PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=662224}
6,6 26 694
oceny
6,6 10 1 26694
4,8 9
ocen krytyków
Bilet na Księżyc
powrót do forum filmu Bilet na Księżyc

Dla mnie film rewelacja. Zawsze można się przyczepić np. do scenografii. Jedni mówią, że auta błyszczą a w latach 60-tych nie błyszczały. Ja tylko przypomnę, prom w przedstawiony filmie na przeprawie promowej w Świnoujściu to prom Bielik. Bieliki w Świnoujściu na przeprawie pracują chyba od 1999 roku wcześniej były tzw. Fafiki. Właśnie Fafiki pływały na przeprawie promowej od lat 60-tych do czasu wprowadzenia obecnych Bielików. To taki szczegół historyczny nie mający znaczenia dla filmu (prom okrojony w kadrze). Osobiście pamiętam Fafiki z wakacji z rodzicami miałem może 5 lat. Obsada filmu bardzo fajna, życzę powodzenia młodym aktorom i gratuluje bo spisali się na medal.

Majesty75

Były nie tylko Fafiki, ale takie większe promy samochodowe, o nich zapomniałeś.

{To była czas, gdy co 15 minut odpływały promy, jak się nie zdążyło na duży samochodowo-osobowy, to gnało się na Fafika. Potem przez ok.17 lat pogorszyła się sytuacja, bo zaczęły kursowac tylko Bieliki, na ogół co 20 min. ale w ostatnich miesiącach - jak czytam w sieci - przywrócono w pewnych godzinach co 15 minut.}

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones