PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=693758}

Avengers: Wojna bez granic

Avengers: Infinity War
8,1 201 837
ocen
8,1 10 1 201837
7,4 44
oceny krytyków
Avengers: Wojna bez granic
powrót do forum filmu Avengers: Wojna bez granic

Jako, że istnieje już temat dotyczący pierwszej najbardziej skrywanej tajemnicy filmu, czyli kto zginie, pora na drugą z nich. Gdzie waszym zdaniem skrywany jest kamień duszy, ostatni jeszcze nie ujawniony w MCU? Miał być już w GotG 2, później wyczekiwano go w Ragnaroku, a w końcu w Czarnej Panterze też go nie ujrzeliśmy. Więc gdzie on w końcu jest?
Najbardziej popularne teorie:
1. Heimdall go ma. Wskazują na to jego pomarańczowe oczy, którymi widzi dusze wszystkich istot. Dodatkowo w wizji Thora z Avengers 2 jest ślepy, co mogło przewidywać odebranie mu kamienia przez Thanosa.
2. Kamień znajduje się w Wakandzie, dokładniej w meteorycie z wibranium. Kosmiczne pochodzenie, zasilanie ziela, dzięki któremu można skontaktować się z duszami przodków oraz fakt, że Thanos wysyła tam całą armię... Trzeba więcej dowodów?
3. Kamień pojawi się w filmie Captain Marvel w przyszłym roku, w Infinity War w ogóle go nie będzie.
4. Kamień jest na planecie Thanosa, Titanie. To miejsce jego walki z Avengers z trailerów, nie zabierałby ich tam chyba bez powodu? Może to tłumaczyć zniszczenie w przeszłości planety przez Thanosa szukającego kamienia, który jednak nie mógł go odnaleźć bo... I to nam tłumaczy po co mu tam Avengers. Myślę, że pozwolą mu oni w jakiś sposób odnaleźć kamień.

Dość tego, czekam na więcej ciekawych teorii lub opinii na temat wymienionych :D

ocenił(a) film na 8
Gazor090

Nawiązując do teorii T.H.A.N.O.S., gdzie brakuje H, na necie jest omawiana opcja, że kamień ma Tony Stark, który w jakiś sposób ukrył w nim jego ojciec - Howard (brakujące H). Tekst z IM2 - "Jesteś moim największym dziełem" można wtedy tłumaczyć w kontekście kamieni. Teoria ciekawa, ale bardzo odjechana... Choć nie obraziłbym się, gdyby była prawdziwa - od IM to wszystko się zaczęło.

ocenił(a) film na 9
Gazor090

Warto pamiętać o jednej rzeczy - Thanos nie wyruszył, by szukać kamieni, ale by je zdobyć. W wywiadzie bracia Russo mówili, że Thanos będzie toczył wyścig z czasem, gdyż jeśli wieść o jego zamiarach się rozejdzie po świecie - siły wszechświata mu przeszkodzą. Dlatego Thanos nie może zdobywać po jednym kamieniu a następnie szukać miesiącami kolejnych. To tłumaczy, dlaczego oddał Lokiemu berło z kamieniem umysłu - Loki miał je "przetrzymać" do momentu, aż Thanos nie namierzy wszystkich kamieni. To dlatego nie zaatakował od razu Xandaru wiedząc, że Nova Corps trzymają kamień z kuli. Tytan musi zdobyć je wszystkie naraz, w bardzo krótkim czasie, dlatego najpierw musiał wiedzieć gdzie każdy z kamieni jest, a dopiero potem mógł wyruszyć po każdy z nich.

A to oznacza jedno - skoro Thanos wyruszył w końcu po kamienie - namierzył już je wszystkie. Najpierw udał się na Xandar, później do Kolekcjonera po Eter, ale ten mówi mu, że go sprzedał (na YT jest ta scena, Thanos vs Collector), później do Asgardu, ale ten został zniszczony, więc stanął na drodze statku z Asgardczykami, by zdobyć Teseract. Następnie udał się do Nowego Jorku, gdzie jest kamień czasu oraz do Wakandy, gdzie schowano Visiona z kamieniem umysłu. Thanos pojawia się tam, gdzie są kamienie. A to może oznaczać jedno - na Tytanie jest jakiś kamień. Albo Eter, albo kamień duszy. Jest jeszcze jedna możliwość - Strange mówił, że odbył podróże w czasie, by zobaczyć wszystkie możliwości rozwiązania konfliktu - być może zobaczył, że najlepiej będzie przenieść konflikt na Tytan, z dala od Ziemi. Albo zobaczył, że jest coś na Tytanie, co może pokonać Thanosa.

I w końcu dochodzimy do Heimdala - Thanos wie, gdzie jest każdy kamień. Jeśli po wizycie na statku Asgardczyków nie zdobył kamienia duszy, to oznacza 2 możliwości - Heimdal zdołał jakoś uciec ze statku lub kamienia po prostu nie posiada.

Atmospherate

W jednym ze spotów widać, że już posiada Eter (czerwony kamień). W rękawicy brakowało tylko kamienia czasu (zielonego) oraz kamienia umysłu (żółtego). A scena prawdopodobnie pochodzi z Wakandy, gdzie Thanos przybędzie po rozegraniu walki na Tytanie.

ocenił(a) film na 9
kamilxxx09

Tak tylko, że to jest jedyne ujęcie z 4 kamieniami. W każdym innym, w Wakandzie jak i na Tytanie Thanos posiada 2. I obstawiałbym, że sceny na Tytanie będą po wydarzeniach w Wakandzie, takie mam przeczucie.

Atmospherate

A może będą równocześnie? Mnie się wydaje że to Wakanda będzie po Tytanie

Atmospherate

Wiele wskazuje na to, że Heimdall posiada ten kamień. Należy zwrócić uwagę, że na statku znajduje się nie tylko Thor i Loki, ale też Walkiria, wspomniany Heimdall i Hulk. Dosyć spora i potężna grupa, a jednak nie dają rady całej spółce Thanosa, a więc można przypuszczać, że Hulk z Thorem i być może z Lokim, zrobią dywersję i odwrócą uwagę od Heimdalla i Walkirii, których w zwiastunach nie ma wcale. Coś musi być w tym temacie, Hela go nie posiada.

ocenił(a) film na 9
Gazor090

Obstawiam, że ma go Red Skull

ocenił(a) film na 9
doliwaq

Nie ma go,po prostu jest w miejscu gdzie ten kamień się znajduje.Sam chciał go zdo być ale widocznie nie miał niczego co mógłby dać w zamian.

ocenił(a) film na 8
ocenił(a) film na 9
doliwaq

Generalnie mógł byś napisać że spoilerujesz bo zepsujesz innym zabawe.

ocenił(a) film na 9
DnBejs86

Tak tylko obstawiałem ;d

ocenił(a) film na 9
Gazor090

[SPOILER]

Jestem po seansie i i dalsza czesc wyjasnia gdzie naprawde jest Soul Stone !!!

Thanos wyslal kiedys Gamorre na poszukiwanie kamienia, gdyz nikt nie wiedzial, gdzie on sie znajduje. Gamorra znalazla go, ale opuscila juz wtedy Thanosa. Gdy ten pojmal ja, zmusil Gamorre do wyjawienia jego lokalizacji. Razem udali sie na planete, ktorej nazwy nie pamietam. Tam sie okazalo, ze pilnuje go Red Skull. Zeby pozyskac Kamien trzeba bylo poswiecic cos, co sie najbardziej kocha ("dusza za dusze"). Ostatecznie Thanos zabija Gamorre roniac przy tym lze i zdobywa kamien.

gikkiri

[Spoiler]

też jestem po seansie

planeta ta to Virmor, Virmar, Varmor? (sam nazwę ledwo pamiętam). Ten typek co bronił tego miejsca, przypominał mi Darth Maula z Gwiezdnych Wojen

ocenił(a) film na 9
gikkiri

Ta planeta to Vormir i potwierdzam, że był tam Red Skull, aż sobie pomyślałem co on tam robi. Kamień duszy (?) nie chciał trafić w jego ręce i przez to w nowym wcieleniu stał się jego strażnikiem. W samym filmie jest sporo nawiązań do poprzednich filmów m.in. Mantis daje Kevina Bacona jako przykład członka Avengersów przy spotkaniu z Spidermanem, Iron Manem i Dr Strange'em. :) Najbardziej mnie rozbawiło mnie jednak cameo Stana Lee i pewien tekst o panu Jezusku z ust Quilla. ;)

ocenił(a) film na 9
nick_fantasta

Red Skull nie byl w stanie zdobyc Kamienia, gdyz nie mial co poswiecic. Co do humoru to bylo kilka fajnych tekstow, ale na szczescie w przyzwoitej ilosci. Film jednak utrzymal glownie powazny ton, co wyszlo mu na plus wg mnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones