PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=235983}
5,7 362
oceny
5,7 10 1 362
Anioły i Demony rzeczywistość czy fikcja
powrót do forum filmu Anioły i Demony - rzeczywistość czy fikcja?

Filu dokumentalnego nie wiedziałem - może na Discovery go pokażą?
Co do ksiązki to wg mnie jest fajna - w stylu "Kod Leonarda Da Vinci". Po premierze kodu i "skandalu" wokół filmu mówili, że zekranizują Anioły i Demony - ciekawe czy dalej ten pomysł jest czy już upadł?
Po przeczytaniu książki zacząłem tworzyć ambigram: exPredator :)

ocenił(a) film na 4
exPredator

Film obejrzę wkrótce...tak z czystej ciekawości, a co do książki, cóż, przeczytałem ją po przeczytaniu "Kodu..." i ledwo co dałem radę skończyć, ona nie jest w tym samym stylu, jest identyczna, Brown ma mało oryginalne pióro i kopiuje raz sprawdzony pomysł...a rewelacje fajne, tylko zbyt mało w tym faktów historycznych, a zbyt wiele fikcji literackiej by brać to na poważnie...choć sposób na zabicie czasu to nie jest najgorszy.

POZDRAWIAM

ocenił(a) film na 4
arturteen

obejrzane...szczerze kiepski "dokument", a pieczęcie w kropkach mnie rozbiły...powiało manipulacją :)...3-4/10...

arturteen

Oglądałem...
Myślałem, że ten film odniesie się bardziej do książki a poruszyli w nim tylko sprawę tajnej organizacji „Iluminatów”, o której pisał Brown. Po obejrzeniu filmu, jak się dobrze zastanowić wszystko można podciągnąć pod działanie Iluminatów – ksiądz Ryzyk zapewne też jest Iluminatą ;)
Odnośnie filmu, 2 rzeczy mi nie pasują:
Tajny film ze spotkania nr 2 – jakoś wszystko dobrze widać: twarze, co się dzieje dookoła, zawartość skrzyni, (w „TVN Uwaga” czasami wykorzystują ukrytą kamerę i często widać tylko nagrana podłogę). Poza tym jakoś trudno mi uwierzyć, że człowiek sprzedający poufne materiały, ma ochronę, „działa po przykrywką” a nie przeszukał kupców…
Kropka ze znakiem – te dokumenty pisane były na maszynie, więc 1 z liter musiała być przerobiona na znak, bo z filmu wynika, że inne kropki w dokumentach były zwykłe.
Poza tym twórcy filmu musieli zeskanować dokumenty, więc czy skaner ma aż taką dokładność, że da się, zekanować coś, czego nie widać „gołym okiem” tym bardziej nie wiedząc, że coś może być ukrytego w dokumencie? Cudowne znalezienie znaku po przypadkowym 1000x powiększeniu nie skomentuje.

Mi się książka podobała, czekam na wersje fabularną z aktorami i na koleją powieść w tym stylu.

ocenił(a) film na 4
exPredator

zapewne kolejna powieść Browna będzie w tym stylu...bo do oryginalnych twórców to on nie należy...

ocenił(a) film na 4
exPredator

Książkę przeczytałam, dokument obejrzałam, jednak jest poniżej oczekiwań - specjalnie czekałam z nim do zakończenia książki, by sobie nie spoilerować; liczyłam na jakieś odniesienia do książki.
Iluminaci są wśród nas;)
4/10

Jutro, jutro! Premiera filmu:)

miedzymordzie

W niedziele 21.06.2009 r. na polsacie o 16.15 bedzie film :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones