Film

Alicja w Krainie Czarów

Alice in Wonderland
1999
2 godz. 9 min.
6,5 3 760
ocen
6,5 10 1 3760
1 005
chce zobaczyć
Alicja w tajemniczy sposób wkracza do magicznej krainy. Podążając za białym królikiem, trafia na dwór okrutnej Królowej Kier. Więcej Mniej
Alicja w Krainie Czarów zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

gatunek

produkcja

premiera

Emmy
Film zdobył 4 nagrody Emmy oraz 3 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody

Adaptacja książki Lewisa Carrolla. Historia małej dziewczynki, Alicji, która przechodząc przez lustro znajduje się w bajkowej krainie. Tam spotyka ją wiele fascynujących przygód.

studio
Babelsberg International Film Produktion / Hallmark Entertainment / NBC Studios
tytuł oryg.
Alice in Wonderland
inne tytuły
Kostium Marcowego Zająca z asymetrycznym oczami przestraszył aktorkę Tinę Majorino, co reżyser uznał za sukces, ponieważ chciał żeby ta postać wyglądała przerażająco. Z kolei przy postaci Szalonego Kapelusznika głowę aktora Martina Shorta powiększono cyfrowo aż trzykrotnie - również celem uzyskania w filmie odpowiedniego efektu zgodnego ze słynnymi ilustracjami Johna Tenniela.
Pod koniec filmu, w scenie gdy Alicja śpiewa, jej włosy zmieniają wygląd pomiędzy poszczególnymi ujęciami - raz spadają na ramiona po obu stronach, a raz opadają z przodu z jednej strony.
Zdjęcia do filmu kręcono w Anglii (Wielka Brytania) w rezerwacie Burnham Beeches i w studio w Shepperton oraz w USA w Hollywood (Kalifornia).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych