PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4045}

Bandyci czasu

Time Bandits
6,9 5 894
oceny
6,9 10 1 5894
6,6 9
ocen krytyków
Bandyci czasu
powrót do forum filmu Bandyci czasu

Oglądałem go w dzieciństwie i mam olbrzymi sentyment do niego. Szukałem go i szukałem aż wreszcie znalazłem :) Ten film ma w sobie magie i klimat przypominający przygody barona Munchausena. Nie zawiodłem się gdy obejrzałem go ponownie i daje mu 10/10 :)

Zelgadiss

a ja szukam filmu, w którym grupka dzieciaków podróżuje balonem i wpadają w burzę, przez co przenoszą się w czasie. Trafiają na wyspę, gdzie byli piraci i gigantyczny pająk w jaskini. Może kojarzysz?

weeman86

Niestety nie widziałem tego filmu :(
Jeśli bardzo Ci zależy aby zdobyć tytuł filmu to w końcu znajdziesz go na pewno. Ja mam kilka sposobów.
1. Podaje dane do wyszukiwarki filmwebu i obstawiam Kraj, możliwą ocenę (często między 5-8) i gatunek. Dzięki temu zawężam bardzo listę całej masy filmów.Na liście zwykle mam około 50 stron a potem klikam w film i czytam fabułę. Jeśli nie jestem do końca pewny to oglądam trailer na youtube. Może wydawać się to żmudne ale jak komuś bardzo zależy aby przypomnieć sobie tytuł filmu to skorzysta z tego rozwiązania.
2. Wpisuje do wyszukiwarki jakieś charakterystyczne sceny z filmu (najczęściej w języku angielskim). Bandytów Czasu oglądałem w wieku 4 lat ale zapamiętałem jedynie najbardziej charakterystyczną scenę z wyłaniającym się olbrzymem ze statkiem na głowie i walką minotaura z herosem w zbroi wojownika. Więc po wielu latach kiedy nastała era internetu coś mnie naszło i wpisywałem w celu odnalezienia i odświeżenia filmu do wyszukiwarki coś w stylu " Fantasy movie ship in head giant" itp.
3. Ostatnia znana mi metoda to zamieszczenie prośby o podanie tytułu filmu na filmwebie tak jak Ty :) Tylko trzeba to robić na najpopularniejszych gatunkach. np. Ja poszukuje pilnie tytuł filmu o podszywającym się pod zaginionego syna psychopacie. Więc dałem wielgachnymi literami prośbę na najpopularniejszych dwóch thrillerach (Siedem i milczenie owiec) tą prośbę i zamieściłem tam wszystkie szczegóły jakie znam.

PS. Jeśli kiedykolwiek znajdę ten Twój tytuł to na pewno Ci go tutaj podam bo obejrzeć film ze starych dobrych czasów to świetna sprawa

Zelgadiss

Witam. Poszukuję filmu z dzieciństwa. Film opowiadał o grze komputerowej którą dostał pewien chłopiec. Przez grę dochodzi do morderstw. Chłopiec zostaje poszukiwany przez policję itp. Pamiętam tez że w grze wyświetlała się charakterystyczna twarz z którą rozmawiał. Jeśli ktoś mógłby pomóc w odnalezieniu tego filmu będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam

DeLarge2209

Cześć. Czy film o którym wspominasz to "Brainscan" (Elelktroniczna ruletka) z 1994 roku ????

Zelgadiss

Siemka. Tak właśnie o to mi chodziło :) Dziękuje bardzo.

DeLarge2209

Bardzo się cieszę że mogłem Ci pomóc

Zelgadiss

Filmu "Brainscan" wprawdzie nie widziałem ale wydaje się interesujący. Dzieło to wygląda mi na coś w stylu Cronnenberga (videodrome, eXistenZ)

weeman86

pamiętam ten film ale niestety nie tytuł. wydaje mi się że to było coś jak wyspa skarbów lub tajemnicza wyspa albo podróż na tajemniczą wyspę. Na filmwebie nie znalazłem.

Zelgadiss

Ja szukałem 14 lat :D Piękne uczucie po tylu latach zobaczenie tych samych ulubionych scen :D Nadal przeraża mnie ten jeździec, który przez szafę wbija się do pokoju ;]

Zelgadiss

haha schiza VHS z dzieciństwa sprzed 20 lat! ehhhhhhhh też się naszukałem, kiedyś zasiadłem do google grafika i po godzinie znalazłem :)))

Zelgadiss

a ja szukam filmu o rodzeństwie które przenosi się do innego świata, nie jestem do końca przekonany czy był to film czy serial, coś w rodzaju narnii... help.. somebody :)

ocenił(a) film na 5
Zelgadiss

mam pytanie o stary film s-f (chyba lata 80-te) o facecie podrozujacym miedzy wymiarami czy planetami czy cos w tym stylu. niestety jedyne co pamietam to ze obiecal komus swoj zegarek w zamian za pomoc i chyba w ostatniej scenie glowny bohater wraca do swojej rzeczywistosci nie dajac jednak tego zegarka. a ten komu obiecal krzyczy (oczywiscie po angielsku) "moj zegareeek!" to taka komedia s-f chyba byla. klimat wydaje mi sie byc podobny do Bandytow Czasu i np. Buck'a Rogers'a ale to raczej nie Rogers. prosze o pomoc. z gory dzieki za jakis trop :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones