Nuit blanche

1 godz. 40 min.
6,2 1 974
oceny
6,2 10 1974
1 078
chce zobaczyć
{"rate":6.0,"count":2}
{"type":"film","id":585784,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Nuit+blanche-2011-585784/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Biała noc
 • PabloPS ocenił(a) ten film na: 7

  Jeśli ktoś stwierdzi ze ten Film (Thriller/Akcja) jest kichą bo dzieje się w większości na dyskotece to niech obejrzy polskiej prod. " supermarket" i zapłacze nad losem że żyjemy w Polska, jeśli jednak będzie mu mało należy sięgnąć po kolejny film z serii jednej scenerii "Dzień kobiet" i też ocenić emocje, zatem jeśli ten film jest niskobudżetowy a potrafi tak być nakręcony to chylę czoła.
  Aktorzy Tamci a nasi, kolory w naszych produkcjach i w tych plus przynajmniej fury były różne bo u nas jak się czepią jednej marki to przez cały film mamy Deja Vu.

  Tu nawet laska zabrana z kibla idąca z nim po piętrach jest bardziej sexi niż główne nasze nagie gwiazdy mające jakiś epizod na palecie w supermarkecie, bzyknięte w kanałach lub na skrzypiącym łóżku

  Może ktoś powie że to dno, ale nasze produkcje mają jeszcze metr mułu w zanadrzu. Chciałbym abyśmy potrafili tak z kaprysu machnąć taki film i pomnożyć go x100, zawsze byłoby co oglądać w deszczową Niedzielę

  Zatem czym różni się francuskie kino od polskiego tym czym Pałac Kultury od wieży Eiffla --jedni mówią kwadratowy dar z Rosji ... a tamto metalowy kawał złomu , jednak jaki widok wolelibyście oglądać popijając dobre wino na tarasie ?

 • PabloPS Na którym tarasie?

 • PabloPS ocenił(a) ten film na: 7

  Blackfox_18 Hipotetycznie własnego gdybyś miała lub widok jaki wybierasz ale by naświetlić inspirację obejrzyj te reakcje Juliette Binoche w "Zakochana bez pamięci" czyli w "La Vie d'une autre"

 • PabloPS Polska jest kilka kroków w tyle.
  Nie lubię w polskich filmach zwłaszcza gry aktorskiej, ja nie mówię że oni grają źle ale to jest takie 'polskie'
  nie ma takiego dobrego lekkiego klimatu jak w amerykańskich filmach
  albo tego cudownego, wyrafinowanego klimatu francuskiego :))

  Nie lubię przejść kamer w filmach polskich, są beznadziejne, barwy tak samo. Takie dziwne, mocno nasycone czy jak to nazwać.
  Tak jak ustawić telewizor na 100% Barwa :))

  Dlatego unikam polskiego kina.
  Nie mówię, że nie są śmieszne ale są niedopracowane, i na lekcje od amerykanów czy tam francuzów powinniśmy się zapisać :))
  Jestem pewien że gdyby Ci sami, nasi aktorzy polscy gdyby zagrali w francuskiej czy tam amerykańskiej produkcji inaczej to by wszystko wyglądało
  I tutaj nie chodzi mi o budżet tylko tam jest inny schemat robienia filmów.

  Np amerykańskie komedię nawet z domieszką romansu to jest banalne, ale wszystko tam tak płynnie chodzi, dialogi oraz gra aktorska że wtedy człowiek się wyłacza i ogląda te 90 minut filmu.
  Lekkiego i przyjemnego. Nie mówię o wszystkich bo niektóre komedie są u nich głupkowate ale też śmieszne

  bardzo różnią się od polskiej komedii :)

  Polacy kiedyś naprawdę robili dużo lepszą robotę, dużo lepsze kino :))

  Sami swoi, Jak rozpętałem drugą wojnę światową, Dwóch Killerów to są naprawdę ekstra filmy :)