PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=130130}
7,8 202 453
oceny
7,8 10 1 202453
6,8 27
ocen krytyków
American Gangster
powrót do forum filmu American Gangster

Średni z plusem 5/10

ocenił(a) film na 5

Jak dla mnie jest sporo lepszych filmów w tym klimacie, tutaj praktycznie przez większość filmu nic się nie dzieje do tego film zdecydowanie za długi przez co w pewnym momencie zaczyna już trochę nudzić co nie znaczy że to zły film ale jakoś nie jestem jego wielkim fanem może dlatego że film jest za długi, za dużo w nim zbędnej gatki która i tak nic szczególnego nie wnosi, gdyby to trochę bardziej skrócić było by chyba lepiej bo sama końcówka w sumie całkiem niezła, co do gry aktorskiej ciężko powiedzieć kto lepiej wypadł Washington czy Crowe jak dla mnie równy poziom z tym że widziałem już Denzela w lepszej formie tutaj chwilami jakiś taki nie wyraźny ale może się czepiam bo do Russella w sumie mam podobny zarzut:)
Podsumowując ciekawa historia ale czy sam film taki rewelacyjny to już kwestia dyskusyjna, jak dla mnie nie jest zły ale jakoś szczególnie też mnie nie powalił, największy plus tego filmu to chyba klimat tamtych lat ( samochody, ulice, budynki ) to wyszło chyba bardzo dobrze....

ocenił(a) film na 8
slobi

Napisał ktoś kto sagę zmierzch ocenia na 10?

ocenił(a) film na 5
Yvilzarw

I co jakiś problem widzisz?

ocenił(a) film na 9
slobi

Ja bym jeszcze z chęcią dołożył z jakąś godzinę do tego filmu, na pewno by się dało coś zrobić :) moim zdaniem dzieje się cały czas i to bardzo dużo, tyle że w przeciwieństwie do typowych filmów sensacyjnych gdzie liczy się tylko naparzanka, tutaj dołączono sceny budujące obraz charakterów dwóch przeciwników. Jak dla mnie film byłby taki sam jak wszystkie inne płytkie filmy sensacyjne/kryminalne, gdyby pominięto sceny uzwierciedlające z jak silnymi charakterami mamy do czynienia. Każda scena o Franku Lucasie budzi we mnie podziw dla jego inteligencji. Każda scena o Richiem Robertsie budzi we mnie podziw dla jego determinacji. Fajnie, że podoba Ci się klimat filmu, ja poza scenografią dołączyłbym jeszcze rewelacyjną muzykę, która budzi we mnie jakieś takie niesamowite skupienie przy oglądaniu tego filmu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones