PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=720241}
6,2 19 782
oceny
6,2 10 1 19782
5,3 11
ocen krytyków
Anatomia zła
powrót do forum filmu Anatomia zła

Obok "Obcego ciała" i "Disco polo" jeden z najlepszych filmów polskich, jakie w tym roku można było oglądać w kinach.

agapie

Mnie się podobały odniesienia to różnych afer sprzed lat (dość czytelne dla widza) ale największe zaskoczenie, to Stroiński, że tak można zagrać killera, jak się nie ma nawet do tego odpowiedniej fizjonomii, nic dziwnego, ze Złotego Lwa dostał!

agapie

Chłopak namówił mnie na ten film i nie żałuję. Może Stroiński i nie wygląda na bandziora ale dla mnie dzięki temu ta rola jest bardziej realistyczna...Oprócz dobrze zagranej roli Lulka nie można zapomnieć o świetnie zagranych rolach przez Kowalczyka i Olszańską a to wszystko dopełnia fajna muzyka. Naprawdę film godny obejrzenia!

stopklatka_filmweb

Och, ale dokładnie, właśnie dzięki temu, że Stroiński w filmie wyglądał jak taki zwykły starszy Pan z sąsiedztwa dodawał tej kreacji aktorskiej wiarygodności! Doprawdy fenomenalna postać Lulka z tego wyszła!

ocenił(a) film na 10
agapie

Mówiąc tylko o polskich filmach to dla mnie top 1 to "disco polo" i "Anatomia zła", potem "Body/Ciało" i "11 minut"

sschulz

Pełna zgoda!

agapie

Top 3 to jednak mało, bo w tym roku sporo się wydarzyło w polskim kinie. Ja bym dodał od siebie jeszcze Karbalę. Choć na pewno najlepsza jest własnie Anatomia zła. Świetnie się to ogląda w kinie. Zgadzam się, że aktorzy zagrali bardzo dobrze. Stoiński koncertowo wręcz. Obowiązkowy dla mnie film.

agapie

Obcego Ciała jeszcze nie widziałem, ale się wybieram.
Moje typy najlepszych polskich produkcji 2015:
Disco Polo - najlepsza komedia
Anatomia Zła - najlepszy thriller polityczny
Karbala - najlepszy film wojenny/akcji
Król Życia - najbardziej pozytywny ;-)
Ziarno Prawdy - najlepszy kryminał na podstawie książki
Chemia - prawdopodobnie najlepszy dramat

GoldenBoyGT

Ziarno prawdy było w styczniu, już myslałem, że to zeszły rok. :)

Mi się o dziwo całkiem sporo spodobało, ostatnio właśnie "Anatomia zła", ale z twojej listy widać, że było tych filmów więcej.

GoldenBoyGT

Zawsze podchodzę trochę z dystansem do polskiego kina... Chociaż muszę przyznać, że ostatnio całkiem rozruszało się to wszystko i filmy są znacznie lepsze. Disco polo - pozytywne zaskoczenie, Karbala - kawał dobrego kina no i Anatomia zła - która jako thriller wyjątkowo się udała. A co do reszty jeszcze się zobaczy :D I dopisałabym jeszcze Demona, bo też zapewne będzie intrygujący.

ocenił(a) film na 10
Indyferentyzm

Ja też podchodziłam z dystansem, zwlaszcze ze byl czas ze powychodzilo bardzo dużo kiepskich polskich filmów aż tu nagle taka fala bogowie, disco polo, anatomia zla, miejmy nadzieje ze to nie koniec dobrych POLSKICH filmow

agapie

Rok 2015 jest pełny dobrych polskich filmów. Na dzień dzisiejszy na pierwszym miejscu Anatomia zła, potem Karbala i Body/Ciało ;) A jestem przekonany, że w tym roku to nie koniec dobrego polskiego kina.

agapie

Moja top 3 polskich filmów 2015 wygląda tak: 1) Anatomia prawdy (za wciągającą i zaskakującą fabułę i za świetną rolę Stroińsiego), 2) Karbala ( jako dobry film wojenny ) 3) Disco polo (chyba nie trzeba pisać za co ;) ).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones