film

Billy Bathgate

1991
1 godz. 47 min.
6,3 1 581
ocen
6,3 10 1 1581
1 472
chce zobaczyć
Rok 1935. Nastoletni Billy Bathgate wstępuje w szeregi gangu nieobliczalnego Dutcha Schultza. Sprawy komplikują się, gdy młodzieniec dostaje za zadanie ochronę pięknej Drew Preston. Więcej Mniej
Billy Bathgate zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Rok 1935, czasy amerykańskiego kryzysu ekonomicznego. Nastolatek Billy Bathgate (Loren Dean) jest mieszkańcem nowojorskich slumsów w dzielnicy Bronx. Splot pewnych wydarzeń sprawia, że dołącza do gangu groźnego gangstera Dutcha Schultza (Dustin Hoffman). Szybko wkupuje się w szeregi i zdobywa pełne zaufanie mafioza. Poznając dogłębnieRok 1935, czasy amerykańskiego kryzysu ekonomicznego. Nastolatek Billy Bathgate (Loren Dean) jest mieszkańcem nowojorskich slumsów w dzielnicy Bronx. Splot pewnych wydarzeń sprawia, że dołącza do gangu groźnego gangstera Dutcha Schultza (Dustin Hoffman). Szybko wkupuje się w szeregi i zdobywa pełne zaufanie mafioza. Poznając dogłębnie światek mafii, przestępstw i nielegalnych interesów, szybko zdobywa uznanie i pieniądze. Sprawy przybierają niecodzienny obrót, gdy Schultz powierza chłopakowi ochronę pięknej Drew Preston (Nicole Kidman). Billy szybko ulega wdziękowi kobiety, czym może narazić się na duże kłopoty.

boxoffice
$15 565 363 w USA
budżet
$48 000 000
na podstawie
E.L. Doctorow (książka)
studio
Touchstone Pictures / Touchwood Pacific Partners 1
tytuł oryg.
Billy Bathgate
inne tytuły
Robin Wright była rozważana do zagrania roli Drew Preston.
Podczas sceny na dachu z udziałem Billy'ego i Becky, dziewczyna na pierwszym długim ujęciu wydycha dym, by na zbliżeniu w kolejnym nie mieć w ręku żadnego papierosa.
Film kręcono w Durham, Fayetteville, Hamlet, Wilmington (Karolina Północna, USA), Paterson (New Jersey, USA), Nowym Jorku i Saratoga Springs (Nowy Jork, USA).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych