Film

Przez 24 godziny - Odkupienie

24: Redemption
2008
1 godz. 42 min.
6,8 2 681
ocen
6,8 10 1 2681
974
chce zobaczyć
Jack Bauer ukrywa się w Sengali przed wywiadem USA. Wybucha tam rewolucja wspierana przez potężną korporację z wpływami na Kapitolu. Więcej Mniej
Przez 24 godziny - Odkupienie zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Eddie
Film zdobył nagrodę Eddie oraz 10 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody

Po poświęceniu wszystkiego dla swojego kraju, Jack Bauer (Kiefer Sutherland) może stracić jedyną rzecz, która mu pozostała – jego wolność. Poszukiwany przez rząd USA, pracując jako misjonarz w Afryce, Bauer zostaje wezwany do powstrzymania bezlitosnego dygnitarza wojskowego wcielającego niewinne dzieci do swojej morderczej milicji. Ale najpierw Bauer musi skonfrontować swoją bolesną przeszłość i sprostać niewykonalnym decyzjom, które zmienią jego życie.

na podstawie
Joel Surnow (materiały do scenariusza, historia) /
studio
20th Century Fox Television / Imagine Television / Real Time Productions / Więcej...
tytuł oryg.
24: Redemption
inne tytuły
24: Redemption Miedzynarodowe
24: Day 7 Prequel (tytuł roboczy) USA
24: Exile (tytuł roboczy) USA
24: The Movie (tytuł roboczy) USA
24: Redemption USA
Więcej...
W momencie kiedy Jack Bauer prowadzi dzieci do lasu i krzyczy do nich "take cover!", po lewej części ekranu widoczny jest jeden z operatorów oraz część ekipy filmowej.
Kiedy jeden z żołnierzy przypala twarz Jack'a przykłada gorącą maczetę do lewej części jego twarzy. Jednak w kolejnej scenie to prawa część jego twarzy jest tą która została poparzona.
Na końcu filmu, tuż przed ewakuacją, dwóch żołnierzy ściąga amerykańską flagę. Jednak kiedy ostatni helikopter odlatuje, flaga ciągle powiewa na ambasadzie.
Serial "24 godziny", to pozycja absolutnie już kultowa, dzieło, które trwale zmieniło oblicze telewizji. Od czasu sezonu czwartego każdej serii towarzyszy dołączany później na wydaniach DVD, krótkometrażowy film będący prequelem oraz wstępem do danego sezonu. Tak jak "Hobbit" jest wstępem do "Władcy pierścieni" tak też takim filmem w stosunku do... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych