PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=787228}
7,3 4 880
ocen
7,3 10 1 4880
Far Cry 5
powrót do forum gry Far Cry 5

Ciężko mi w to uwierzyć, ale gra mi się fantastycznie, właściwie tak samo jak w trójkę. Czwórka trochę wynudziła, Primal to nie moje klimaty, a tutaj po raz kolejny mamy praktycznie to samo, ale gra trzyma jak magnes. Nie przepadam za sandboxami, nienawidzę, gdy nie można w spokoju eksplorować lokacji, bo ciągle coś nas atakuje... WIĘC WTF? Czemu gra tak mi się podoba?

Po dłuższym zastanowieniu trochę tych elementów jest:
- prześliczna grafika nawet na low/medium (bo Phenom który uciągnął by tę grę z palcem w dupie nie ma SSE 4.1, kij ci w łeb UBI, wypuszczenia patcha na to to pewnie 2 godziny pracy... i muszę grać na laptopie) i jeszcze lepsza muzyka, plus świetne piosenki kultystów
- wyjątkowo dobry feeling strzelania i standardowo świetne skradanie, tak więc oczyszczanie posterunków to niesamowita przyjemność, najpierw skradanie i wyłączenie alarmów, a potem polowanie
- fabuła może i głupia, ale postacie świetne, a w Faith można się zakochać, od czasu Elizabeth z Bioshocka nie pamiętam tak dobrej żeńskiej postaci w grach
- genialny klimat amerykańskiej wiochy ;) zrobiłem sobie postać w kapeluszu i czuję się jak Raylan Givens :)
- poboczne misje wyjątkowo dobre - tzn jest to oczywiście przynieś/pozabijaj - ale ubrane w ciekawe i często humorystyczne historie
- fajne samochody, niezły model jazdy jak na FPSa
- dobry rozwój postaci, w końcu nie trzeba męczyć tych biednych zwierząt, perki można co prawda zdobywać poprzez polowania/łowienie ryb, ale można to olać i punkty zdobywać dzięki perkowym książkom - odnalezienie ich jest niesamowicie zabawne, wiąże się zazwyczaj z jakąś minizagadką

Jedyne co wkurza w tej grze to właśnie to, że nie można w spokoju pochodzić po ulicach, pojeździć samochodem, bo co chwila coś chce nas zabić. Ale przemykanie lasami też ma swój urok.

ocenił(a) grę na 5

Ta gra jest tak idiotyczna i głupia że aż człowieka krew zalewa a wtórna, że ho ho! Marzy mi się Far Cry poważniejszy z mechanikami survivalu a'la Far Cry 2 oraz jakimś szczątkowym realizmem.. A nie strzelanka dla debili z ogromnymi dysonansami narracyjnymi, maleńką ilością przeciwników i nudnym schematycznym powtarzalnym gameplayem. Gracze mają oczy, na Metacrticu FC5 zaledwie 6/10 podczas gdy FR3 - 8.3/10

Rockman92

Lepszego FPS-a w tym roku i tak nie ma. Piątka to fajna, przyjemna gra ale chciałoby się powrót Jacka Carvera z jedynki. Trójka zdążyła się jednak mocno zestarzeć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones