PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=736818}

1944

7,0 4 488
ocen
7,0 10 1 4488
1944
powrót do forum filmu 1944

Moim zdaniem, to absolutnie najlepszy film wojenny ostatnich pięciu lat. Stworzono go za śmieszną - biorąc pod uwagę efekt - kwotę 2 mln €.

Film opowiada o bardzo skomplikowanych losach narodu estońskiego w 1944 roku - jego pierwsza część jest poświęcona żołnierzom 20. Dywizji Grenadierów SS, zaś druga - ich odpowiednikom, Estończykom z 8. Korpusu Strzeleckiego Armii Czerwonej. Pierwsza część jest bardziej bojowa, zaś druga nieco bardziej nostalgiczna i refleksyjna, ale obie są spięte klamrą pt.: ''Estonia''. Film dobrze też tłumaczy, dlaczego nie mam problemu z nazwaniem estońskich, łotewskich, czy fińskich żołnierzy Waffen-SS bohaterami - kto tego nie potrafi zrozumieć, a nie lubi czytać, powinien obejrzeć ww film. Na plus dla twórców idzie też zaakcentowanie ''bitwy europejskiego SS'', czyli bitwy pod Narwą (zabawny był dialog między estońskim i duńskim ochotnikiem.

Także dla mnie film zasługuje na absolutne 10/10. Takie filmy powinno się kręćić, a nie jakieś ''Furie'', czy inne ''Stalingrady''. Z pewnością ''1944'' obejrzę jeszcze niejeden raz - i bardzo go Wam polecam.

ocenił(a) film na 9
andrzej_matowski0

Podpisuje się pod wypowiedzią kolegi! Widziałem nie jeden film wojenny.....spor tez książek i pamiętników czytałem i muszę przyznać że film jest naprawdę dobry!. Jedyna co mi się nie podobało to scena ataku Ił-a na tą małą dziewczynkę, wiadomo że Estończycy Rosjan bardzo nie lubią i ta scena to 100% propaganda, ale jest w tym filmie zupełnie nie potrzebna.

Zaskoczenie też mnie mocno zaskoczyło, spodziewałem się całkiem innego finału....

Polecam każdemu kto trochę liznął historii, i będzie umiał odpowiednio spojrzeć an ten film i choć trochę wczuć się w role tamtych żołnierzy.

ocenił(a) film na 7
przemek_klaja

W "Newsweeku Historia": Czego alianci dowiedzieli się od podsłuchiwanych jeńców? przeczytaj ten artykuł, a uwierzysz że scena ataku Ił-a na tą małą dziewczynkę była możliwa.

ocenił(a) film na 9
EM_DZI

Witam! Nie zaprzeczam że to było nie możliwe. Pisze tylko że z mojego punktu widzenia, a scena nic do filmu nie wnosi i jest niepotrzebna.

ocenił(a) film na 7
przemek_klaja

Ok spoko, piszę po prostu do czego my ludzie jesteśmy zdolni. Jak czytałeś piloci niemieccy nawet pojedynczych ludzi ostrzeliwali.

ocenił(a) film na 7
przemek_klaja

Ok spoko, piszę po prostu do czego my ludzie jesteśmy zdolni. Jak czytałeś piloci niemieccy nawet pojedynczych ludzi ostrzeliwali.

ocenił(a) film na 9
andrzej_matowski0

No mam nadzieję że potępiałeś rosyjski ''Stalingrad'' z 2013 a nie legendę z 1993 porównywalną z 1944 :D ?

tc1987

Błagam, przecież nigdy w życiu nikt przy zdrowych zmysłach nie potępiłby jedynego prawdziwego Stalingradu... ;D

andrzej_matowski0

Głupi, denny film i totalne bzdury.

omen999

Cóż za wyrafinowana opinia.

andrzej_matowski0

Nie sposób odnieść się inaczej do tej szmiry. Po prostu nie ma o czym dyskutować.

omen999

No pewnie. Dojrzałość poziom podstawówka.

andrzej_matowski0

No przykro mi. Może kiedyś dojrzejesz.

omen999

Japa bocie.

andrzej_matowski0

Ciekawie się nazywasz. Romek jestem.

omen999

to po co dyskutujesz trolu?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
andrzej_matowski0

O przepraszam Furię i Stalingrad zostaw w spokoju. To są klasyki. 1944 też bardzo dobry.

lurban

Zlituj się pan. Stalingrad to kawał szmiry.
(mowa o Stalingradzie z 2013 r., jakbyś nie wiedział)

ocenił(a) film na 6
andrzej_matowski0

Żaden film wojenny nie dorównuje "Idź i patrz", ale to przecież jasne jak słońce.

ocenił(a) film na 7
andrzej_matowski0

Polecam film "9 kompania" też świetny z dobrym zakończeniem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones