PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10213}

Święci z Bostonu

The Boondock Saints
7,8 167 446
ocen
7,8 10 1 167446
7,2 17
ocen krytyków
Święci z Bostonu
powrót do forum filmu Święci z Bostonu

Jednakże śledząc zdjęcia, kreowane postacie i fabułę można niejednokrotnie odnieść wrażenie, jakby został nakręcony przez mało doświadczoną i raczej amatorską ekipę filmową, która po prostu idąc tropem twórczości tarantinowskiej miała wystarczająco dużą ilość pieniędzy, doborową obsadę którą można zabłysnąć i dobry sprzęt na zrealizowanie swojego przedsięwzięcia (w internecie natknąłem się na całą masę poczynań amatorskich wytwórni filmowych więc wiem co mówię, z tą różnicą, że bez budżetu i dobrych aktorów a dobrymi chęciami), a tak nic poza tym - film wygląda jak pełnometrażowy odcinek CSI, zaś jeśli chodzi o duży ekran zasługuje na co najwyżej poniżej przeciętny. Próbuje te walory nadrabiać niepotrzebnym i niczemu niesłużącym zapychaniem fabuły przejaskrawionym, bardzo prostym, chamskim, klozetowym, dennym i drewnianym humorem i to jak by na siłę z braku pomysłów niczym Karol Strasburger, ale żadne to to Pulp Fiction, Urodzeni mordercy ani Desperado, a i Willen Defoe nie ratuje sytuacji, a jak by jego rola była "gwoździem programu" ze względu na nazwisko. Wątpię, żeby w tych zabawnych w ramach filmu wątkach również z jego udziałem ktokolwiek z widzów się chociaż uśmiechnął - bo czy rola po prostu zniewieściałego, do tego przerysowanego gliniarza-pedzia jest zabawna? Widocznie tak miało być, ale jego rola w efekcie jest zupełnie sztuczna, niewyrazista, błaha, bez ikry, bez charakteru, jak by jej nie było, tak jak w przypadku filmu całościowo. Postaci są odgrywane tak jak by to był skecz kabaretowy, a nie film - w skrajnie przerysowany sposób popajacowali, porobili durne uśmieszki, krzywe gęby, pogadali, powrzeszczeli, postrzelali i się skończyło. Jeżeli by opisać krótko na ile wart jest ten film, wystarczyło by powiedzieć, że w cale nie jest lepszy od filmu "Chłopaki nie płaczą", przy czym biorąc pod uwagę wiarygodność i tak już maksymalnie usztywnionych postaci, w ogóle się nie umywa do polskiej komedii, a jeżeli coś ją tutaj przewyższa to tylko i wyłącznie budżet filmowy. Jeden z bardziej przereklamowanych i przecenianych filmów, kiczowaty i nie ma w nim absolutnie nic, co by zasługiwało na miano dobrego, stąd zasłania się moralizatorstwem mitu sprawiedliwości społecznej. Ogólnie to strata czasu. Aż trudno mi w to uwierzyć, że w obliczu tej kabotyńskiej bufonady nieudolnie kopiującej twórczość Tarantino dotrwałem do końca.

0600809730

Po obejrzeniu tego "świetnego, prześmiewczego kina akcji" (jak to określają fani) pomyślałem, że wymyśliłbym lepszy film siedząc na kiblu. To była qrwa katorga oglądać to coś, ten dureń który to wyreżyserował jest sadystą, któremu tak się nudziło pewnego razu, że zrobił ten badziew. Tfu.

ocenił(a) film na 1
ciulek

jeden z najgorszych filmow jakie widzialem,2h zmarnowane 1/10

ciulek

twoje pseudo cie określa???

0600809730


wypracowanie gimbusa pt. 'ten film jest be', czyli pierdoły spod stodoły.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones