Film

Coma

1978 1 godz. 53 min.
7,4 8 243
oceny
7,4 10 8243
4 012
chce zobaczyć
{"id":"4639","linkUrl":"/film/%C5%9Api%C4%85czka-1978-4639","alt":"Śpiączka","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/46/39/4639/7597133.2.jpg"}
Młoda lekarka bada sprawę wzrastającej liczby pacjentów, którzy bez powodu zapadli w śpiączkę. Więcej Mniej
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Doktor Susan Wheeler (Genevieve Bujold) pracuje w jednym z ogromnych miejskich szpitali. Pewnego dnia po rutynowej operacji jeden z pacjentów wpada w śpiączkę. Zdrowy, nie z powodu błędu lekarza nie budzi się z narkozy... Podobne przypadki powtarzają się. Kolejną ofiarą comy, czyli śpiączki, staje się najlepsza przyjaciółka dr Susan. Ta,Doktor Susan Wheeler (Genevieve Bujold) pracuje w jednym z ogromnych miejskich szpitali. Pewnego dnia po rutynowej operacji jeden z pacjentów wpada w śpiączkę. Zdrowy, nie z powodu błędu lekarza nie budzi się z narkozy... Podobne przypadki powtarzają się. Kolejną ofiarą comy, czyli śpiączki, staje się najlepsza przyjaciółka dr Susan. Ta, zrozpaczona, postanawia się dowiedzieć prawdy o tajemniczych przypadkach śpiączki wśród zdrowych, normalnych pacjentów... Wpada na trop ogromnej afery,w którą musi być wplątana jedna z bliskich Susan osób. Teraz pani doktor nie ufa nikomu i wybiera się do tajemniczego Instytutu Jeffersona, centrum badawczego, by dokonać zaskakującego i makabrycznego odkrycia...

na podstawie
Robin Cook "Śpiączka" (powieść)
studio
Metro-Goldwyn-Mayer (MGM) (przedstawia)
data produkcji
1978
tytuł oryg.
Coma
inne tytuły
Śpiączka Polska
Więcej...
Pierwszą kandydatką do roli doktor Susan Wheeler była Julie Christie. Szansę na zagranie tej postaci miała także Farrah Fawcett, jednak aktorka miała zobowiązania wobec serialu "Aniołki Charliego".
Kiedy pani Emerson (Elizabeth Ashley) po raz pierwszy zwraca się do doktor Wheeler (Geneviève Bujold), w szybie widać odbicie ekipy filmowej.
Kierowca ambulansu mówi, że aby dojechać na lotnisko Logana, musi przejechać przez tunel Sumnera, tymczasem prawdziwa droga prowadzi przez tunel Callahana.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych