2 godz. 19 min.
7,3 179 527
ocen
7,3 10 179527
22 238
chce zobaczyć
5,3 6
ocen krytyków
{"rate":5.3333335,"count":6}
{"type":"film","id":249289,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Apocalypto-2006-249289/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Apocalypto
 • Brutalny, pelen przemocy, krwii, potu, a do tego niesamowicie realistycznie ukazujacy zwyczaje ludzi w tamtych czasach, ich zwyczaje, kulture i tradycje - Dla mnie film 10/10!

 • isild87 wiesz jakie były zwyczaje tamtej cywilizacji, która można przypuszczać, że w pewnych sprawach była mądrzejsza od dzisiejszego świata? Tym bardziej nie ma w tym filmie nic o tradycji i kulturze (no może składanie ofiary przez Azteków).

 • jednagwiazdka Nie ma o tradycji i kulturze nic? Oglądając film można zobaczyć wiele zwyczajów, tradycyjnych elementów i przede wszystkim ubiory, ozdoby itp. które są elementami kultury. Oprócz tego pokazano kasty.

 • KLAssurbanipal Chyba nie oglądałem filmu uważnie. Możesz mi wskazać wiele zwyczajów, tradycyjnych elementów. może trochę przesadziłem z nic, stroje majów były trochę inne - bardziej złożone.

 • jednagwiazdka Wydaje mi się, że koledze chodzi bardziej o plemię Łapy Jaguara. Wprowadzenie do filmu pokazuje jak wyglądał ich zwykły dzień - polowanie, śmianie się, spędzanie czasu z rodziną a wieczorem opowieści najstarszego z plemienia, przy ognisku, przekazywane z pokolenia na pokolenie.

 • Lodolamacz ocenił(a) ten film na: 5

  KLAssurbanipal Tak, pokazano, ale prawie wszystko jest z sufitu wzięte, wymyślone przez ekipę. Może i barwnie, ale niewiele ma wspólnego z obecnym stanem nauki.

 • isild87 Tak, tylko film nie pokazuje zwyczajów Majów, tylko Azteków :b
  Myślę że Mel połączył wszystkie cywilizacje Majów, Tolteków, Olmeków i Azteków (ale głównie Azteków) Majowi nie składali aż tylu ofiar z ludzi