Film

Alice in Wonderland

1951 1 godz. 15 min.
7,3 27 282
oceny
7,3 10 27282
3 846
chce zobaczyć
6,6 5
ocen krytyków
{"rate":6.6,"count":5}
{"id":"108102","linkUrl":"/film/Alicja+w+Krainie+Czar%C3%B3w-1951-108102","alt":"Alicja w Krainie Czarów","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/81/02/108102/7244355.2.jpg"}
Adaptacja książki Lewisa Carolla. Historia dziewczynki, która pobiegła za Białym Królikiem, wpadła do jego nory i znalazła się w świecie pełnym bajkowych stworów. Więcej Mniej
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Jedna z pierwszych animowanych realizacji słynnych przygód Alicji w Krainie Czarów. Alicja wpada do króliczej nory i rozpoczyna wędrówkę po niezwykłym, ciekawym i czasem bardzo dziwacznym świecie. Spotyka zarówno przyjazne jak i wrogie postacie, by ostatecznie skonfrontować się z gniewną i surową Królową Kier.

na podstawie
Lewis Carroll "Alicja w Krainie Czarów", "Po drugiej stronie lustra" (powieść)
studio
Walt Disney Productions
data produkcji
1951
tytuł oryg.
Alice in Wonderland
inne tytuły
Alicja w Krainie Czarów Polska
Więcej...
W filmie nazwisko autora opowieści Lewis'a Carroll'a zostało zapisane jako "Carrol".
Kiedy Alicja śpiewa "In the Golden Afternoon" można dostrzec śpiewające za nią bratki. Jednak słyszymy tylko głos Alicji.
Kiedy Alicja zjada ciastka w domu Białego Królika rosnąc mówi: "Oh, no, no, not again!". Jednak jej usta zdają się wypowiadać co innego.
Test wiedzy

Koty filmowe

Jedyne w swoim rodzaju, pełne energii i niepowtarzalnie piękne - takie są filmowe koty. Sprawdźmy, czy zauważasz je w filmach!
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Disney to geniusz

  Gabi_30stm ocenił(a) film na 9

  cudowna bajka, pełna magii, świetna animacja

 • Disney

  Kamcia_ ocenił(a) film na 10

  Jedynie bajkom Disney'a mogę dać ocenę 10/10 (Arcydzieło!). Kiedy będę miała swoje dzieci też będę z nimi je oglądać. Ja przez całe dzieciństwo na bajkach Disney'a leciałam i znałam je na pamięć i są to jedne z najpiękniejszych wspomnień z dzieciństwa a nie to co teraz się pokazuje na kanałach dla ... więcej

 • Najbardziej świrnięta animacja Disneya, jaką widziałam.

  ewab101 ocenił(a) film na 9

  Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

 • The Beatles

  mulholland_2 ocenił(a) film na 8

  Biały Królik spieszący się do Królowej Kier, nigdy nie mający dla nikogo czasu, wiecznie powtarza "Hello. Goodbye". Ciekawe, czy to stąd Beatlesi wzięli pomysł na jedną ze swych piosenek?

 • Alicja z 51' bije na głowę ten nowoczesny twór.

  Alighieri ocenił(a) film na 10

  Nowa Alicja w 3D niestety jest nie do strawienia dla poważnych ludzi. Gdzie te czasy kiedy Disney robił bajki dla dzieci i dorosłych. W tym filmie było tyle mądrych myśli, w tym nowym trzeba by być debilem żeby nie zrozumieć prostego przekazu podanego na tacy.