PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=720241}
6,2 19 782
oceny
6,2 10 1 19782
5,3 11
ocen krytyków
Anatomia zła
powrót do forum filmu Anatomia zła

"Anatomia zła" to ponury i zaskakujący thriller, dobrze osadzony w polskich realiach, jakie one są kazdy wie.
Stroiński znakomity w roli zawodowego kilera - a na co dzień niepozornego dziadka kupującego włoszczyznę na bazarku. Kowalczyk , kory gra snajpera -prostego chłopaka ze złamanym życiem. Głowacki, Andrzej Seweryn czy Łukasz Simlat wykonują kapitalną robotę na drugim planie, a młoda Michalina Olszańska... jest sliczna ;). Do tego mnóstwo mocnych, zabawnych dialogów.

myszanska

Dialogi momentami bywały infantylne, ale to właśnie sprawiało, że film jest taki naturalny. Burzyło to taką całą otoczkę tego, że się jest w kinie. Można powiedzieć, że to były takie życiowe wypowiedzi. Niektóre przemyślenia Lulka faktycznie były wręcz uderzające i dawały do myślenia. To w jaki sposób komentował on rzeczywistość, jako człowiek, który wiele przeżył było niesamowite.

myszanska

Polskie realia są idealne do takich filmów jak Anatomia zła. Regułą potwierdza Pitbul czy Służby specjalne. Tyle niewyjaśnionych afer itp, że tylko kręcić o tym filmy lub odnosić się do tych sytuacji. |Dialogi mięsiste, takie jakie powinny być. Może oglądałem bezrefleksyjnie, ale mi się to bardzo podobało plus dobra fabuła.

myszanska

Anatomia zła jeden z lepszych polskich filmów. Dobrze dobrani aktorzy ( Stroiński, Kowalczyk, Olszańska, świetnie zagrali swoje role) a to wszystko dopełnia muzyka pozwalająca wczuć się w klimat filmu. Dla osób lubiących thrillery super film warty obejrzenia.

88kinoman

Akurat muzyka to jedyne do czego bym się przyczepił w tym filmie, mi jednak trochę nie grała, ale to tylko moje zdanie :) Poza tym całość jak najbardziej na plus, fajnie, że Stroińskie obsadzony niby nie po warunkach, a jednak :) dobre kino, warte polecenia

ArekTomczyk

Tak, Stroiński dał radę..jak dla mnie świetnie zagrał. Zasłużenie otrzymał Złotego Lwa :)

myszanska

Ja byłam cały czas wbita w fotel i w ogóle się nie nudziłam na tym filmie! Ja miałam wrażenie, że to zło gra tam jedną z głównych ról. Więc brawo dla Bromskiego za to, że bardzo ładnie opakował ten temat.

ocenił(a) film na 10
myszanska

„Anatomia zła” to tak naprawdę porcja niezłej rozrywki. Krzysztof Stroiński nie raz udowadniał, że jest bardzo dobrym aktorem
Profesjonalista nakręcił film o profesjonalistach, ku uciesze widowni.

myszanska

Film świetny;) aż nie mogłam uwierzyć, że to polska produkcja. Tam wszystko pasowało do siebie aktorzy zagrali fenomenalnie i nie dziwię się, że Stoiński dostał Złotego Lwa ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones