PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=612266}
8,0 1 641
ocen
8,0 10 1 1641
Thief: Deadly Shadows
powrót do forum gry Thief: Deadly Shadows

Przede wszystkim spodziewałem się gry, którą prowadzi jakaś fabuła....W tej grze nie ma wyraźnej fabuły są kolejne poziomy, na których celem jest ukraść jak najwięcej.. Rozgrywkę ratuje wymóg skradania się - nie raz można wręcz wpaść w panikę ze strachu, że nas ktoś zauważy - z etapów za sprawą dźwięków i światła wylew się klimat grozy - te dwie rzeczy ratują tę grę - nie zmienia to faktu, że to jest prosta gierka bez duszy...która swoje braki w treści próbuje zastępować grafiką i dźwiękiem...dlatego dla mnie ocena max 6/10

ocenił(a) grę na 9
Movie_Crash_Man

Nonsens :)

Fabuły tu nie brakuje, nawet wątki zamknięte wewnątrz misji są wystarczająco satysfakcjonujące i w klimacie, a mcguffin na końcu każdej popycha historię.
Gra jest bardzo bogata, ale że powstała gdzieś jeszcze na skraju ery samograjów i poganiaczy, i nie jest rozdzierana co 7,5 minuty filmikiem albo quick-timem, który ma wyrwać z marazmu gimbusa, to trzeba się trochę wysilić, by ją poznać. Trzeba np. podsłuchiwać konwersacji - nawet szeregowi strażnicy często mamroczą o nienaturalnie długim życiu tego czy owego, znikających glifach, czy znalezionych ciałach pozbawionych skóry (a o ile łatwiej byłoby zrobić jak w Dishonored, gdzie wartownicy potrafią z siebie wypluć tylko "mbmblbl... stupid cap'n ...mbleh"?). W książkach, dziennikach i dokumentach zawsze znajdują się pozornie niezwiązane ze sobą detale, które z czasem układają się w całość; naprawdę idzie docenić bogactwo opisania gry, gdy wątki będące głównym motywem poszczególnych misji zaczynają się splatać. Polecam dograć gdzieś do 3-4 misji, jęsli zarzuciłeś grę wcześnie.

ocenił(a) grę na 8
dziki_wonrz

dziki_wonrz słusznie prawi. Mam wrażenie, ze od początku seria Thief była trochę niezrozumiana - widywałam już, jak w różnych rankingach klasyfikowano ją jako strzelankę czy rąbankę i sporo osób właśnie w tym stylu próbowało ją przechodzić. Do tego zarzuty o brak fabuły czy duszy - jak dla mnie kompletnie bez sensu, właśnie fabuła w Thiefie była spójna, oryginalna, jedna z najlepszych z jakimi się spotkałam A duszę ta gra ma jak żadna. Trochę obawiam się, w jakim kierunku pójdzie kolejna odsłona i czy właśnie nie zabraknie tego, co było najlepsze w Thiefie, ale i tak kocham tę grę i będę jej bronić do ostatniego.

ocenił(a) grę na 8
Movie_Crash_Man

Jak można pisać takie kłamstwa...

Ja bym się wstydził tego posta na twoim miejscu.

ocenił(a) grę na 4
kaioken26

Kłamstwa ? Wstydził ?
Przecież w to grałem. To gra która ocenia poziom zaliczenia misji w randomowych lokacjach. Tu naprawdę jest fabuła, która to prowadzi ? Chyba sobie robisz jaja

ocenił(a) grę na 8
Movie_Crash_Man

Grałeś, ale czy przeszedłeś całość?

ocenił(a) grę na 4
kaioken26

Czyli mam przejść całość, żeby zobaczyć końcowy filmik, który zawiera w sobie fabułę ? Daj spokój.

ocenił(a) grę na 9
Movie_Crash_Man

Pochwalić cię muszę za wytrwałość i upartość bez względu na wszystko (nawet fakty). Gdyby sprawa była lepsza, coś by to nawet znaczyło!

ocenił(a) grę na 4
dziki_wonrz

Na razie jedna osoba napisała, że jest tu fabuła, a więc mam przejść całość żeby dotrwać do fabuły ?

ocenił(a) grę na 8
Movie_Crash_Man

Fabuła rzeczywiście jest najsłabsza ze wszystkich części, ale zakończenie jest naprawdę dobre. NAPRAWDĘ dobre. Warto dla niego przejść całą grę. No i pod koniec znajduje się jeden z najlepszych etapów w historii gier. Zaciśnij zęby i ciśnij chociaż do Sierocińca :)

ocenił(a) grę na 4
Chidder

To może skoro fabuła jest najwyżej w zakończeniu to może do zakończenia sobie przewinę xd

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones