film

Billy Bathgate

1991
1h 47m
6,3 1 652
oceny
6,3 10 1 1652
Rok 1935. Nastoletni Billy Bathgate wstępuje w szeregi gangu nieobliczalnego Dutcha Schultza. Sprawy komplikują się, gdy młodzieniec dostaje za zadanie ochronę pięknej Drew Preston. Zobacz pełny opis
Billy Bathgate zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Rok 1935, czasy amerykańskiego kryzysu ekonomicznego. Nastolatek Billy Bathgate (Loren Dean) jest mieszkańcem nowojorskich slumsów w dzielnicy Bronx. Splot pewnych wydarzeń sprawia, że dołącza do gangu groźnego gangstera Dutcha Schultza (Dustin Hoffman). Szybko wkupuje się w szeregi i zdobywa pełne zaufanie mafioza. Poznając dogłębnieRok 1935, czasy amerykańskiego kryzysu ekonomicznego. Nastolatek Billy Bathgate (Loren Dean) jest mieszkańcem nowojorskich slumsów w dzielnicy Bronx. Splot pewnych wydarzeń sprawia, że dołącza do gangu groźnego gangstera Dutcha Schultza (Dustin Hoffman). Szybko wkupuje się w szeregi i zdobywa pełne zaufanie mafioza. Poznając dogłębnie światek mafii, przestępstw i nielegalnych interesów, szybko zdobywa uznanie i pieniądze. Sprawy przybierają niecodzienny obrót, gdy Schultz powierza chłopakowi ochronę pięknej Drew Preston (Nicole Kidman). Billy szybko ulega wdziękowi kobiety, czym może narazić się na duże kłopoty.

boxoffice
$15 565 363 w USA
budżet
$48 000 000
na podstawie
E.L. Doctorow (książka)
studio
Touchstone Pictures / Touchwood Pacific Partners 1
tytuł oryg.
Billy Bathgate
inne tytuły
Robin Wright była rozważana do zagrania roli Drew Preston.
Podczas sceny na dachu z udziałem Billy'ego i Becky, dziewczyna na pierwszym długim ujęciu wydycha dym, by na zbliżeniu w kolejnym nie mieć w ręku żadnego papierosa.
Film kręcono w Durham, Fayetteville, Hamlet, Wilmington (Karolina Północna, USA), Paterson (New Jersey, USA), Nowym Jorku i Saratoga Springs (Nowy Jork, USA).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

W ,,Billy Bathgate" B. Willis z N. Kidman, a w ,,Ludzie Honoru" T. Cruise z D. Moore. Wypożyczyli sobie żony...

nie Dustina Hoffmana, lecz Bruce'a Willisa. Rola pełna żarliwej aktorskiej pasji. Dla niego warto. Nicole Kidman też robi wrażenie. Dustin, choć się stara w roli psychopatyczny zabójca jest niewiarygodny. Co ciekawe, jego kolega po fachu z "Ishtar", Warren Beatty jako gangster Bugsy był wprost wspaniały.
No ale...

Lektor czyta na poczatku tytul "Billy z Bronxu"

Chyba Dustinowi Hoffmanowi koledzy z branży dokuczali że nie zagrał żadnej negatywnej postaci, więc w roku 1991 popełnił aż dwie takie role. Jak wyszło? W filmie "Hook" nieźle, ale dlatego że to była zamierzenie przerysowana postać. W "Billym Bathgate" tymczasem rola złego szefa gangsterskiej szajki jest niestety...

Kim byl maz Drew Preston ?

użytkownik usunięty

Film ogladalem w czasie burzy i czasem mi obraz zanikal, wiec troche filmu mi czasami umykalo , stad me pytanie kim byl i kto do niego zadzwonil?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones