PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=608442}

Heroes of Might and Magic III: Odrodzenie Erathii

Heroes of Might and Magic III: The Restoration of Erathia
9,2 38 354
oceny
9,2 10 1 38354
Heroes of Might and Magic III: Odrodzenie Erathii
powrót do forum gry Heroes of Might and Magic III: Odrodzenie Erathii

To jakiś żart??? Gra na pewno bardzo dobra, ale żeby nad Baldur's Gate'em, Gothikiem, Tormentem? No ludzie, troche powagi. Niedługo nam tu na pierwsze miejsce wskoczą Simsy jak tak dalej będzie.

ocenił(a) grę na 10
DarkHunter

Baldur's Gate, Gothic raczysz żartować po pierwsze nie porównuj rpg ze strategią turową , po drugie te dwie gierki które wymieniłeś/aś nigdy nie były, nie są i nie będą lepsze niż Heroes legendy nie przyćmi żadna -grałeś kiedyś (I don't think so). Swojej wypowiedzi nie opieram tylko na domysłach grałem w gothica także o baldur's gate dużo wiem niestety odpadałem także w starych jak i nowszych częściach po prostu rady nie dawały i tyle,(fabuła jak i grywalnośc na wysokich poziomach nie były ) a do herosów mogę powrócić choćby dzisiaj i nie będzie to czas zmarnowany

użytkownik usunięty
deadpool260388

Fabuła i grywalność nie są na wysokim poziomie w produkcjach bioware? Nie można porównywać Heroes i produkcji bioware, bo jedno to strategia, w której większość czasu to odbijanie zajętych terenów, a drugie to RPG, w którym nacisk jest położony głównie na fabułę. Jasne, fajne jest posiedzieć z kumplami i pograć w heroes na hot sits, ale co do fabuły to wg mnie planescape i baldurs nie mają sobie równych.

ocenił(a) grę na 10

Gothic w porównaniu do Heroes 3 to dno :) choć go lubię. Ale nie oszukujmy się - prosta fabuła, masa bugów i błędów w grafice i nie tylko. Koszmarne sterowanie.

ocenił(a) grę na 7
Pawuloniasty

Bzdura straszna. Sterowanie jest idealne, a fabuła magiczna i długa. Zaś co do bugów to chyba tylko jak grasz na patchu 1.00.

ocenił(a) grę na 7

zgadzam sie, chociaz tormenta calego nie przeszlam, ale BG kilkakrotnie. Tylko fabuła w najnowszej trylogii Tomb Raider dorównuje tym grom moim zdaniem.

DarkHunter

"Niedługo nam tu na pierwsze miejsce wskoczą Simsy jak tak dalej będzie."
akurat jesteś kolejnym który nie ma żadnego pojęcia na temat serii the sims i się wypowiada ;)
a akurat ta seria to jedna z najlepszych w historii
a co do heroesow to klasyk

ocenił(a) grę na 10
jupik567

Porównywanie tych gier do siebie to kretynizm bo to zupełnie dwa inne gatunki.
A pod względem artystycznym zarówno Heroes III jak i Bladury i Torment to legendarne arcydzieła - nie uważam żeby Baldury przy Heroesach wyglądały jakoś specjalnie żałośnie zarówno Heroes III jak i obydwie częsci Baldura oceniem jako 10/10.
A gothic to zaiste gówno ;) chociaż kultowe.

ocenił(a) grę na 10
Bloodbane

no widzisz gusta są różne bo na przykład dla mnie Baldur to największe przereklamowane gówno w jakie grałem i może się podobać tylko przez pryzmat wspomnień za to Gothic mimo masy błędów to istny orgazm pod względem klimatu

ocenił(a) grę na 10
DarkHunter

Heroes III bardziej pasuje mi na 1 miejsce, ponieważ "Gothic", "Torment" i "Baldur", to są gry raczej dla maniaków rpg, a w heroes-a mogą grać nawet osoby, które nie lubią strategii. :)

grupio

Według mnie Heroes III to najlepsza gra wszechczasów. :)

ocenił(a) grę na 10
bungrav

A przynajmniej jedna z najlepszych. Ona jest ponadczasowa ja gram w ta serie od samego poczatku i bede do niej powracal jeszcze wiele razy.

DarkHunter

Co Heroes III robi na pierwszym miejscu?

Heroes III na pierwszym miejscu króluje. Dziękuję, do widzenia.

ocenił(a) grę na 10
Karton20

Ta gra nigdy nie robi się nudna! Zasługuje z pewnością na 1 miejsce. Chyba sobie zagram ;>

ocenił(a) grę na 10
DarkHunter

DarkHunter ma racje!!!!!
Heroes III to dobra gra i rzeczywiście chętnie się do niej wraca ale bez przesady,do Cywilizacji tez chętnie się wraca i nie jest na 1 miejscu.
Baldur's gate,gothic diablo i tym podobne gry są lepsze niż jakaś strategia turowa!
Poza tym Heroes III to przypadek,gdy by była taka wspaniała i lubiana to IV i V by były do niej podobne!!!
Strategia turowa (żadna) nie może być taka wspaniała po prostu wciągająca i nie nigdy nie kończy,poza tym skoro tak fajnie się do niej wraca to zagrajcie na najwyższym poziomie jeśli przejdziecie ponad 20 planszy to będziecie mieli tej gry serdecznie dosyć!!!!Wiem ja tę grę przechodziłem setki razy na najwyższym poziomie i jakoś mi nie śpieszno powrócić do tej gry!!!!!!!!!

ocenił(a) grę na 10
kasztan_fw

> "Heroes III to dobra gra i rzeczywiście chętnie się do niej wraca ale bez przesady,do Cywilizacji tez chętnie się wraca i nie jest na 1 miejscu."
No i co z tego, że Cywilizacja nie jest na 1 miejscu. Najwidoczniej Heroes III jest bardziej lubiany.

> "Baldur's gate,gothic diablo i tym podobne gry są lepsze niż jakaś strategia turowa!"
Według mnie gorsze!

> "Poza tym Heroes III to przypadek,gdy by była taka wspaniała i lubiana to IV i V by były do niej podobne!!!"
Te gry są podobne.

> "Strategia turowa (żadna) nie może być taka wspaniała po prostu wciągająca i nie nigdy nie kończy,poza tym skoro tak fajnie się do niej wraca to zagrajcie na najwyższym poziomie jeśli przejdziecie ponad 20 planszy to będziecie mieli tej gry serdecznie dosyć!!!!Wiem ja tę grę przechodziłem setki razy na najwyższym poziomie i jakoś mi nie śpieszno powrócić do tej gry!!!!!!!!!"

Nie rozumiem dlaczego Heroes III nie może być na pierwszym miejscu. Heroes III jest grą kultową, grało w nią miliony i ma bardzo dobrą opinię. Każda gra nudzi się po pewnym czasie, to nie jest żaden argument.

ocenił(a) grę na 10
grupio

Popieram ta gra to klasyk i żadne inne Heroes nie było tak dobre jak ta część ;)

grupio

Jednemu się sprzeciwię - te gry nie są podobne. Świetne pomysły "trójki" w "czwórce" totalnie skopano, a już "piątka" to tylko jeszcze jedna komercyjna strategia, zatraciła całą oryginalność serii.
Że nie wspomnę o skopaniu fabuły - cały świat wylatuje w powietrze i wszyscy główni bohaterowie giną? Brzmi jak pomysł twórców "Rambo"...

kasztan_fw

Heroes V jest BARDZO podobna do trójki pod względem mechanizmów. Nawet niektóre budynki tyle samo kosztują. Różnica jest w całej oprawie graficznej i rozwoju bohaterów.

DarkHunter

Mnie tam "Gothik" zawsze nudził, choć jak najbardziej próbowałem. Natomiast "Heroes III" to zdecydowanie najgenialniejsza część serii i jedna z najgenialniejszych gir komputerowych jakie powstały. Pierwsze miejsce w pełni zasłużone.

ocenił(a) grę na 10
DarkHunter

Jeśli już skonfrontowałeś Heroes III z cRPG, to zapomniałeś wymienić najważniejszego z nich, czyli Fallout 2. To jest moim zdaniem jedyna gra która mogłoby konkurować o pierwsze miejsce z Heroes III i w zasadzie konkuruje bo na tą chwilę jest na drugim. Tak właśnie być powinno i mam nadzieję że tak będzie do końca świata i jeden dzień dużej.

W ogóle ten ranking jest wspaniały, nie myślałem że będzie aż tak dobrze, marnych: Heroes IV i V oraz pseudo-Fallouta 3 nie ma nawet w pierwszej setce, jak miło:)

Jedna rzecz w tych całych grach jest tylko strasznie wkurzająca, dlaczego do ***** nędzy dodatki do gier figurują jako osobne tytuły?!

użytkownik usunięty
torhan

"W ogóle ten ranking jest wspaniały", wcale nie jest taki wspaniały - np. co robi tak wysoko Mass Effect 2 (wyżej niż KOTOR, Fallout 1, Wiedźmin itd.)?
Po prostu bardziej odwzorowuje popularność tych gier, a nie rzeczywistą "kultowość" i jakość.

ME 2 lepsze od wiedźmina. Z tego co jest w 1 dziesiątce na podium moim zdaniem powinny być: MGS, MGS 3 i Planescape (w dowolnej kolejności).

torhan

Ostatnie zdanie popieram w zupełności.

DarkHunter

Człowieku, ona po prostu heroicznie, stoicko króluje - nawet Duke składa herosom hołd. A co dopiero dziecię Baala, czy jakiś Bezimienny. Simsom życzę miłej egzystencji (strzeżcie się basenu).

ocenił(a) grę na 10
DarkHunter

Porównywanie Heroes 3 do Simsów to obraza dla całego gatunku!

venom_xd

A którego? Bo ja uwielbiam obie gry ;)

ocenił(a) grę na 10
ponder

Oczywiście dla gatunku strategii turowych!

DarkHunter

Heroes to świetna gra, ale nie zasługuje na bycie numerem 1.
StarCraft jest o wiele lepszą grą.
Na portalu ogólnoświatowym StarCraft byłby numerem 1.
Niestety w Polsce jak się nie znali tak się nie znają na grach.

ocenił(a) grę na 10
_mosquito_

LUDZIE!!! Jeśli jakaś gra jest na 1 miejscu to znaczy że zasługuje żeby być na 1 miejscu. Dlaczego? Bo średnio jest lepiej oceniona niż cała reszta, co oznacza że budzi większe emocje niż inne tytuły. A to właśnie jest wyznacznikiem która gra powinna być 1, ta która wiąże się z najlepszymi wspomnieniami podczas grania. I nie mówię że to w takim razie gra najlepsza, tylko najbardziej lubiana.
Jak dla mnie wszyscy którzy wypowiadają się, że Heroes nie, bo powinna być ......, albo co to robi tak wysoko (nie ważne przy którym tytule) to ludzi myślący że są pępkiem świata. "Ja tej gry nie lubie jak ktoś może ją lubić". "To jest najlepsza gra, jak inni tak nie uważają to nie mają racji" Ludzie dajcie spokój, jaki to ma cel lubisz gre graj w nią, a nie czepiaj się że ogół społeczności lubi ją mniej.

_mosquito_

Na portalu ogólnoświatowym raczej żadna gra nie byłaby pierwsza chyba że WoW w ostateczności. Ludzie na świecie grają w większości na konsolach.

ocenił(a) grę na 10
neo_angin

hmm mozecie sie ze mnie smiac ale ja sam czasem zagram w simsy a gothic to syf brud i malaria hehe
baldurs gate ahhh wspomnienia jak mialem 7 lat to przechodzilem to :)))

_mosquito_

Jedynym krajem, w którym Starcraft miałby szanse na pierwsze miejsce jest Korea Południowa.

DarkHunter

Gra jest bardzo dobra, ale moim zdaniem bez przesady, IMO na 1 nie zasługuje.

ocenił(a) grę na 10
lukasziks

nie ma gry która zasługiwałaby bardziej imo

stonedfish

Gra jest ok. ale pierwsze miejsce to chyba jakieś nieporozumienie

ocenił(a) grę na 8
DarkHunter

trudno powiedziec czy herosi to najlepsza gra wszechczasow, na pewno jest jedna z najbardziej ponadczaasowych i wiecznych - ta gra po prostu nigdy sie nie zestarzeje

DarkHunter

A niby czemu nie? w ogóle nie rozumiem tego zachwytu na serią Gothic... zupełnie przeciętna seria, a podniecają się i tak głównie Polsce i Niemczech, nie wiem z czego to wynika...
Poza tym to jest ranking wg wszystkich graczy, a nie tylko twoje widzimisię. Heroes podoba się prawie każdemu, w przeciwieństwie do różnorakich RPG, bo ja tego gatunku nie trawię na przykład.

jack19

Bo RPG to gatunek dla ludzi inteligentnych, którzy oczekują od gry więcej niż tępej nawalanki.

DarkHunter

Ble ble ble. Typowa paplanina gościa, który potrzebuje dowartościowywać się tym, że gra w "ambitne" gry. Gry to przede wszystkim rozrywka. I tak jak nieraz dobrze jest obejrzeć Rambo czy inną Szklaną Pułapkę to tak samo można pograć w Call of Duty czy "inną tępą nawalankę dla głupich hamburgerów" i nie widzę w tym nic złego. A Gothica i tak nie trawię, bo klimat mi nie odpowiada. Fallout jest o wiele lepszy.

ocenił(a) grę na 10
DarkHunter

ta gra jest świetna i w pełni zasłużyła na 1 miejsce. Grałem w gothika, ale jest tak nudny że przeszedłem go w całości na god mode. Heroes 3 to najlepsza strategia turowa jaka kiedykolwiek wyszła.

Szaikan

zgadzam się Gothik to przeciętniak a Heroes to gra ponad czasowa ta gra nie może się znudzić

adrian229

Prawdę mówiąc, mnie się ostatnio trochę znudziła. Ale muszę tu dodać, że to dlatego, że grałem w nią codziennie przez jakieś trzy lata ^^

użytkownik usunięty
Szaikan

Heroes 3 to przeciętna gra. A gothic to jeden z najlepszych o ile nie najlepszy RPG jaki wyszedł grałem w niego wiele razy za każdym razem zero znudzenia. Gra idealna !

ocenił(a) grę na 10

Jak to się mówi "o gustach się nie dyskutuje", niektórzy lubią gothika inny heroes

ocenił(a) grę na 10
DarkHunter

Jak to co robi ?
Jest na swoim miejscu.

ocenił(a) grę na 10
DarkHunter

No ja tez nie wiem o co chodzi autorowi postu ... średnia 9,2 to idealna,a może przymała dla tej gry... toć bez niej świat nie byłby już ten sam :)

DarkHunter

Zgadzam się z tobą, chociaż ty znasz się na gra niż te barany.

DarkHunter

Bo ma racje, H3 jest gra rewelacyjna, no ale niestety ten ranking to naprawde jakis zart. Dwa dodatki zajmuja pierwsza dziesiatke. Skyrim ktory wyszedl niedawno dostal sie juz na 10 miejsce. Jeszcze Uncharted no litosci. A gdzie Baldurs Gate a gdzie Witcher, Dragon Age, Gothic 1 i 2. Kur... jeb..... trollownia na tym serwisie. To nie jest ranking swiatowy tylko serwisu.

ocenił(a) grę na 9
DarkHunter

Twoim zdaniem nie zasługuje na 1 miejsce. Widać zdaniem większości to właśnie kultowa "trójka" zasługuje na miano numeru jeden ...

DarkHunter

co ta gra robi na pierwszym miejscu ? proste. bo to klasyk , a na to nie ma rady ;D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones