film

Śpiączka

Coma
1978
1 godz. 53 min.
7,4 8 744
oceny
7,4 10 1 8744
Młoda lekarka bada sprawę wzrastającej liczby pacjentów, którzy bez powodu zapadli w śpiączkę. więcej mniej
Śpiączka zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Doktor Susan Wheeler (Genevieve Bujold) pracuje w jednym z ogromnych miejskich szpitali. Pewnego dnia po rutynowej operacji jedna z pacjentek (Lois Chiles), prywatnie przyjaciółka Susan, zapada w śpiączkę. Zdrowa, nie z powodu błędu lekarza nie budzi się z narkozy. Podobne przypadki powtarzają się. Kolejną ofiarą comy, czyli śpiączki,Doktor Susan Wheeler (Genevieve Bujold) pracuje w jednym z ogromnych miejskich szpitali. Pewnego dnia po rutynowej operacji jedna z pacjentek (Lois Chiles), prywatnie przyjaciółka Susan, zapada w śpiączkę. Zdrowa, nie z powodu błędu lekarza nie budzi się z narkozy. Podobne przypadki powtarzają się. Kolejną ofiarą comy, czyli śpiączki, staje się sportowiec (Tom Selleck), który nie wybudza się po operacji kolana. Dr Wheeler postanawia dowiedzieć się prawdy o tajemniczych przypadkach śpiączki wśród zdrowych pacjentów. Wpada na trop afery,w którą musi być wplątana jedna z bliskich Susan osób. Teraz pani doktor nie ufa nikomu i wybiera się do tajemniczego Instytutu Jeffersona, centrum badawczego, by dokonać zaskakującego i makabrycznego odkrycia.

na podstawie
Robin Cook (powieść)
studio
Metro-Goldwyn-Mayer (MGM) (przedstawia)
tytuł oryg.
Coma
inne tytuły
Pierwszą kandydatką do roli doktor Susan Wheeler była Julie Christie. Szansę na zagranie tej postaci miała także Farrah Fawcett, jednak aktorka miała zobowiązania wobec serialu "Aniołki Charliego".
Kiedy pani Emerson (Elizabeth Ashley) po raz pierwszy zwraca się do doktor Wheeler (Geneviève Bujold), w szybie widać odbicie ekipy filmowej.
Kierowca ambulansu mówi, że aby dojechać na lotnisko Logana, musi przejechać przez tunel Sumnera, tymczasem prawdziwa droga prowadzi przez tunel Callahana.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych