PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=360941}
4,8 798
ocen
4,8 10 1 798
Babysitter Wanted
powrót do forum filmu Babysitter Wanted

jak dla mnie film jest naprawdę dobry. po pierwsze technicznie jest świetny. wcale nie wygląda na produkcje niskobudżetową, zdjęcia są dobre, praca kamery też, bardzo podobała mi sie muzyka, umiejętnie dawkowany (i skuteczny) suspens.
aktorstwo całkiem przyzwoite, choć nie co raził mnie fakt, że główna bohaterka ma 18 a nie coś koło 21 lat, bo na tyle akurat mogłaby nawet wyglądać, choć ma 30 i rok wcześniej grała policjantkę w filmie "brutal" :) :) :)
fabuła składa sie z wielu nieoryginalnych składników, jednak razem tworzą one zaskakująca całość. nie czytałem żądnych za dużo mówiących opisów i w połowie filmu szczęka mi opadła. to co w filmie mogło być w miarę prawdopodobne było takie i nie raziło głupotą. były natomiast sprawy ewidentnie nieprawdopodobne, ale takie już było ich założenie. w końcu to horror, nie?
było troszku przemocy, krwi i dużo sugerowanego gore, ale bez żadnych ekscesów. krojenie ludzkiego mięsa, walenie młotkiem w głowę czy jakieś tam dźgnięcia to jeszcze żaden hardcore, nic specjalnie graficznego. zabrakło mi jakiejś dobrej dekapitacji, bo to by pasowało do tego filmu idealnie. tak czy siak bawiłem się bardzo dobrze i wg mnie to jeden z lepszych horrorów z 2008 roku (oczywiście z tych co widziałem) i fanom gatunku polecam. chyba 7.5/10 ... ?

ocenił(a) film na 4
kangur_msc_CM

A dla mnie ten film był rozczarowaniem.

Prawdopodobnie najbardziej nachalnym elementem "Babysitter Wanted" jest muzyka. Ma wszystkie najgorsze cechy soundtracku typu horror/suspens - poza tym kompozycje brzmiały zupełnie standardowo. Po co męczyć widza wstawianiem ścieżki dźwiękowej co 5 sekund, nawet gdy nic sugestywnego się nie dzieje? Ale nie tylko muzyka sprawia, że z filmu schodzi napięcie jak powietrze z balona. Postacie przedstawiono w prostacki sposób - bohaterka jest głęboko wierzącą prostą dziewczyną, jej koleżanka z akademika to zeszmacona bałaganiara, której chłopak pali trawkę i zachowuje się "dość" stereotypowo, gdzie indziej mamy chłopaczka-cud-miód i jeszcze dalej szczęśliwą rodzinkę(z sekretem).

W takim wypadku twórcom nie pozostało nic więcej jak zrobić pastisz nabijający się z horrorowych schematów - ale nie - temat potraktowali poważniej niż trzeba. Po serii wysilonych jump scenek, od połowy filmu zaczyna się jakaś akcja i wszystko leci jak z górki. Aktorzy grają bardzo przeciętnie, praca kamery jest średnia. Reżyserzy maja parę niezłych pomysłów, jak np. statyczne ujęcia z dalszej perspektywy, ale wszystko tonie w morzu średniactwa.

5-/10

ocenił(a) film na 7
martns

Rzeczywiście masz wiele racji z muzyką, pracą kamery i grą aktorską. Jak dla mnie to zdjęcia są jeszcze zbyt ciemne. Jednak wszystkie te wady nie powodują, że się film żle ogląda - wręcz przeciwnie, mnie wciągnął i to bardzo.
Jeden z lepszych horrorów jakie ostatnio widziałem.
Generaknie film broni się przez oryginalny scenariusz.
7/10. Polecam

ocenił(a) film na 8
kangur_msc_CM

założyciel tematu ma rację. ogólnie na tle innych "horrorów" lepiej się prezentuje, niestety ma niską ocenkę ;/

ocenił(a) film na 7
wmbco

szkoda, że twórcy już nic ciekawego nie zrobili... choć "Suckerowi" dam szansę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones