Peter MacNicol 

Peter C. MacNicol

7,5
3 422 oceny gry aktorskiej
Peter MacNicol
Peter MacNicol urodził się 10 kwietnia 1954 roku w Dallas w USA. Jest najmłodszy z piątki dzieci Barbary i Johna MacNicol.
Od października 1986 roku jego żoną jest Martha Sue Cumming, z którą ma jednego syna.
Zaczynał karierę na Uniwersytecie w Dallas, kontynuował na Uniwersytecie w Minessocie. W Minessocie występował w Teatrze Guthrie. Nowojorski łowca talentów namówił go do przeprowadzki na Manhattan.
MacNicol występował w sztukach off-broadwayowskich i broadwayowskich, np. w "Crimes of the Heart", zdobył nagrodę Theatre World Award. Zagrał między innymi w spektaklach: "Ryszard II", "Romeo i Julia". W 1982 roku zagrał w filmie "Wybór Zofii" u boku Meryl Streep, która grała tytułową bohaterkę. Jego praca ukazała zarówno talent komediowy jak i dramatyczny. W 1989 roku wystąpił razem z Danem Aykroydem, Billem Murrayem i Sigourney Weaver w kontynuacji znanej komedii "Pogromcy duchów". W latach 1994-1995 grał w serialu "Szpital Dobrej Nadziei".
John jest najbardziej znany wśród telewizyjnych widzów z roli prawnika popularnego serialu "Ally McBeal". Ta kreacja przyniosła mu najważniejszą nagrodę telewizyjną - Emmy w 2001 roku, oraz dwie nominacje do tej nagrody.
Aktor znany jest również z roli Toma Lennoxa z serialu "24 godziny" czy z serii "Wzór".
MacNicol podkłada również głosy postaciom animowanym, np. w "Batmanie" (2004), w animacji "Wakacje: żegnaj szkoło" (2001).
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 10 kwietnia 1954

miejsce urodzenia: Dallas, Teksas, USA

wzrost: 170 cm

Emmy
Zdobył Emmy, 1 inna nagroda i 11 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
żona Martha Sue Cumming (od 11.10.1986), syn
Studiował na Uniwersytecie w Dallas i na Uniwersytecie w Minnesocie.
Ma czwórkę starszego rodzeństwa.
Ubiegał się o tytułową rolę w filmie "Amadeusz". Ostatecznie angaż otrzymał Tom Hulce.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych