PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=137747}

Bękarty wojny

Inglourious Basterds
8,0 591 565
ocen
8,0 10 1 591565
8,6 54
oceny krytyków
Bękarty wojny
powrót do forum filmu Bękarty wojny

Tym razem też można odnieść takie wrażenie. Temat II wojny światowej, holocaust. Nic śmiesznego. Film nie jest typową komedią; ja bynajmniej nie ubawiłam się. Jednak czuć wyraźnie, że Tarantino znowu puszcza oko. Dobry scenariusz, świetne kostiumy, scenografia, ciekawa gra aktorów, Waltz rewelacyjny. Oczywiście, można się czepiać, ale to Quentin Tarantino, on kręci po swojemu, nie każdemu musi się podobać.

użytkownik usunięty
Alina23

Twoje ostatnie zdanie trafnie opisuje twórczość Quentina. Co do filmu to prawda że temat II wojny może dla wielu nie być obiektem żartów ale w dzisiejszym świecie mamy wiele przypadków śmiania się np. z Hitlera. Film rewelacyjny znakomita gra aktorska i ciekawa fabuła i oczywiście humor.

ocenił(a) film na 8

Tarantino to bardzo specyficzny twórca. Jego filmy zawsze budzą kontrowersje i albo ktoś je uwielbia, albo nie cierpi. Raczej trudno być obojętnym. Ja cenię jego filmy, właśnie za tą niezależność, oryginalność, chociaż fanką bezkrytyczną nie jestem.

użytkownik usunięty
Alina23

Ja uwielbiam jego filmy chociaż w pewnym sensie mogę zrozumieć że jego twórczość nie do każdego trafia. Ja również go cenię za oryginalność zwłaszcza w sposobie ukazywania zdarzeń. No i te dialogi: niby na pierwszy rzut oka wydają się durne ale zawsze mają jakiś cel. Oczywiście mam kilka krytycznych uwag. Trochę przesadził we Wściekłych Psach w tej scenie z uchem.

ocenił(a) film na 8

Znam osoby, które wręcz nie mogą oglądać filmów Tarantino, ze względu na dość obficie lejącą się w niektórych scenach krew. W Bękartach wojny tez było kilka krwawych scen, ale muszę przyznać, że były one dość łagodne, jeśli można użyć tego określenia, w porównaniu choćby ze scenami walki w Kill Billu.

użytkownik usunięty
Alina23

Mnie osobiście sam widok krwi nie przeraża. A w Bękartach jak na film wojenny to było mało krwi. Ale ta scena w piwnicy-karczmie to kapitalnie zrobiona była. Jak zwykle w filmach Tarantino krwawa jatka zaczęła się przez przypadek można by powiedzieć przez drobny szczegół...( to właśnie lubię )

ocenił(a) film na 6
Alina23

Mi tam krew nie przeszkadza ale za to przeszkadza mi niezmiernie zabicie tylu przystojnych Niemców szkodaaa, tacy seksowni tacy piękni, a chyba najbardziej było mi żal tego czarnowłosego Niemca z pieprzykiem, któremu przystawili pistolet do jaj w tej scenie w knajpie, biedak, no i jeszcze boski Michael Fassbender echh, zamiast przystawiać sobie pistolety do jaj mogli je sobie nawzajem popieścić, tacy cudowni mężczyżni którzy się pieszczą mmmm poezja, a mogło być tak pięknie żadnej krwi tylko czysta rozkosz. hahaha jakie ja mam myśli .. xD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones