PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=114096}

36

36 Quai des Orfèvres
7,3 9 962
oceny
7,3 10 1 9962
6,4 5
ocen krytyków
36
powrót do forum filmu 36

PORAŻKA

użytkownik usunięty

Ludzie, czy my oglądaliśmy ten sam film !?
1. rozumiem,że muzyka może podkreślać klimat filmu. Ale jeżeli przez 95% czasu jego trwania w tle (bez
znaczenia czy jest to rozmowa dwojga osób, strzelanina, pościg czy pogrzeb) w tle lecą głosniejsze bądź
cichsze smyczki, to znaczy że tfurcy nie mają nic do powiedzenia i starają się zagłuszyć pustkę.
2. jedna z najważniejszych scen w filmie: scena, gdy koleś, który wyszedł z więzienia na przepustkę
zabija 3 osoby w samochodzie (w tym czasie Léo Vrinks, grany przez Daniela Auteuila siedzi w drugim
samochodzie). Po pierwsze prostytutka nie miała szansy zobaczyć Leo, bo nei wychodził z samochodu. Po
drugie: czemu do cholery koleś jej nie zabił, skoro kropnął pozostałą 3 !?
To tylko jeden z przykładów braku logiki w filmie.

I proszę, nie porównujcie tego "dzieła" do "gorączki" Manna. Odrobina szacunku i trzeźwego spojrzenia.
Konstrukcja głownych postaci. Psychologia. Zdjęcia. Odpowiednie wykorzystanie muzyki i CISZY. Logika i
precyzja scenariusza. Długo by wymieniać róznice.

ocenił(a) film na 7

Mi się film bardzo podobał. Odnośnie muzyki przyznaję częściowo rację. Rzeczywiście czasem dawało się odczuć jej nadmiar.

p.s. koleś nie kropnął dziwki, bo po prostu jej nie widział. Robiła przecież gościowi ekhm... loda ;-)

Ogólnie lubię francuskie kino, ale ten film porównać do gorączki ????
3x wybierałem się do kina ciągle coś mi wypadło i taki smutny wieczór odpaliłem w chacię i powiem Wam że 1:45 zmarnowanego czasu, 3/10, zdecydowanie nie polecam, oglądam praktycznie wszyskie filmy od kilkunastu lat i staram się być elastyczny, ale tutaj to żeby go chwalić to trzeba by go skrócić o 30min dobrej dłużyzny

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones