Odtwórz StarCraft: Brood War trailer nr 1 3:54
Gra wideo

1998
8,8 5 563
oceny
8,8 10 5563
284
chce zagrać
{"id":"611180","linkUrl":"/videogame/StarCraft%3A+Brood+War-1998-611180","alt":"StarCraft: Brood War","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/11/80/611180/7712550.2.jpg"}
Konflikt trzech ras w sektorze Koprulu rozwija się. Protosi szukają nowego domu, Terranie walczą między sobą, a Królowa Ostrzy zdobywa kontrolę nad Rojem. Więcej Mniej

Zobacz StarCraft: Brood War zwiastun

gatunek

premiera

deweloper

Blizzard Entertainment

wydawca

Blizzard Entertainment

deweloper

Saffire Corporation
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

"Brood War" to jedyny oficjalny dodatek do pierwszej części "StarCrafta". Kampania dla pojedynczego gracza kontynuuje opowieść właściwie od miejsca, w którym zakończył się epizod Protosów. Próbują oni teraz ocalić swoją cywilizację i znaleźć nowy dom. Terranie muszą zmierzyć się z nowym wyzwaniem -nadlatującymi z ich kolebki siłami"Brood War" to jedyny oficjalny dodatek do pierwszej części "StarCrafta". Kampania dla pojedynczego gracza kontynuuje opowieść właściwie od miejsca, w którym zakończył się epizod Protosów. Próbują oni teraz ocalić swoją cywilizację i znaleźć nowy dom. Terranie muszą zmierzyć się z nowym wyzwaniem -nadlatującymi z ich kolebki siłami Zjednoczonego Dyrektoriatu Ziemi. W epizodzie Zergów zaś, Sara Kerrigan jako Królowa Ostrzy walczy o kontrolę nad rozbitym rojem.

studio
Blizzard Entertainment (deweloper) (wydawca) / Saffire Corporation (deweloper)
data produkcji
1998
kraj
tytuł oryg.
StarCraft: Brood War
inne tytuły
Klikając kilkakrotnie na jednostki można usłyszeć wiele zabawnych wypowiedzi, także nawiązujących do innych gier i filmów. Artanis po kolejnych kliknięciach oburza się, bo "przecież nie wygląda jak ork!", po czym już wprost deklaruje, że "to nie jest Warcraft w kosmosie!", sanitariuszka zaś ze smutkiem oznajmia "On nie żyje, Jim" ("He's dead, Jim"), co jest bezpośrednim cytatem ze "Star Treka".
Nazwisko egzekutora Artanisa czytane od tyłu to Sinatra. Co ciekawe, to również jeden z tytułów Galadrieli (w języku elfów oznacza to "szlachetną kobietę").
W grze dostępna jest tajna misja "Dark Origin", do której dostęp można uzyskać wyłącznie kończąc dziewiątą misję Zergów ("The Reckoning") w mniej niż 25 minut. Co więcej i tak nie ma do niej dostępu później, z poziomu listy misji. Wydarzenia z misji mają kolosalne znaczenie dla rozwoju historii w "StarCrafcie II".
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych