PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=585784}

Biała noc

Nuit blanche
6,2 1 994
oceny
6,2 10 1 1994
Biała noc
powrót do forum filmu Biała noc

7/10

ocenił(a) film na 7

Jardin postawił w "Białej nocy" na niemal dokumentalny realizm. Nie ma tu przypominającej szalony balet choreografii walk, celnych ripost, jakimi zazwyczaj przerzucają się hollywoodzcy gangsterzy, niespodziewanych zwrotów akcji. Wszystko jest brudne, surowe, nużące, nakręcone tak, by widzowie wręcz odczuwali fizyczne i psychiczne zmęczenie bohaterów.

ocenił(a) film na 7
chelsea_6

Nie wiem jak definiujesz 'niespodziewany zwrot akcji', bo wg mnie, ten film obfituje w niespodziewane zwroty akcji. Po za tym, co wg Ciebie jest 'brudne'? Dyskoteka jest brudna? Restauracja? Kuchnia restauracji? Sala bilardowa? Może posterunek policji? Parking? Kible? Może kible były brudne? Jak dla mnie, nawet przestrzeń instalacyjna nad sufitem w kiblu była czysta. A co znaczą słowa 'surowe' i 'nużące'?
Faktycznie, kamerzysta starał się pracą kamery sprawić wrażenie zagubienia i dezorientacji, stąd ta dynamiczne, ręczne filmowanie. Rzeczywiście męczące.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones