PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=693758}

Avengers: Wojna bez granic

Avengers: Infinity War
8,1 201 616
ocen
8,1 10 1 201616
7,4 43
oceny krytyków
Avengers: Wojna bez granic
powrót do forum filmu Avengers: Wojna bez granic

A tak to. Na tym portalu by mieć ocenę wyższą niż 7,3 (którą mają niektóre klasyki), trzeba być Ojcem Chrzestnym albo jakimś gó...em od miszcza Tarantino. Przyjmijcie do wiadomości normiki chędorzone, że TO są filmy na czasie. jestem pewien, że takie klasyki jak TERMINATOR czy STAR WARS były gnojone przez podstarzalych frajerów w latach 70/80 jak dzisiaj jest gnojone MCU bo to HURR DUUR proste kino ROZRYWKOWE. jak szukacie czegoś ambitnego to oglądajcie te arabskie filmy o nielegalnej hodowli rzeżuchy pod podłogą polecaną przez DEMA3000. BEZ POZDROWIEŃ.

Connor7

Zawistne Zośki i Mirki nie pozwolą, by ten ranking utrzymał się zbyt długo. I promise you that!

ocenił(a) film na 10
snowxn

oh oczywiście że nie utrzyma się długo, myślę nawet że możemy obstawiać o ile miejsc spadnie

ocenił(a) film na 6
Connor7

Tylko ww. Terminator i SW były wtedy rewolucyjne zarówno dla starszych i młodzieży, nadal są ponadczasowe. Wątpię by Avengersi osiągnęli za te 20 lat taki sam status. Nie ma sensu też porównywać ich do Tarantino itp., bo to zupełnie inne kino. Oczywiście nie utrzyma się w filmwebowej topce zbyt długo, ale i tak branie jej zbyt serio jest bez sensu.
Infinity War muszę przyznać było dobrym widowiskiem, miało dobre momenty i szokujące zakończenie. Jak na film na odmóżdżenie stoi na wysokim poziomie.

ocenił(a) film na 10
Azash

Oczywiście, że filmy MCU są rewolucyjne. Ja jako pasjonat kina też bardzo niechętnie zasiadałem na początku do tych filmów, ale teraz widzę jaki błąd popełniałem. To są być może kamienie milowe w kinematografii, to są pierwsze albo jedne z pierwszy tak świetnie rozbudowanych uniwersum filmowych. Był Harry Potter, ale tam storyline był dosyć prosty, mieliśmy tylko tych głównych bohaterów którzy dorastają itd, tutaj masz masę różnych bohaterów którzy w końcu spotykają się po 10 latach by walczyć z Thanosem, to jest coś niesamowitego czego w historii kina chyba jeszcze nie było. Mieliśmy dużo sag filmowych jak Star Wars, ale żadna nie była tak dopracowana. Już to o czym właśnie napisałem, że Avengers Infinity War kończy 10 letnią podbudowę pod ten film stawia tą produkcje "ramie w ramie" z legendarnymi dziełami, a w 2019 dostaniemy ostateczne rozwiązanie tych 11 lat i wielu, wielu filmów. Druga sprawa dlaczego Avengers to jest i będzie historyczny film ? To największy cross over w historii kina akcji/komiksowego jakby go tam nazwać, Thor, Captain America, Hulk, Spider Man, Hawk Eye, Iron Man, Doktor Strange, Strażnicy Galaktyki, Ant-Man wszyscy w jednej produkcji. Tego jeszcze nigdy dotąd nie było.

ocenił(a) film na 6
Connor7

Ale Dem poleca dobre filmy :-6

ocenił(a) film na 9
Connor7

Ej, odwal się od miszcza Tarantino :p (ironia w zdaniu, bo nie chcę Cię obrazić, bo i po co).
A Ojciec Chrzestny jest bardzo dobry i, serio, na te 10tki zasługuje ;)
Może taka ocena Infinity War dowodzi tego, że ludzi, którzy w kinie szukają rozrywki, a tu jest ona na najwyższym poziomie, jest coraz więcej. A to jest fajne!

ocenił(a) film na 3
Connor7

No ale żeby być dobrym kinem rozrywkowym to trzeba dostarczać rozrywki. Avengersi nie wszystkim dostarczają, a niektórych nudzą. Z każdym filmem tak jest, że nie wszystkich zadowoli.

Mi się niestety wiele nowych hiciorów nie podoba, bo taki mam gust i tyle. Innym hiciorem jest Kształt Wody. Worek nagród dla filmu o romansie z rybą. Jeśli romanse z rybami albo tony CGI i nieśmiesznych żartów (typu gość obniża głos by zaimponować kobiecie... boki zrywać) ma być "TYM" co jest na czasie to ja sobie poczekam na lepsze czasy.

Connor7

Akurat kinem dla mentalnych januszy i grażyn jest własnie MCU. Prosta papka dla najbardziej plebańskiej części młodego społczeństwa. Za 20 lat nikt nie będzie pamiętał o tym szajsie jakim sa filmy z taśmy produkcyjnej disneya, to nie jest kultowe kino jak Star wars, Terminator czy filmy Tarantino, mcu to jest rozrywka na poziomie tureckiego rambo. Nie mam nic do ludzi, którym podobają sie te produckje, ale litości, jak pojawia się taki przygłup, który robi z tego niewiadomo co i jeszcze stawia obok ponadczasowych produkcji to ręce opadają.

braindead138

Chyba chciałeś napisać "plebejskiej", mądralo.

ocenił(a) film na 4
Connor7

Patologia, jeżeli uważacie, że taka bajka Avengers ma prawo być powyżej klasyków kina i arcydzieł tylko dlatego, że to film "na czasie" dla "młodzieży" to macie nie równo pod sufitem. Ranking to ranking i ma obrazować to co najlepsze w kinematografii a nie na pier dolone efektów, a zakończenie kiepskie.

Tu parę spojlerów żeby zbesztać film:
Na początku widzimy jak thanos rzuca jak śmieciami hulkiem, thorem, lokim itd. (mając tylko dwa kamienie) pod koniec filmu ma kamieni kur . wa 5 a thor spuszcza mu lanie....
Część drużyny nawet nie pokazała 50% swoich umiejętności, vision lamus chyba największy ze wszystkich, (ale w czas ultrona był przecież takim kozakiem, zmiękł przez miłość?), Hulk jakieś fochy strzela i wyjść nie chce... to to jakaś parodia sie zaczęła robić.


JAKIM CUDEM WY LUDZIKI RZUCACIE 10/10 bezmyślnie??? Naprawdę tak te efekty przyćmiły racjonalne spojrzenie na film?

ocenił(a) film na 4
Skillet

Patologia, jeżeli uważacie, że taka bajka Avengers ma prawo być powyżej klasyków kina i arcydzieł tylko dlatego, że to film "na czasie" dla "młodzieży". Ranking to ranking i ma obrazować to co najlepsze w kinematografii, a nie na.pier. dolone efektów, a zakończenie kiepskie.

Tu parę spojlerów żeby zbesztać film:
Na początku widzimy jak thanos rzuca jak śmieciami hulkiem, thorem, lokim itd. (mając tylko dwa kamienie) pod koniec filmu ma kamieni kur . wa 5 a thor spuszcza mu lanie (sam)....
Część drużyny nawet nie pokazała 50% swoich umiejętności, vision lamus chyba największy ze wszystkich, (ale w czas ultrona był przecież takim kozakiem, zmiękł przez miłość?), Hulk jakieś fochy strzela i wyjść nie chce... to to jakaś parodia sie zaczęła robić.

JAKIM CUDEM WY LUDZIKI RZUCACIE 10/10 bezmyślnie??? Naprawdę tak te efekty przyćmiły racjonalne spojrzenie na film?

Edit. jeszcze do jednego miałem się przyczepić. Doctor strange miał za wszelką cenę chronić kamienia czasu, a od tak poprostu oddał go dla thanosa bo ten zagroził, że zabije iron mana gdzie oni się nawet nie znali kur .wa je .b a .na mać. Moge sobie wmówić, że to była podpucha i zrobił to specjalnie, aby coś się wydarzyło w następnej części, ale jak narazie jest klapa.

Pozdrawiam.

Nie moge zedytować bo nie działa, wiec jest drugi poprawiony.

ocenił(a) film na 10
Skillet

Oglądałeś ten film ? Znasz w ogóle jakiś origin bohaterów ? Thor zaatakował Thanosa kiedy ten rozpływał się nad tym, że posiadł wszystkie 6 kamieni, kilka razy w filmie było powiedziane, że Thor leci po broń która jest w stanie zabić Thanosa, no więc broń była tak potężna że przebiła się przez obronę Thanosa i trafiła go w klatkę piersiową, oczywiście to było idiotyczne zagranie bo Thor mógł Thanosowi obciąć dłoń albo głowę, ale wiadomo, że to cliffhanger, bo jakby Avengers zabili Thanosa już teraz to Avengers Endgame nie miałoby sensu bytu, a teraz Endgame jest mega wyczekiwanym filmem.

Co do Strange, Ty serio chyba jakiś skrót tego filmu widziałeś albo nie potrafisz oglądać ze zrozumieniem. Strange powiedział w jednej ze scen, że widział przyszłość, widział bodajże kilkaset milionów możliwości zakończenia walk z Thanosem i tylko w jednym przypadku oni wyszli zwycięsko. Oddany kamień może oznaczać, że właśnie Strange zobaczył w przyszłości iż musiał oddać ten kamień, bo np. Tony Stark musi żyć by ten jedyny pozytywny scenariusz się spełnił.

Najpierw dajesz filmowi 4, a później masz pretensje, że film nie jest prosty jak budowa cepa bo nie możesz go zrozumieć :D

ocenił(a) film na 4
PMRock

Źle rozumujesz. Oceniam co widzę, nie zagłębiam się w komiksowe filmy akcji. Więc generalnie według twojego toku rozumowania, wystarczy tylko młot thora aby zabić thanosa xD Nie ważne, że zrzeszenie wszystkich najlepszych superbohaterów nie dało rady jednemu typowi, młot robi robotę xD Gdzie w Thor: Ragnarok ten młotek został zgnieciony na miał przez kobitkę ;) Niezła logika... Thor z młotem niszczony przez laskę w jednej części, a w kolejnej już thor z młotem prawie pokonuje Thanosa ze wszystkimi kamieniami nieskończoności xD ja prdl

hahahah nie mogę xD

ocenił(a) film na 10
Skillet

Zanim się coś komentuje trzeba jednak mieć jakąkolwiek wiedzę.

Jak słusznie zauważyłeś Młota Thora już nie ma. Ten Młot który wykuł mu krasnal na Nidavellir to Stonebreaker (mogli dać jakąś lepszą nazwę), czyli jedyna broń we wszechświecie która może zabić Thanosa, przynajmniej na ten moment wiemy, że jedyna bo być może w EndGame dowiemy się czegoś nowego. Być może AntMan nam coś ciekawego powie, albo Iron Man dryfujący w kosmosie coś ciekawego znajdzie, kto wie.

Connor7

Szkoda życia na takie bździny. Te filmy (Avengersi i inne bzdety) są coraz bardziej karykaturalne. Oglądałem kilka, i kilka z nich było nawet niezłych, ale dla mnie formuła wyczerpała się już dawno temu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones