7,4 7 967
ocen społeczności
7,4 10 1 7967
464
chce zagrać
Trwa druga wojna światowa. Podczas gdy Armia Czerwona walczy z nazistami, Amerykanie stosują taktykę "żabich skoków", by pokonać Cesarstwo Japonii.
PC / PS3 / Xbox 360 / WII / DS / PS2
gatunek
premiera
wydawca
Activision Blizzard
deweloper
Exakt Entertainment
deweloper
Treyarch Invention
Call of Duty: World at War
Zwiastun nr 1
Call of Duty: World at War - Zwiastun Nr 1 Piąta część bestsellerowej serii gier wojennych Call of Duty. O ile jednak część czwarta odeszła od historii drugiej wojny światowej, by zająć się czasami nam współczesnymi, o tyle tym razem wracamy z powrotem 60 lat wstecz. W Call of Duty: World at War przyjdzie nam zakończyć wojnę zarówno w Europie, jak i na Pacyfiku.
Tajne przez poufne 30 komentarzy
Call of Duty

Piąta część bestsellerowej serii gier wojennych Call of Duty. O ile jednak część czwarta odeszła od historii drugiej wojny światowej, by zająć się czasami nam współczesnymi, o tyle tym razem wracamy z powrotem 60 lat wstecz. W Call of Duty: World at War przyjdzie nam zakończyć wojnę zarówno w Europie, jak i na Pacyfiku. Widziałem rzeczy,Piąta część bestsellerowej serii gier wojennych Call of Duty. O ile jednak część czwarta odeszła od historii drugiej wojny światowej, by zająć się czasami nam współczesnymi, o tyle tym razem wracamy z powrotem 60 lat wstecz. W Call of Duty: World at War przyjdzie nam zakończyć wojnę zarówno w Europie, jak i na Pacyfiku. Widziałem rzeczy, na które nie przygotuje cię żaden obóz szkoleniowy... Patrzyłem na otaczające mnie twarze i wiedziałem, że nikt nie spodziewał się czegoś takiego... – witajcie na Pacyfiku, w piekle, od którego sam diabeł trzymał się daleko. To piekło ludzi. I dla ludzi, bo już w listopadzie tego roku każdy będzie mógł do niego zajrzeć, na własne ryzyko. Call of Duty powraca na rynek i wraca do swoich korzeni – na drugą wojnę światową. To gra, której poprzednia część zdobyła serca ponad 10 milionów graczy na całym świecie, która pokazała, co to znaczy: gra akcji i jak się taką robi, a multiplayerowej konkurencji odbiła zdecydowaną większość fanów. Zresztą... tylko w Polsce Call of Duty 4 sprzedało się w nakładzie 100 tysięcy egzemplarzy, co usytuowało je pośród najlepiej sprzedających się u nas tytułów – w ogóle. Ale kto przeżył wojnę, nie będzie już umiał żyć bez niej... Call of Duty: World at War rzuca graczy w wir walki nie tylko w Japonii, lecz również na dwóch frontach europejskich. Ta sama, doskonała mechanika rozgrywki, ta sama dbałość o każdą minutę historii, którą gracze odtwarzają na własnych oczach – wstrząsające, wielkie bitwy przesycone klimatem największego konfliktu minionego wieku. I jeszcze bardziej dynamiczny, bardziej zdumiewający system walki oraz niedający się przecenić tryb kooperacji, nawet dla czterech osób żądnych wspólnej wojennej przygody. Bezkompromisowe podejście do realiów walk sprzed sześciu dekad: miotacze ognia, piloci kamikaze, ładunki banzai oraz partyzantka opierająca się na bezlitosnych zasadzkach – gwarantują bicie serca oraz bezkonkurencyjny opad szczeny. Trwające nieustannie od odpalenia gry, po napisy końcowe i powracające przez miesiące dobrej zabawy po sieci. Wy wszyscy, którzy graliście w poprzednie Call of Duty, znacie to uczucie i pragniecie poczuć je raz jeszcze. Wy, którzy nigdy w Call of Duty nie graliście... wróć! Są tacy?

studio
Activision Blizzard (wydawca) / Exakt Entertainment (deweloper) / Treyarch Invention (deweloper)
kraj
inne tytuły
Pierwsza misja kampanii rosyjskiej ma miejsce w 1941 roku. Mimo to na ulicy można zauważyć wrak czołgu Tygrys II, który wszedł do słuzby dopiero w 1944 roku.
Pistolet maszynowy M1A1 Thompson przedstawiony w grze ma magazynek na 20 pocisków. W rzeczywistości ten model to wersja na 30 nabojów.
Na końcu gry szeregowy Petrenko zatyka flagę na szczycie Reichstagu podczas dnia. W rzeczywistości, pierwsza flaga została zatknięta w nocy, natomiast pozowane zdjęcie zostało zrobione w dzień, 1. maja.
Test wiedzy

Call of Duty cz.2

„Call of Duty” - Sprawdź ile pamiętasz z ostatnich odsłon serii, cz. II
Test wiedzy

Call of Duty

Jak dobrze znasz serię "Call of Duty”?
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • To już nie ten poziom

  Zuchwalec_PL_ ocenił(a) grę na

  Zacznę od tego, że do dziś pamiętam kampanię single z pierwszej części gry. Była to pierwsza gra która wywarła na mnie takie wrażenie. Pamiętam, że klimat tamtej kampanii i jej sposób poprowadzenia tak bardzo mi przypadł do gustu, że przechodziłem ją kilka razy. Do dziś uważam, że to jedna z ... więcej

  5
  • Najlepsze Call of Duty

   NewJoker

   Moim zdaniem World at War to najlepsze Call of Duty. Dlaczego ? - ciekawa fabuła - powrót do II wojny światowej i związane z nim nowości (miotacz ognia, przeciwnicy wykonujący szarżę banzai, siedzący na drzewach i chowający się w trawie) - jedyna część z systemem gore - pierwsza wprowadziła ... więcej

  • Bardzo nierówna część.

   Blok11 ocenił(a) grę na

   Posiada momenty naprawdę świetne. Lądowanie na Peleliu robi po prostu kolosalne wrażenie. Nie tyle wizualnie, tylko same odwzorowanie po prostu powala. Cała masa świetnych momentów: wyskakujący z ukrycia w wysokiej trawie Japończycy w samobójczych atakach prosto na nas, natarcie Shermanów i ich ... więcej

  • Mieliście coś takiego

   MrLuigi5577 ocenił(a) grę na

   Że gdy jesteście w jakimś wąskim pomieszczeniu to gra wam nagle przyspieszała?

  • Jedna z najlepszych części

   Sidu_Sidowski ocenił(a) grę na 10 

   Posiada naprawdę (jak na call of duty) dojrzałą fabułę, jedyną wadą jest SI która czasami jest irytująca.

   Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.