Film

Batman: Maska Batmana

Batman: Mask of the Phantasm
1993
1 godz. 16 min.
7,4 7 578
ocen
7,4 10 1 7578
2 307
chce zobaczyć
Mafiozi w Gotham City zaczynają ginąć jeden po drugim. Władze podejrzewają, że stoi za tym Batman. Więcej Mniej
Batman: Maska Batmana zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

świat

premiera

nagrody

W Gotham City grasuje tajemniczy zabójca, który pojawia się i znika niczym duch, mordując najbardziej wpływowych gangsterów w mieście. Podejrzenia padają na Batmana. Mroczny Rycerz, ścigany przez policję, musi rozwiązać zagadkę zamaskowanego mściciela, zatrzymać falę zbrodni i odzyskać swoją reputację. Tymczasem do miasta przybywa AndreaW Gotham City grasuje tajemniczy zabójca, który pojawia się i znika niczym duch, mordując najbardziej wpływowych gangsterów w mieście. Podejrzenia padają na Batmana. Mroczny Rycerz, ścigany przez policję, musi rozwiązać zagadkę zamaskowanego mściciela, zatrzymać falę zbrodni i odzyskać swoją reputację. Tymczasem do miasta przybywa Andrea Beaumont, dawna miłość Bruce'a Wayne'a (Batmana). Wspomnienia z przeszłości wracają i zaczynają dręczyć umysł Bruce'a, który przypomina sobie dawne czasy oraz przyczyny, które skłoniły go do walki z przestępczością. Dodatkowo jeden z mafijnych bossów - Salvatore Valestra, zaniepokojony o swoje życie, zwraca się o pomoc do Jokera, śmiertelnego wroga Batmana.

boxoffice
$5 795 524 w USA
budżet
$6 000 000
na podstawie
Alan Burnett (materiały do scenariusza, historia) / Bob Kane (postacie) (komiks) / Więcej...
studio
Warner Bros. Family Entertainment (przedstawia) / Warner Bros. Animation
tytuł oryg.
Batman: Mask of the Phantasm
inne tytuły
Batman: Mask of the Phantasm: The Animated Movie
Batman: The Animated Movie
Batman: The Animated Movie - Mask of the Phantasm
Mask of the Phantasm: Batman the Animated Movie
Więcej...
Większa część filmu: "Maska Batmana" oparta jest na komiksowej serii "Batman: Year One" Franka Millera i "Batman: Year Two" Mike'a W. Barra. Wspomnienie przez Bruce'a jego pierwszych nocnych łowów, ubranie kurtki oraz nakładanie kominiarki jest nawiązaniem do "Year One". Natomiast projekt i koncepcja mściciela - Phantasma zostały oparte na postaci Reapera z "Year Two".
Kiedy ścigając Jokera, Batman przemieszcza się między makietami miniaturowego miasta, na jednym z budynków widzimy logo wytwórni Warner Bros.
Kiedy Joker strzela do robotów z broni maszynowej w World's Fair słyszymy dźwięk roztrzaskiwanych maszyn - to dźwięk odlatującego Millenium Falcon'a z filmu "Imperium kontratakuje".
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych