PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7737}

Ścieżka strachu

Miller's Crossing
7,2 10 331
ocen
7,2 10 1 10331
6,5 13
ocen krytyków
Ścieżka strachu
powrót do forum filmu Ścieżka strachu

Sukcesywnie poznaję dokonania Coenów. "Ścieżka strachu" to film zupełnie inny od niedawno widzianego przeze mnie "Raising Arizona". Co ciekawe, oba tak różne w stylistyce obrazy, są równie charakterystyczne dla braci. "Ścieżka strachu" sięga po tradycje czarnego kryminału i wielopiętrowej intrygi (jak "Fargo" czy "Człowiek, którego nie było"), "Raising Arizona" to radosna zabawa absurdem, groteską i kontrastem (tak jest chyba również w "Bracie, gdzie jesteś?", którego jednak nie oglądałam w całości). Połączeniem obu nurtów jest "Big Lebowski".

W "Ścieżce strachu" główny bohater, Tom Reagan, zaufany doradca miejscowego, trzęsącego miasteczkiem, gangstera, zmuszony jest w pewnym momencie grać na dwa fronty, ratuje się z kilku opresji, próbuje przeżyć między zwalczającymi się stronami konfliktu, a przy okazji ujść cało przed własnym wierzycielem, na koniec inscenizuje zgrabne spotkanie dwóch swoich wrogów, dzięki czemu udaje mu się wyjść z tego bałaganu obronną ręką. Jest w tym filmie pewien urok, ale to jednak nie ci Coenowie, których wielbię. Nie wiem czego zabrakło. Jakiejś iskry, mocnego akcentu, czegoś ponad niezłe gangsterskie kino.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones