PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1233}

Ścigany

The Fugitive
7,6 130 742
oceny
7,6 10 1 130742
7,7 24
oceny krytyków
Ścigany
powrót do forum filmu Ścigany

Film niezły i tylko tyle można o nim powiedzieć. Widziałem 10tki dużo lepszych filmów. Kino na jeden raz,tak mogę o nim powiedzieć.

ocenił(a) film na 9
frugosz

Film jest wyjątkowy i ma to coś. Jaki znasz lepszy o podobnej tematyce rzecz jasna?

mateuszziomal

Ty mateuszziomal-gimbaza ,każdy ma prawo założyć WŁSANY temat i wyrazić swoją włąsną opinię. Beztalencia i szczawiki takie jak ty ziomuśiu nie potrafią ocenić filmu szczerze ,tylko sugerują się tym co inni piszą;) Co twoim zdanie było tam dobre? Poprawiacz_napisowy zgadzam się z tobą ,bo film był po prostu tak prosty jak kolega ziomal i kaioken26 razem wzięci. DZIECIAKI ZAKŁADAJCIE WŁASNE TEMATY,bo to forum dla dorosłych jest. A na pytanie jakie były dziesiątki lepszych filmów,odpowiadam,nie bądzcie już tacy żałośni ,bo to najgłupsze pytanie jakie ktoś zadał na tym forum hehehehehe. Mam pomysł...Zadajcie takie pytanie w SWOIM ,nowym,osobnym temacie. Nie odpsujcie ,bo nie będę tracił czasu na gimbaze. Pozdro dzieciaki heheheheh

ocenił(a) film na 9
frugosz

mogłeś to napisać i napisałeś ale omijaj mnie na przyszłość

ocenił(a) film na 9
frugosz

No, no. Widzę, że to za wysoki poziom intelektualny jak dla mnie. Najserdeczniej przepraszam za to, że w ogóle śmiałem coś napisać w TWOIM temacie.

ocenił(a) film na 10
frugosz

Chyba to ty masz problem szczylku z wiekiem i niedojrzaloscia z tego powodu zwiazana bo ta twoja wypowiedz jest conajmniej oznaka bycia glupiutkim malolatem, albo totalnej glupoty.

PS: swoje zaburzenia w percepcji wzroku i sluchu lecz gdzie indziej, a nie na filmwebie wypisujac jeszcze takie zenujace rzeczy na temat jednego z najlepszych klasykow kina sensacyjnego.

frugosz

Zgadzam się z tą opinią. Nawet rola Tommy Lee Jonesa mnie zawiodła. Bardzo dobrze zagrana, lepiej się nie da, tylko tam prawdę mówiąc nie bardzo było co grać. W ogóle o tej postaci nic nie wiadomo, nie ma żadnych niuansów psychologicznych, głębszych motywacji.

ocenił(a) film na 9
frugosz

To podaj te dziesiątki lepszych filmów w kategorii: sensacyjny.
Jestem bardzo ciekaw.

frugosz

Dołączam do prośby kaiokena26 :-) Jeśli możesz to podaj te 10tki lepszych filmów sensacyjnych. pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8
_ENKI_

"Ścigany" to dość dobry film ale w tym gatunku jest jednak trochę lepszych filmów ...

SzymonS1

Możesz mi podać tytuły?

ocenił(a) film na 8
_ENKI_

Proszę bardzo: zdecydowana większość filmów z serii Jamesa Bonda, 3 pierwsze części szklanej pułapki, brudny hary, siła magnum, gorączka, podejrzani, ronin, żółtodziób, pula śmierci, zakładnik, na linii ognia ,osaczeni , nożownik, negocjator ,leon zawodowiec (po części to też sensacyjny) dzień próby, upadek (poniekąd sensacyjny) milczenie owiec (to samo co upadek)

SzymonS1

Dzięki :-) Przynajmniej normalnie odpisałeś, a nie jak typ powyżej wyzywasz od "gimbazy" i "dzieciaków". Nie zgodzę się co do większości, które wymieniłeś, że są lepsze, sporo z nich to nie sensacyjne, a bardziej kryminały, dramaty. Zgodzę się co do "Szklanych pułapek" 1 i 3, na pewno nie 2 oraz "Gorączki", kilku "Bondów" oraz ewentualnie "Leona..." poniekąd jest to sensacyjny. "Milczenie owiec" i Upadek to jednak nie ten gatunek. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8
_ENKI_

No proszę .. ja również spodziewałem się innej odpowiedzi ...

ocenił(a) film na 10
SzymonS1

Porownanie "Sciganego" do "Bonda" pasuje jak pięść do nosa ;) bo Bondowi blizej do klimatów fantasy ( tak samo "die hard - 2 ostanie czesci) niz do thrillerow kryminalnych bo za taki uznaje sciganego a nie sensacje , masz inna odpowiedz

ocenił(a) film na 8
ROBERTHUNT

Klimat Bondów i Ściganego jest zupełnie inny ale powszechnie uznaję się obydwa gatunki za filmy sensacyjne, ja ich nie porównywałem tylko wymieniłem filmy które uważam za lepsze od Ściganego ,które ktoś uznał i umieścił na filmwebie w kategorii "sensacyjny" (ale na pewno się mylił bo ty jak widać znasz się na gatunkach lepiej ..)

ocenił(a) film na 10
SzymonS1

Nie twierdze ze znam sie lepiej, po prostu kategoria sensacyjny niezbyt mi pasuje do sciganego dla mnie sensacja konczy sie tam kiedy harrison skoczyl z tamy , reszta to w wiekszosci żmudne śledztwo i dochodzenie kto zabil , thriller dlatego ze juz same migawki z zabojstwa zony niektorzy mogli by uznac za dosc drastyczne, (kolec w piersi tego straznika....), no i jeszcze jesli dobrze pamietam to nascie lat temu jak bylem na tym w kinie to do tej kategorii byl przyrownany "thriller kryminalny" . Zreszta nie ma sensu sie klocic gdyz wg mnie wiekszosc filmow trudno jest jednoznacznie przyrownac do danej kategorii np to co jedni uznaja za przerazajacy horror inni moga uznac za ledwie thriller i tak dalej........A swoja droga troche mnie dziwi ze na tle bardzo dobrych tytulow ktore wymieniles scigany ci sie akurat niepodobal moze musisz obejrzec jeszcze raz i wczuc sie w klimat , ja uwazam ze film jest swietny , i ta dbalosc o szczegoly, pozwole sobie przytoczyc jeden przyklad - kiedy to tommy lee jones wychodzi wkurzony z tuneli na tamie i mowi przez radio ze chce miec 2 radiowozy na moscie , potem nawiazuje dialog ze swoja ekipa a w tle w oddali widac dwa radiowozy wjezdzajace na most, niby drobiazg ale mnie ta dbalosc o szczegoly po prostu rozwalila :)

ocenił(a) film na 8
ROBERTHUNT

To nie jest tak że Ścigany mi się nie podobał (oceniłem na 7) bo uważam ten film za dobry, pierwsza połowa bardzo dobra, wszystko zapowiada się świetnie tylko w drugiej już to wszystko osiadło i można przyjąć że zrobił się z tego trochę taki kryminał, dla mnie druga połowa wypadła dość średnio, biorąc pod uwagę nawet dość ciekawe rozstrzygnięcie sprawy morderstwa ...

ocenił(a) film na 9
SzymonS1

Film o Bondzie to kiczowate, cukierkowe i mało realistyczne kino. Mówię oczywiście o tych bez Craiga.
Die Hard to też świetna pozycja. Ustawił bym obok Ściganego, ale tylko pierwszą część.
Seria o Brudnym Harrym trzyma wysoki poziom tylko przez pierwsze dwie odsłony. Ostatecznie można uznać, że są blisko Ściganego.
Podejrzani - kryminał
Dzień próby - też bardziej kryminał
Gorączka i Ronin można się zgodzić, że to ten sam poziom.
Pula śmierci, Nożownik, Na linii ognia, Osaczeni, Negocjator - nie

ocenił(a) film na 8
kaioken26

Są banalne, kiczowate i właściwie kompletnie nierealistyczne ...ale te najstarsza mają niepowtarzalny klimat i jest w nich świetna przygoda głównego bohatera ..

ocenił(a) film na 8
kaioken26

Tak na marginesie to pod twoim zdjęciem profilowym powinien być napisane SPOILER ..

ocenił(a) film na 9
SzymonS1

Hehe...
Niech ludzie nauczą się w końcu patrzeć na inne aspekty tego filmu, a nie oceniać go jedynie przez pryzmat końcówki.

ocenił(a) film na 9
SzymonS1

Niemniej jednak miałeś rację. Mogło by to popsuć seans niektórym osobom. Teraz powinno być ok.

ocenił(a) film na 9
frugosz

No to czekam na choćby 5...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones