utraconych" technologiach kojarzą mi się jedynie z niezrozumiałą wypowiedzią astronauty Dona Pettit z 2017/16, który z całą pewnością nie uczestniczył w żadnym z lotów na Księżyc. Na to dostałem już wystarczające odpowiedzi: https:/ /bit . ly/2YlYxuk https:/ /bit . ly/2tSzUo9 https:/ /bit . ly/2Z1F92v A wracając do energii - w poprzednich misjach astronomowie mogli przywieźć jedynie próbki izotopu. Latanie tam i z powrotem nie rozwiązuje problemu, jakim jest przemysłowe wydobywanie 3He z powierzchni Księżyca. Obecnie jest to zwyczajnie niewykonalne z powodu braku odpowiednich technologii i pozostaje na razie w sferze koncepcji.
Zloty_Deszcz
@Van_Etten htt ps://m.you tube.c om/watch?v=thxQVS-Zm84&list=LL X4Dzqyo72D52L2-pk2pZcw&index=2 &t=1488s
Daroo_3
Wygląda na kolejne pseudo głębokie wymuszone SF. Meh.
1
_Kuze
@Daroo_3 Facet leci w kosmos szukać swojego starego. Co tu wymuszonego i pseudo głębokiego?
1
Daroo_3
@_Kuze Widać to już po scenografii, muzyce, oświetleniu i zalążku fabuły.
_Kuze
@Daroo_3 Zalążek fabuły już podałem, a muzyka i oświetlenie to zwykła forma, która ma oddziaływać na emocje. Więc o czym mowa? Scenografia?

programy Filmwebu

Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię