Amonit

Ammonite

2020 2 godz.
6,5 413
ocen
6,5 10 413
3 583
chce zobaczyć
{"type":"film","id":835514,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Ammonite-2020-835514/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Amonit
 • Solllaris ocenił(a) ten film na: 6

  Naprawdę uwielbiam Winslet i Ronan i jak to ktoś napisał na yt pod oryginalnym zwiastunem, to para, której nikt nie oczekiwał ale każdy potrzebował.
  Mam tylko nadzieję że naprawdę nie spłycą tego filmu który ma być amerykańską wersją Portretu kobiety w Ogniu.
  Francuski film kocham pod każdym względem ale nie spodziewam się kalki bo Hollywood lubi wszystko zmieniać na swoją modłę i to mnie martwi.
  Oby tylko nie poszli w niepotrzebną ckliwość a bohaterki dały się przede wszystkim zrozumieć.

 • Solllaris To jest zupełnie inna historia niż "Portret" :) To jest biopic o Mary Anning (https://en.wikipedia.org/wiki/Mary_Anning)

  (co do pary Winslet/Ronan – tak, każdy potrzebował!)

 • Solllaris ocenił(a) ten film na: 6

  AvrKadavr Czy ja wiem czy inna. Gdyby usunąć historyczne nazwiska obie historie są wręcz bliźniacze.

  Samotny dom stojący nad brzegiem północnego morza - jest
  Zamieszkuje go samotna kobieta do której dołącza inna wbrew jej woli - jest
  Mają coś razem osiągnąć co je zbliża - jest
  Łażą razem po malowniczych morskich plażach - jest
  Jedna z nich jest mężatką/jest zaręczona więc nie będzie happy endu - jest
  Jedna jest blond a druga z ciemniejszą karnacją - jest :P

  Sorry ale to, że w tle jest kilka biograficznych faktów niewiele zmienia :D
  Ten film nie będzie o życiu Anning i jej odkryciach ale o niepotwierdzonym żadnymi źródłami romansie. Na tym się skupi. Sama uważam to za ciekawy wybór ale wypieranie się podobieństwa do Portretu jest bezcelowe

 • Solllaris Francis Lee jest przedstawicielem brytyjskiego kina niezależnego, tutaj pozyskał dwa głośne aktorskie nazwiska, ale to jeszcze nie Hollywood - mainstreamu na pewno z tego nie będzie. ;) Widziałaś "Piękny kraj", jego poprzedni film? W jego przypadku również można by podsumować obraz komparacją z "Tajemnicą Brokeback Mountain" (dwóch facetów, szorstka czułość, romans, odludzie, farma, surowa natura, oporządzanie zwierząt gospodarskich itd.), a jednak ogląda się to zupełnie inaczej - przede wszystkim w kontekście bardzo osobniczej siły autentycznego szczegółu, z braku lepszych określeń. To bardzo specyficzny obraz, intymny i kameralny, bez dociskania pedału melodramatyzmu - w każdym razie nie towarzyszyło mi podczas seansu żadne wrażenie wtórności.
  Jestem psychofanką "Portretu" i też na pierwszy rzut oka dostrzegam sporo analogii, ale w przypadku Lee jestem jakoś spokojna, że to będzie oryginalne doświadczenie. Dajmy mu szansę. :)

 • lew890 ocenił(a) ten film na: 5

  ex_machina_durejko Ja dałem mu szansę i wszystko, co napisał Solllaris ma swoje odbicie w filmie. Doszukałbym się nawet jeszcze jednego podobieństwa, ale nie chcę spoilować :)

 • Solllaris Film obejrzałem wczoraj, i nie zgadzam się z porównaniem "bliźniaczym" filmu "portret kobiety w ogniu." Napisałaś "kilka historycznych faktów nic nie zmienia" nic bardziej mylnego, to typowy film biograficzny. W czasie oglądania filmu Amonit ani przez chwilę nie skojarzył mi się z Portret Kobiety w Ogniu. I bardzo dobrze bo po co nakręcać kopię filmu z innymi nazwiskami aktorów. A czy komuś się mogą te filmy kojarzyć? na pewno tak, jeśli z takim nastawieniem obejrzy się ten film. Ja obejrzałem film bez uprzedzeń i takich porównań nie miałem.

 • aggatam ocenił(a) ten film na: 9

  orx jest już dostępny w internecie? gdzie mogę go wykupic?

 • aggatam Korzystałem z torrentów.

 • Solllaris ocenił(a) ten film na: 6

  orx Naprawdę jest to biografia? Jest tam pokazane całe życie Anning i jej odkrycia? Pytam z czystej ciekawości bo ze zwiastunów średnio można to wywnioskować. Film jest raczej sprzedawany jako krótki wycinek jej życia z ciekawym romansem w tle.

 • Solllaris Czy naprawdę, aby zachęcić do oglądania filmu trzeba odwoływać się do najprymitywniejszych ludzkich odruchów ?

  Bez seksu, a już tym bardziej zakazanego, zboczonego, nie ma naprawdę dobrego filmu ? Widownia jest aż tak Prostacka ???

  Czy aby np. biografia filmowa Marii Konopnickiej była atrakcyjna, Polak musi koniecznie zaakcentować że była ona (jak to "zbadał" naukowiec po 2000 r.) "Wyznawczynią Poetki Safony"?

  Co kolejne ? : melodramaty, komedie, horrory, familijne, fantasy, Sciente fiction, dla ludzi o "Postępowej orientacji seksualnej" (słowa prof. Andrzeja Essena)

  Jan Nowicki powiedział kiedyś:

  "Dobrego Aktora poznasz nie po tym, co zagrał, ale również po tym czego Nie Zagrał"

  A chodzi tutaj nie tyle o pieniądze, co: pamięć u Potomnych, Nieśmiertelność

  Zły wybór może zniszczyć aktora na zawsze. Najlepszy tego przykład Malcolm McDowell i ten nieszczęsny 'Caligula" (1979)
  Parę lat przed tym gniotem zagrał on przekonująco w dramacie wojennym "Asy Przestworzy "(1977): zimnego, ale nie pozbawionego (jak się okazało) uczuć wyższych, Drania.... Którego można zrozumieć, polubić.
  To jest PIĘKNE - warte trwałej pamięci
  (dlaczego nie poszedł tą drogą ?)

  Żeby nikt nie zamierzał mnie ukrzyżować:

  Nie mam nic przeciwko Lesbijkom, Gejom, Biseksom !!!
  Razi mnie bardzo współczesna "moda" filmowa... Nie Moje "Klimaty"... Po Prostu

  P.S.

  Potwierdzam słowa yuflov:
  Kate i Saoirse kiepski lesbijski duet .
  Powinni zatrudnić "zawiadowczynie XXX". Jeżeli liczyli na większe zyski...

  Janczar