PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=863035}

Biały Tygrys

The White Tiger
6,7 12 588
ocen
6,7 10 1 12588
6,4 14
ocen krytyków
Biały Tygrys
powrót do forum filmu Biały Tygrys

"Biały tygrys" to takie połączenie "Slumdog. Milioner z ulicy" z "Parasite" z narracją rodem z "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa", a wszystko oprawione nieco słodkim sosem z indyjskich potraw, którego smak bywa zbyt intensywny. Niestety ten sos sprawia, że obraz Bahraniego jest zaledwie bardzo dobrym filmem, a nie arcydziełem.

Historia nieco mroczna, bardzo wciągająca. Dobrze dobrana symbolika, pojawiają się kruki, tytułowy biały tygrys, kłosy trawy, w których główny bohater chciałby się zanurzyć i zniknąć. Społeczeństwo Indii podzielone na kasty. Tych z brzuchami i tych którzy są kurami z chowu klatkowego, a ich los jest już znany przy urodzeniu i tylko nielicznym udaje się wyrwać z biedy i brudu. Całość sprawdza się dobrze, a obraz z pewnością zadowoli przeciętnego widza.

To co przeszkadzało mi najbardziej w "Białym tygrysie" to dobór piosenek niczym z lekkich komedii czy filmów sensacyjnych o gangsterach i policjantach. Niektóre sceny powinny wybrzmieć, a twórcy to zwyczajnie zepsuli. Podejrzewam, że przy nieco innym poprowadzeniu filmu mógłby zgarnąć on worek nominacji do Oscarów.

ocenił(a) film na 7
xManilax

Do całej tej historii pasuje tytuł "Po trupach do celu".

ocenił(a) film na 8
xManilax

Generalnie sie zgadzam, dobre podsumowanie :) Ten kto był w Indiach lub ma znajomych stamtąd doskonale wie, że tak wygląda tam rzeczywistość. Od siebie dodam, że gdyby reżyser i scenarzysta lepiej zaprezentowali przemianę głównego bohatera, to dałbym gwiazdkę więcej. Niezdecydowanym polecam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones