PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=12092}
7,7 3 999
ocen
7,7 10 1 3999
7,6 8
ocen krytyków
Śmierć prezydenta
powrót do forum filmu Śmierć prezydenta

z wspaniałą kreacją aktorską Zdzisława Mrożewskiego który zreguły grywał role drugoplanowe, gdzieś w tle. Tu pokazał swój pełny profesjonalizm i doskonałe wczucie w rolę - tak jakby to on faktycznie był Narutowiczem. Dał tej roli serce i zapisał się na stałe w historii kina polskiego. Nie sposób też pominać roli Marka Walczewskiego - szaleńca-zamachowca - też świetnie zagrana. Film dramatyczny- w trakcie filmu nabrałem takiej sympatii i szacunku do prezydenta że gdy został zabity poczułem osobistą przykrość i żal. To dowód (dla mnie) że film spełnił swoje zadanie i oddał charakter głównej postaci i pozwolił na jej ocenę, a potem na czyn szaleńca.

ocenił(a) film na 9
Przemekm

W dodatku szaleńca do dziś czczonego przez podobnych mu oszołomów, z których część wysiaduje w sejmowych ławach - co jest potężnym wstydem dla Polski (niejedynym zresztą). Tutaj historia niestety głównie ta negatywna) naprawdę lubi się powtarzać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones