PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32358}

8 Mila

8 Mile
7,3 193 483
oceny
7,3 10 1 193483
6,4 12
ocen krytyków
8 Mila
powrót do forum filmu 8 Mila

313

ocenił(a) film na 7

Zawczasu ostrzegam, oglądanie tego filmu ma sens tylko i wyłącznie z angielskimi napisami.
Z lektorem, dubbingiem czy pl napisami mija się z celem!

ocenił(a) film na 7
_RaulGonzalez_

ja nawet nie jestem w stanie sobie wyobrazić jak to można oglądać z lektorem, ale dubbing to już jest chyba traumatyczne przeżycie :P

ocenił(a) film na 7
QuentinBoy

To do tego był polski dubbing?!

ocenił(a) film na 10
QuentinBoy

nie udawaj ze umiesz tak dobrze ang

ocenił(a) film na 5
hercules38

Perfekcyjna znajomość angielskiego nic nie da jeżeli nie zna się tamtejszej kultury, realiów etc. Zupełnie jak w Polsce. Język znasz, ale w każdym regionie są jakieś inne określenia danych rzeczy, lokalni artyści, czy wydarzenia o których wiedzą tylko lokalsi.

użytkownik usunięty
_RaulGonzalez_

Jasna cholera.
Dobrze, że mnie ostrzegłeś, bo już chciałem oglądać w oryginalnej wersji językowej bez napisów.

ocenił(a) film na 7

Uff, uratowałem Ci seans, nie musisz dziękować.

użytkownik usunięty
_RaulGonzalez_

Hah ten Borysz Mc Szyc w roli Eminema hehe ;)

ocenił(a) film na 10
_RaulGonzalez_

gowno prawda takie filmy sie ogl z lektorem a nie napisami

ocenił(a) film na 7
_RaulGonzalez_

Tak zwłaszcza jak ktoś nie rozumie słowa po angielsku.

ocenił(a) film na 10
_RaulGonzalez_

po 1 ja ogl z lektorem i jest ok nie mam zmiaru ogl po ang bo to jest bez sensu nie rozumiec filmu mimo ze umiem sporo po ang to nie zrozumial bym nic co mowia procz pojedynczych zdan jak i wieszkosc ludzi

ocenił(a) film na 7
_RaulGonzalez_

Ooo patrzcie jaki znawca, jak tak dobrze znasz slang amerykańskiej ulicy to po co Ci w ogóle napisy? :P

ocenił(a) film na 7
adamcpdst

Ludzie, nie posrajcie się. Obiektywnie rytm i rym we freestyle'u zawsze brzmi lepiej w oryginale, ponieważ w jakimkolwiek tłumaczeniu czy tym bardziej dubbingu muzyka traci swoje pierwotne znaczenie i wpływ.
Nie mówię, że jestem znawcą, nie mówię, że zrozumiem film bez żadnych napisów (bo nie zrozumiem). Mówię, że jeśli oglądasz 8 Milę z dubbingiem pl to powinieneś dodać ze 3 gwiazdki do oceny, jeśli z lektorem to +2, jeśli z pl napisami to +1.

ocenił(a) film na 7
_RaulGonzalez_

Oglądałem z napisami PL, bo jeszcze dialogi jak Cię mogę, ale za cholerę nie zrozumiałbym co oni podczas tych bitew freestylowych nawijają. A jednak zrozumienie tego jest kluczowe dla fabuły, więc u mnie oglądanie bez napisów obniżyłoby ocenę. :) Więc co z tego, że w oryginale brzmi lepiej skoro nic nie rozumiesz? :) Przecież napisy nie wpływają na "brzmienie", co innego lektor, ok, tu się zgadzam.

ocenił(a) film na 7
adamcpdst

Zrozumienie tekstów freestyle'ów jest kluczowe, tak jak mówisz, a polskie tłumaczenie (napisy) nie jest wystarczająco wierne oryginałowi - nic dziwnego, to trochę jak tłumaczenie poezji, trudno znaleźć balans między dosłownym tłumaczeniem, a rytmem i rymami. Dlatego wpływają negatywnie na odbiór filmu.

ocenił(a) film na 7
_RaulGonzalez_

Ok, ale moim zdaniem tłumaczenie napisów, z którymi oglądałem film było całkiem niezłe. Mimo wszystko lepiej zrozumieć 90%, choć może nie dosłownie, niż nie zrozumieć nic. Dla mnie więc wpływało pozytywnie. :)

_RaulGonzalez_

no bo każdy na pewno jest na tyle biegly w ang aby rozumieć rap ze słuchu hahaha, nie ośmieszaj się

ocenił(a) film na 5
krzynu

Nie chodzi o znajomość języka. Ja filmy oglądam w oryginale, ale są takie gdzie napisy włączam (jak w 8 Mili), ponieważ nie znam realiów tamtego miejsca (Detroit) etc. Spodziewałem się specyficznego angielskiego i tak też było podczas bitew. Większość rapu, to standardowe narzekanie i ktoś z dobrą znajomością angielskiego nie ma problemu ze zrozumieniem tekstu. Schody zaczynają się przy slangu, jakichś nawiązaniach do wydarzeń o których w Polsce nie jest wiadomo etc.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones