Film

Switchback

1997 1 godz. 58 min.
6,7 5 615
ocen
6,7 10 5615
1 766
chce zobaczyć
{"id":"9925","linkUrl":"/film/%C5%9Aledztwo+nad+przepa%C5%9Bci%C4%85-1997-9925","alt":"Śledztwo nad przepaścią","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/99/25/9925/7876224.2.jpg"}
Agent FBI udaje się do miasteczka Amarillo, gdzie doszło do serii morderstw. Liczy, że ich sprawcą jest seryjny zabójca, którego tropi od lat.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Frank LaCrosse (Dennis Quaid) jest agentem FBI, który od półtora roku ściga maniakalnego mordercę - porywacza jego synka. Zdaniem przełożonych sprawca nie żyje, dochodzenie zostaje zamknięte a LaCrosse musi zaprzestać śledztwa. Frank, którego syna nigdy nie odnaleziono, nie rezygnuje - samowolnie udaje się do do Amarillo w Teksasie,Frank LaCrosse (Dennis Quaid) jest agentem FBI, który od półtora roku ściga maniakalnego mordercę - porywacza jego synka. Zdaniem przełożonych sprawca nie żyje, dochodzenie zostaje zamknięte a LaCrosse musi zaprzestać śledztwa. Frank, którego syna nigdy nie odnaleziono, nie rezygnuje - samowolnie udaje się do do Amarillo w Teksasie, gdzie miejscowy szeryf (R. Lee Ermey) potrzebuje pomocy w wyjaśnieniu zagadki serii zabójstw. Rutynowe śledztwo przynosi nieoczekiwane wyniki. Przemierzając zaśnieżone szlaki prowadzące szczytami Gór Skalistych agent odkrywa ślady, dające nadzieję wyjaśnienia zagadki zarówno morderstw, jak i porwania. Od prawdy dzieli go jednak jeden krok. Krok nad przepaścią.

boxoffice
$6 492 660 w USA
budżet
$37 000 000
studio
Pacific Western / Paramount Pictures / Rysher Entertainment
data produkcji
1997
tytuł oryg.
Switchback
inne tytuły
Śledztwo nad przepaścią Polska
Zig Zag (tytuł telewizyjny) USA
Going West (tytuł roboczy) USA
Going West in America (tytuł roboczy) USA
Więcej...
Jeb Stuart film początkowo planował zrealizować w latach osiemdziesiątych pod tytułem "Going West in America", a role główne mieli wówczas zagrać Sidney Poitier, Robert Duvall i Kevin Bacon.
Film kręcono w Los Angeles i Oakland (Kalifornia, USA) oraz w Pinecliffe (Kolorado, USA).
Okres zdjęciowy produkcji trwał od 5 lutego do 3 maja 1996 roku.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Motyw?

  slavek_3 ocenił(a) film na 4

  Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

 • godny polecenia

  Santiago84 ocenił(a) film na 8

  sprawnie zrealizowany, wciagajacy. nie za ciężki lecz w sam raz.

  3
  • Dobry film

   Aerss ocenił(a) film na 7

   Dennis Q. w niezłej formie

   2
   • świetny klimat

    chrismoltisanti ocenił(a) film na 9

    akcji może nie jest za dużo, ale ten śnieg, tajemniczy nieznajomy. klimat 10/10. polecam

   • Przeciętny

    szixa ocenił(a) film na 5

    Mimo iż jest to film o seryjnym mordercy nie epatuje nas przemocą. Niestety nie ma też jakiegoś szaleńczego tempa akcji lub jej zawiłości. Wszystko dość szybko jest jasne i kulminacja na którą być może widz czeka nigdy nie przychodzi. Wydaje się, że reżyser budował całą akcję wokół "psychologicznego"&n bsp;... więcej