Babyteeth

2019 1 godz. 56 min.
7,3 1 044
oceny
7,3 10 1 1044
6 571
chce zobaczyć
7,7 13
ocen krytyków
{"rate":7.69231,"count":13}
powrót do forum filmu Babyteeth
  • Agatonik ocenił(a) ten film na: 8

To nie jest tylko film o umierającej nastolatce. To opowieść o czterech osobach, które borykają się z nieoczekiwanym,chorobą, stratą i miłością jeszcze na chwilę, bo czas jest tu jej bezwzględnym dysponentem.Niezwykły obraz, którego "bohaterem" jest choroba, ale nie usłyszymy o niej właściwie w ogóle. Wszystko rozgrywa się na twarzach Millie, jej rodziców i wreszcie Mosesa. „Babyteeth” unika prawie wszystkich stereotypów, których można się spodziewać w tego rodzaju filmach i to jest wielki plus.Dla mnie chyba najbardziej przejmujące były postaci Henry'ego i Anny - rodziców Millie. Każda kolacja, każda wspólna rozmowa, każdy wyjazd na plażę, każdy poranek i każdy wieczór ze swoim dzieckiem przeżywali w pełni, ciesząc się że jeszcze są razem. Bo każde z tych wydarzeń mogło być ostatnim. Gdybyśmy z taką miłością, zrozumieniem i szacunkiem podchodzili do swoich dzieci wtedy, gdy nie są chore, pewnie wszyscy bylibyśmy szczęśliwsi a rodziny zdrowsze.

• Agatonik uwielbiam Mendelsohna i tu potwierdza swoją "świetność" ale jak dla mnie film wygrywa Moses, chłopak jest świetny, cała paleta emocji, niesamowicie przekonujący i przykuwający uwagę, pomijając jak niejednoznaczna jest jego postać, od przelotnej miłości po anioła odprowadzającego główną bohaterkę do nowego życia, świetny film

• Agatonik ocenił(a) ten film na: 8

marckoza W pełni się zgadzam. Też mnie zauroczył. Chociaż to może nie do końca "zgrabne" określenie, ale na ten moment nic innego nie przychodzi mi do głowy.