PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=585784}

Biała noc

Nuit blanche
6,2 1 994
oceny
6,2 10 1 1994
Biała noc
powrót do forum filmu Biała noc

Jeśli ktoś stwierdzi ze ten Film (Thriller/Akcja) jest kichą bo dzieje się w większości na dyskotece to niech obejrzy polskiej prod. " supermarket" i zapłacze nad losem że żyjemy w Polska, jeśli jednak będzie mu mało należy sięgnąć po kolejny film z serii jednej scenerii "Dzień kobiet" i też ocenić emocje, zatem jeśli ten film jest niskobudżetowy a potrafi tak być nakręcony to chylę czoła.
Aktorzy Tamci a nasi, kolory w naszych produkcjach i w tych plus przynajmniej fury były różne bo u nas jak się czepią jednej marki to przez cały film mamy Deja Vu.

Tu nawet laska zabrana z kibla idąca z nim po piętrach jest bardziej sexi niż główne nasze nagie gwiazdy mające jakiś epizod na palecie w supermarkecie, bzyknięte w kanałach lub na skrzypiącym łóżku

Może ktoś powie że to dno, ale nasze produkcje mają jeszcze metr mułu w zanadrzu. Chciałbym abyśmy potrafili tak z kaprysu machnąć taki film i pomnożyć go x100, zawsze byłoby co oglądać w deszczową Niedzielę

Zatem czym różni się francuskie kino od polskiego tym czym Pałac Kultury od wieży Eiffla --jedni mówią kwadratowy dar z Rosji ... a tamto metalowy kawał złomu , jednak jaki widok wolelibyście oglądać popijając dobre wino na tarasie ?

PabloPS

Na którym tarasie?

ocenił(a) film na 7
Blackfox_18

Hipotetycznie własnego gdybyś miała lub widok jaki wybierasz ale by naświetlić inspirację obejrzyj te reakcje Juliette Binoche w "Zakochana bez pamięci" czyli w "La Vie d'une autre"

PabloPS

Polska jest kilka kroków w tyle.
Nie lubię w polskich filmach zwłaszcza gry aktorskiej, ja nie mówię że oni grają źle ale to jest takie 'polskie'
nie ma takiego dobrego lekkiego klimatu jak w amerykańskich filmach
albo tego cudownego, wyrafinowanego klimatu francuskiego :))

Nie lubię przejść kamer w filmach polskich, są beznadziejne, barwy tak samo. Takie dziwne, mocno nasycone czy jak to nazwać.
Tak jak ustawić telewizor na 100% Barwa :))

Dlatego unikam polskiego kina.
Nie mówię, że nie są śmieszne ale są niedopracowane, i na lekcje od amerykanów czy tam francuzów powinniśmy się zapisać :))
Jestem pewien że gdyby Ci sami, nasi aktorzy polscy gdyby zagrali w francuskiej czy tam amerykańskiej produkcji inaczej to by wszystko wyglądało
I tutaj nie chodzi mi o budżet tylko tam jest inny schemat robienia filmów.

Np amerykańskie komedię nawet z domieszką romansu to jest banalne, ale wszystko tam tak płynnie chodzi, dialogi oraz gra aktorska że wtedy człowiek się wyłacza i ogląda te 90 minut filmu.
Lekkiego i przyjemnego. Nie mówię o wszystkich bo niektóre komedie są u nich głupkowate ale też śmieszne

bardzo różnią się od polskiej komedii :)

Polacy kiedyś naprawdę robili dużo lepszą robotę, dużo lepsze kino :))

Sami swoi, Jak rozpętałem drugą wojnę światową, Dwóch Killerów to są naprawdę ekstra filmy :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones