PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1233}

Ścigany

The Fugitive
7,6 130 742
oceny
7,6 10 1 130742
7,7 24
oceny krytyków
Ścigany
powrót do forum filmu Ścigany

niezasłużonych Oscarów w historii kina.

ocenił(a) film na 7
bartekcz92

Tommy Lee w tym filmie jest bardzo dobry śmieszny, poważny nieustępliwy. Ale w tym roku Oscara dałbym Ralfowi Finnesowi za rolę w "Liście Schindlera" ! Czy niezasłużony ? Jest wiele inny niezasłużonych.

ocenił(a) film na 7
76rookie

Tommy Lee Jones w tym filmie jest co najwyżej dobry, ale takich kreacji co roku jest masę.
Moim zdaniem nie powinien się znaleźć nawet w gronie nominowanych, chociażby Penn w Życiu Carlita był znacznie lepszy ,a pewnie jeszcze by się kilku znalazło. Myślę ,że musiało zdecydować kolesiostwo, bo na pewno nie aktorskie dokonania.

Wygrać mógłby DiCaprio ,ale uznajmy że Akademia stwierdziła ,że jest jeszcze za młody i jeszcze ze statuetką poczekają. W takim razie wygrać powinien Fiennes, który dał popis w Liście Schindlera.

ocenił(a) film na 9
bartekcz92

Oscar jak najbardziej zasłużony, ewentualnie dla mnie jeszcze kandydatura vala kilmera za tombstone

ocenił(a) film na 7
andrzej1913

No gdyby Ścigany był jedynym filmem, który został wyprodukowany w 1993, to Oscar byłby zasłużony :D

ocenił(a) film na 9
bartekcz92

jeden z najwaźniejszych filmów sensacyjnych w kinematografii, zastanów sie co gadasz

ocenił(a) film na 7
andrzej1913

Może dla Ciebie.

ocenił(a) film na 9
andrzej1913

jedynie Gorączke Manna moge uznac za lepszą w tym gatunku

ocenił(a) film na 9
Sparow5

zgadza się

andrzej1913

zgadzam się, oscar w pełni zasłużony

(choć dzisiaj i tak oscar nie jest dla mnie wyznacznikiem jakości filmu)
pozdr

ocenił(a) film na 5
bartekcz92

W pełni się z tym zgadzam. Ta rola jest dobra, ale w porównaniu do tego, co stworzyli DiCaprio i Fiennes... no jest to po prostu śmieszne, że Tommy Lee Jones zgarnął Oscara i Złotego Globa. Chyba nigdy nie zrozumiem, czym się kierowano przy wyborze laureata.

ocenił(a) film na 8
Daga_93

dokładnie. mimo młodego wieku di caprio powinien dostać i tyle

ocenił(a) film na 9
karlwerner

wy jesteście szmieszni i tyle w temacie

andrzej1913

Nie widzicie ? Przecież do jest nieudolna prowokacja, zastanowiłbym się nad tym jeżeli byłyby jakieś argumenty....A nic nie ma, idź dziecinko kochana do książek, bo popełniasz tyle byków, że głowa mała.

Ps. O interpunkcji to już nie wspomnę.

użytkownik usunięty
yamaha299_fw

Hawkeye_tcz, podłączam się do Twojej wypowiedzi.

ocenił(a) film na 10
bartekcz92

Całe szczęście że to nie Ty decydowałeś.

ocenił(a) film na 7
Heatseeker

Dla Tommy'ego na pewno ;)

ocenił(a) film na 10
bartekcz92

O, nie tylko dla Tommy'ego, dla mnie również.

ocenił(a) film na 7
bartekcz92

Myślę, że był w tym filmie bardzo dobty - był jak Tommy Lee Jones w Ściganym

użytkownik usunięty
bartekcz92

Oscar w tym roku to się należał Oldmanowi za Leona Zawodowca..

ocenił(a) film na 10
bartekcz92

Mam nadzieje ze masz minus lub = 12 lat bo jesli nie to zal mi Cie

ocenił(a) film na 7
ghostforfun

A ja ,że zmądrzejesz, poznasz się na kinematografii oraz interpunkcji ,a także przestaniesz pisać posty rodem z podstawówki.

ocenił(a) film na 10
bartekcz92

Patrząc na Twój nick "bartekcz92" to mógłbyś być moim dzieckiem, wiec odpuść sobie chłopaku

ocenił(a) film na 7
ghostforfun

Ty zacząłeś staruszku

ocenił(a) film na 10
bartekcz92

Dobra PEACE

ocenił(a) film na 7
ocenił(a) film na 9
bartekcz92

Na miejscu Fiennes'a,po ogłoszeni wyników,wstałbym i wyszedł.

ocenił(a) film na 7
bartekcz92

zgadzam się, niczym niesamowitym się nie wyróżnił.

ocenił(a) film na 7
bartekcz92

Znajdzie się dużo więcej bardziej niezasłużonych. TLJ zagrał bdb, jednak nie jest to zbyt skomplikowana do zagrania postać. Co innego Ralph, który miał rolę bardziej złożoną i zagrał ją wybornie.

ocenił(a) film na 9
jankotelegazeta23

No właśnie ta rola miała mały potencjał, słabo rozbudowana scenariuszowo ( prawie nic o niej nie wiemy ) . A TLJ z niczego zagrał cholernie wiele. Charyzma epatująca na kilometr, wielki luz w grze, humor objawiający się wypowiadaniem dowciapnych, trochę dziwnych tekstów, to zmienia się w nieustępliwego skurczybyka, który nie targuje się z nikim. Nie jest jakoś złożona wewnętrznie, brak rozterek moralnych itd. po prostu reżyser nie psychologizował, uznał może, że nie ma na nie miejsce, bo tempo fabuły by mogło siąść , a ono jest w tym filmie perfekcyjne. Listy nie oglądałem, więc nie będę się wypowiadał na temat postaci granej przez Ralfa, zagrał pewnie lepiej, ale postać też pewnie dostał ciekawszą i bardziej skomplikowaną.

ocenił(a) film na 7
Sparow5

Nie no, zgadzam się z tobą. Jak na kino sensacyjna jest to jedna z najlepszych ról jakie widziałem. Od początku nie miała zbyt dużego potencjału, a TLJ zrobił właściwie co się najwięcej dało, w szczególności podobały mi się sceny gdy ścigał Forda bo szpitalu i był "u polaków", mogłem właściwie na własnej skórze poczuć jego nieustępliwość.

bartekcz92

Tommy Lee Jones zagrał bardzo dobrze, co nie zmienia faktu, że film jest jakiś ponad przeciętny. Dobre kino i tyle. Tommy w formie nawet przypomina naszego z baru JANUSZ :P

ocenił(a) film na 10
bartekcz92

Wydaje mi się że Akademia po prostu czuła że ma do czynienia z przyszłym klasykiem. Filmem który stanie się wzorem dla całego gatunku filmów sensacyjnych. Wyczuli jego wielkość. No ale w tym samym roku wyszła Lista Schindlera, o której z góry wiadomo było że pozgarnia wszystkie najważniejsze nagrody (typowy przykład filmu "na Oscara"). No i chcieli dać Ściganemu cokolwiek. No to pomyśleli że dadzą mu Oscara za drugoplanówkę i spokój. Zresztą, praktycznie w każdym rozdaniu nagród można zaobserwować kompletny brak wyczucia Akademii.
Ja co prawda uważam że Ścigany to był najlepszy film w 1993 roku i powinien zgarnąć najbardziej prestiżowe nagrody (najlepszy film i reżyseria) ale rozumiem zwycięstwo Listy. Uważam jednak że w jednej kategorii się mocno na niekorzyść Ściganego pomylili - najlepsza muzyka. Ścieżka do Listy Schindlera jest naprawdę świetna ale jednak powinna przegrać z absolutnie genialną ścieżką Ściganego. Doskonała ścieżka akcji. No ale wiadomo że James Newton Howard to nie jest tak mocne nazwisko jak John Williams, więc łatwiej było przyznać nagrodę temu drugiemu. Czyli podsumowując bilans wychodzi na zero:)

ocenił(a) film na 9
MishaPl

Kimble Dyes His Hair i wszystko jasne - http://www.youtube.com/watch?v=hEj0xXlS1Ss

ocenił(a) film na 10
kaioken26

Dokładnie:)

bartekcz92

Też mialem takie wrazenie. Postac byla na pewno bardzo ciekawa i niespotykana w ówczesnym kinie. Teraz pelno jest tych House'ów, Holmesów czy innych.

użytkownik usunięty
filipex1001

i Pasikowskich.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones