Postać

Alfred Pennyworth

Batman v Superman: Świt sprawiedliwości (2016) Warner Bros. Entertainment Inc.
{"id":"436","linkUrl":"/character/Alfred+Pennyworth-436","alt":"Alfred Pennyworth","imgUrl":"https://fwcdn.pl/cpo/04/36/436/351.4.jpg"}

Kamerdyner i przyjaciel Brucea Waynea, współpracownik Batmana. Po śmierci Thomasa i Marthy Wayneów to on zajął się młodym paniczem. Doświadczenie w charakterze aktora i agenta brytyjskiego rządu przydaje mu się, gdy wspiera Bruce'a w jego krucjacie.

Pojawia się w komiksach o Batmanie wydawnictwa DC oraz ich aktorskich i animowanych adaptacjach filmowych. Wcielali się w niego m.in. Alan Napier (1966-1968), Michael Gough ("Batman", "Powrót Batmana", "Batman Forever", "Batman i Robin"), Michael Caine ("Batman - Początek", "Mroczny Rycerz", "Mroczny Rycerz powstaje") i Jeremy Irons ("Batman v Superman: Świt sprawiedliwości", "Liga Sprawiedliwości").

Więcej Mniej
świat: DC twórcy: Bob Kane, Bill Finger, Jerry Robinson, Don Cameron data powstania: maj 1943 pochodzenie: Wielka Brytania znany też jako: Alfred Beagle
Batman
Batman (2022) Zwiastun nr 2 (polski)
Rycerze Gotham
Rycerze Gotham (2022) Zwiastun nr 2
Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera
Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera (2021) Zwiastun nr 2 (polski) 2:13
7 wspaniałych
Najlepsze filmowe kraksy
DC jest zastrzeżonym znakiem towarowym i Alfred Pennyworth jest zastrzeżonym znakiem towarowym, wszelkie materiały pochodzą z materiałów promocyjnych filmów seriali i gier.