PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=720241}
6,2 19 782
oceny
6,2 10 1 19782
5,3 11
ocen krytyków
Anatomia zła
powrót do forum filmu Anatomia zła

Bo jednak nie "Wielkie", ale zdecydowanie zasługujące na uwagę i pochwałę. Bromski jak widać jeszcze nie powiedział ostatniego słowa. Co prawda film rysuje nam barzdzo smutny obraz Polski, ale biorąc pod uwagę dorobek komediowy rezysera, to dobry kontrast - jedno i drugie jest przerysowane, ale jak bliskie rzeczywistośći.

burdziejka

Chyba każdy podejrzewa w mniejszym, albo większym stopniu, że ludzie u włądzy robią czasami paskudne rzeczy. :) To nie było więc dla mnie zaskoczeniem, ale np. ten wątek z żołnierzem, którego właściwie wrobili - to jest anatomia zła. Do czego ludzie są w stanie się posunąć, żeby coś osiągnąć. To takie dosłowne "po trupach do celu."

Bartoss_2

Ale w tym filmei nawet sprzedawczyni na bazarze jest zła - oczywiście to skala mikro być niemiłą w stosunku do mordestw, ale jednak...

burdziejka

Okej, ale jest różnica między tymi dzieciakami na boisku, albo tą panią ze straganu, a mordercami. :) Oni mogli mieć np. zły dzień, zły humor, albo coś, a ci przekraczają pewną granicę jaką jest odbieranie innym życia.

Bartoss_2

Te dzieciaki właśnie doskonale dopełniają obraz tego wszechobecnego zła! Bo jednak w jakimś stopniu zapewne jesteśmy w stanie zrozumieć, że każdy z nas ma jakieś tam swoje mroczne ja... Ale pokazanie tego na dzieciakach doskonale dopełnia tę złą rzeczywistość...

PS te dzieciaki właśnie nie przebywały na boisku, tylko na ulicy :P

Yellow23

Słuszna uwaga. Ovzywiscie, ze jest róznica między dzieciakami a mordercą, ale nie od razu Rzym zbudowano... Chodzi o anatomię - czyli budowę, strukturę zła - jest wszechobecne. Często ignorowane są jego paznokcie i place - jak chamstwo itp, a dopiero weielkie zborodnie dostrzegane - jak gigantyczny brzuch

Ewuss_2

Koleżanka bardoz obrazowo podeszła do psrawy, ale tak... Nasza moralność jest elsatyczna, na małe zło przymykamy oko, a ono rośnie , kiełkuje, rozkwita.

Yellow23

Można zaryzykować stwierdzenie, że od tego się przecież zaczyna, od chamstwa, bezczelności, takiej dzikiej satysfakcji z wyrządzenia komuś krzywdy już na najniższym szczeblu... Film dobrze to pokazuje.

Yellow23

Dokładnie tak. W tym filmie wszyscy są źli, bez wyjątków. Jest to przejaskrawione na pewno, ale cos w tym jest. Non stop słyszymy że a to lekarz, polityk, policjant, urzędnik wzięli w łapę. Niemal na każdym poziomie życia w Polsce mamy doczynienia ze złem co przez przejaskrawienie chciał pokazać reżyser. Tak przynajmniej wydaje mi się.

ocenił(a) film na 10
burdziejka

Najgorsze jest to, że produkcja Jacka Bromskiego stworzona jest “na obraz i podobieństwo społeczeństwa polskiego”. Pokazuje ile zła jest w każdym człowieku, po obejrzeniu można naprawdę się przerazić.

sschulz

A to pewnie najbardziej uwiera niektórych, bardzo dobre sensacyjne kino z wplecionymi wątkami z rzeczywistości, Lubię takiego Bromskiego!

sschulz

Zdecydowanie! Nie wiadomo nawet kto mieszka drzwi obok! Film zdecydowanie daje duzo do myslenia ale faktycznie wizja jest przerażająca

sschulz

Myślę, że hiperbolizujesz. Anatomia zła moim zdaniem jest metaforą piekła, a nie ukazaniem polskiej rzeczywistości.

burdziejka

Może i smutny obraz ale prawdziwy, a prawda jest lepsza od tysiąca kłamstw :) bardzo dobrze że Bromski nakręcił film który daje do myślenia ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones