Postać

Beatrix Kiddo

Znana również jako Panna Młoda, albo Czarna Mamba (w czasie przynależności do Plutonu Śmiercionośnych Żmij), profesjonalna zabójczyni. Główna bohaterka dylogii

Kiddo zrezygnowała z dalszego życia jako zabójczyni kiedy dowiedziała się, że jest w ciąży. Po uciecze, w trakcie ślubu, jej przyjaciół i narzeczonego zastrzelono, a sama Beatrix została postrzelona w głowę. W ciężkim stanie trafiła do szpitala, gdzie została wprowadzona w śpiączkę; obudziła się dopiero po czterech latach. Strata dziecka i powolne odkrywanie prawdy o tragicznych wydarzeniach sprawiają, że Beatrix postanawia zemścić się na dawnych współpracownikach, zwłaszcza Billu, z którym łączyły ją bliskie relacje.

Historia Panny Młodej powstawała w czasie kiedy, Tarrantino kręcił "Pulp Fiction", w którym również grała Uma Thurman. Pierwsza część nie skupia się za bardzo na rozwoju postaci, bo jak twierdzi reżyser, "nie zamierzał jej współczuć, chciał, aby przerażała". Dla Thurman inspiracją była rola Clinta Eastwooda z filmu "Dobry, zły i brzydki", który niewiele mówiąc, zdradza prawie cały charakter postaci. Zdystansowanej i bezwzględnej Kiddo jednak trudno nie przyznać racji, wiedząc kogo i za co zamierza ukarać.

W dylogii widać fascynację Tarantino klasykami kina azjatyckiego czy spaghetti westernami, które ostatecznie dają niesamowity efekt krwawej odysei ku zemście.

Więcej Mniej
twórca Quentin Tarantino data powstania 10 października 2003 pochodzenie USA znana też jako Panna Młoda / Czarna Mamba
Kill Bill 2
Spot nr 1 (polski) 0:30
Kill Bill
Zwiastun nr 4 2:18
7 wspaniałych
7 wspaniałych Slow motion
  • Test wiedzy

    Tarantino

    Przekonajcie się, ile wiecie o twórczości Quentina Tarantino.
  • Test wiedzy

    Samochody

    Przekonajcie się, ile wiecie o czterech kółkach Jamesa Bonda, Batmana oraz szybkich i wściekłych.
Beatrix Kiddo jest zastrzeżonym znakiem towarowym, wszelkie materiały pochodzą z materiałów promocyjnych filmów seriali i gier.