Gra

Call of Duty

2003
8,3 17 693
oceny
8,3 10 1 17693
625
chce zagrać
Joey Martin, Jack Evans oraz Aleksiej Woronin walczą z hitlerowcami podczas drugiej wojny światowej. Więcej Mniej

gatunek

deweloper

Infinity Ward

wydawca

Activision

premiera

Call of Duty
Zwiastun nr 3 1:42
Call of Duty
Zwiastun nr 2 2:15
Call of Duty
Zwiastun nr 1 1:20
[videogame=606342]Call of Duty[/videogame] dostarcza nam dobrze wyważonej dawki realistycznej walki i intensywnej akcji znanej z filmów wojennych. Dzięki tej grze poznasz pole walki z zupełnie innej perspektywy - perspektywy bezimiennych bohaterów, szeregowych żołnierzy sojuszniczych państw, próbujących razem przywrócić właściwy bieg współczesnej historii. 2012-01-31T13:35:27 https://fwcdn.pl/webv/73/28/27328/snap1.27328.4.jpg https://fwcdn.pl/video/606342/call_of_duty___trailer_2___youtube__360p_.360p.mp4

Gra stanowi początek jednej z najbardziej znanych serii gier FPS. Pierwsza część przenosi nas na front II wojny światowej. Bierzemy udział kolejno w trzech kampaniach: amerykańskiej, brytyjskiej i radzieckiej. Bohaterami są: Joey Martin, Jack Evans i Aleksiej Woronin. Rozgrywka ma charakter liniowy. Gra oferuje szereg etapów, których ukończenie zależy od powodzenia powierzonych nam zadań.

studio
Activision (wydawca) / Infinity Ward (deweloper)
tytuł oryg.
Call of Duty
inne tytuły
Call of Duty: Classic (tytuł wznowienia) USA
COD (tytuł skrócony) USA
MOH Killer (tytuł roboczy) USA
Więcej...
Początek misji "Stalingrad" mocno nawiązuje do filmu "Wróg u bram".
Roboczy tytuł gry brzmiał "MoH Killer". MoH to skrót od "Medal of Honor", serii konkurencyjnej do "Call of Duty".
Podczas misji treningowej, gdy należy przeczołgać się pod ostrzałem z karabinów maszynowych można zauważyć znak. Napis na nim głosi: "Tu spoczywa szeregowy Bell. Nie potrafił trzymać głowy nisko".
Po sukcesie gry Medal of Honor: Allied Assault jej twórcy z amerykańskiego studia 2015, Inc. pokłócili się z wydawcą Electronic Arts. Vince Zampella i Jason West - główni wielcy studia - wraz z 20 innymi pracownikami założyli nowe przedsiębiorstwo Infinity Ward, które przejęła inna ważna firma branży, Activision. Przy większym budżecie i współpracy... więcej
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Gracze powyżej 20stki, może i młodsi pewnie pamiętają jak to był w tamtym czasie. To były gry które przechodziło się dwa - trzy razy z rzędu, klimat, fabuła, na tamte czasy innowacyjna grafika. Obecnie trudno jest mi przejść tytuł dwukrotnie, nie mówiąc o częstszym graniu. ... więcej

 • strzelanki wojenne

  armarange ocenił(a) grę na 9

  Medal Of Honor część 1 miał niewątpliwie lepsza fabułę , ciekawsze misje z lepszym klimatem, ale Call of Duty zyskuje na grafice. Obie gry są świetne i w obie grałem wiele lat temu, teraz przypomniałem sobie COD i nadal ta gra ma dużą grywalnośc.

  1
  • Moja pierwsza...

   yehet ocenił(a) grę na 9

   Gra komputerowa! Pamiętam, jak uwielbiałam to grać po powrocie ze szkoły. Mam ogromny sentyment do tej części i do wszystkich lokacji. Zawsze chętnie wracam do tej gry.

   1
   • Widnows 10

    Faramir01 ocenił(a) grę na 10

    Czy ktoś może zna sposób/ czy istnieje sposób by CoD poszedł na win 10? Fora przeszukane ale raczej brak konstruktywnych rozwiązań..

   • dzisiaj jednak wiem że to co się tutaj działo nie było wcale takie fajne i przez to gram w to rzadko.