Film

1991 1 godz. 47 min.
6,4 1 337
ocen
6,4 10 1 1337
1 282
chce zobaczyć
{"id":"4191","linkUrl":"/film/Billy+Bathgate-1991-4191","alt":"Billy Bathgate","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/41/91/4191/6964639.2.jpg"}
Rok 1935. Nastoletni Billy Bathgate wstępuje w szeregi gangu nieobliczalnego Dutcha Schultza. Sprawy komplikują się, gdy młodzieniec dostaje za zadanie ochronę pięknej Drew Preston.
#ZOSTAŃWDOMU
Sprawdź filmy, seriale i gry, które warto nadrobić

Rok 1935, czasy amerykańskiego kryzysu ekonomicznego. Nastolatek Billy Bathgate (Loren Dean) jest mieszkańcem nowojorskich slumsów w dzielnicy Bronx. Splot pewnych wydarzeń sprawia, że dołącza do gangu groźnego gangstera Dutcha Schultza (Dustin Hoffman). Szybko wkupuje się w szeregi i zdobywa pełne zaufanie mafioza. Poznając dogłębnieRok 1935, czasy amerykańskiego kryzysu ekonomicznego. Nastolatek Billy Bathgate (Loren Dean) jest mieszkańcem nowojorskich slumsów w dzielnicy Bronx. Splot pewnych wydarzeń sprawia, że dołącza do gangu groźnego gangstera Dutcha Schultza (Dustin Hoffman). Szybko wkupuje się w szeregi i zdobywa pełne zaufanie mafioza. Poznając dogłębnie światek mafii, przestępstw i nielegalnych interesów, szybko zdobywa uznanie i pieniądze. Sprawy przybierają niecodzienny obrót, gdy Schultz powierza chłopakowi ochronę pięknej Drew Preston (Nicole Kidman). Billy szybko ulega wdziękowi kobiety, czym może narazić się na duże kłopoty.

boxoffice
$15 565 363 w USA
budżet
$48 000 000
na podstawie
studio
Touchstone Pictures / Touchwood Pacific Partners 1
inne tytuły
Robin Wright była rozważana do zagrania roli Drew Preston.
Podczas sceny na dachu z udziałem Billy'ego i Becky, dziewczyna na pierwszym długim ujęciu wydycha dym, by na zbliżeniu w kolejnym nie mieć w ręku żadnego papierosa.
Film kręcono w Durham, Fayetteville, Hamlet, Wilmington (Karolina Północna, USA), Paterson (New Jersey, USA), Nowym Jorku i Saratoga Springs (Nowy Jork, USA).
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Popisowa rola... nie

  AutorAutor ocenił(a) film na 6

  nie Dustina Hoffmana, lecz Bruce'a Willisa. Rola pełna żarliwej aktorskiej pasji. Dla niego warto. Nicole Kidman też robi wrażenie. Dustin, choć się stara w roli psychopatyczny zabójca jest niewiarygodny. Co ciekawe, jego kolega po fachu z "Ishtar", Warren Beatty jako gangster Bugsy był wprost ... więcej

 • Ja nie wiem co to się dzieje w tych latach 1991 - 1992????

  Shadow_dawnego_ggggggg

  W ,,Billy Bathgate" B. Willis z N. Kidman, a w ,,Ludzie Honoru" T. Cruise z D. Moore. Wypożyczyli sobie żony...

  3
  • America Loves Gangsters 

   Lucky_luke

   Chyba Dustinowi Hoffmanowi koledzy z branży dokuczali że nie zagrał żadnej negatywnej postaci, więc w roku 1991 popełnił aż dwie takie role. Jak wyszło? W filmie "Hook" nieźle, ale dlatego że to była zamierzenie przerysowana postać. W "Billym Bathgate" tymczasem rola złego szefa gangsterskiej ... więcej

  • Kim byl maz Drew Preston ?

   użytkownik usunięty

   Film ogladalem w czasie burzy i czasem mi obraz zanikal, wiec troche filmu mi czasami umykalo , stad me pytanie kim byl i kto do niego zadzwonil?

  • ma ktoś napisy ?

   cebulka233

   witam, również posiadam ten film bez napisów, i nie mogę ich znaleźć, udało mi się odszukać tylko angielskie napisy i czeskie bodajże, proszę o pomoc, z góry dziękuję !

  Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.