PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=680709}
7,2 185 365
ocen
7,2 10 1 185365
7,4 47
ocen krytyków
Birdman
powrót do forum filmu Birdman

rozpływanie się w zachwytach lub doszukiwanie się w nim jakiejś większej głębi jest strasznie pretensjonalne. bo o czy właściwie jest ten film - jak na komedię o przygotowywaniach do spektaklu, prawie nieśmieszne. jak na nawiązanie do życia aktora M.Keatona właściwie takie sobie, ok był gwiazdą w filmie akcji, a potem grał w mniejszych produkcjach, i co z tego? o ile mi wiadomo to M.Keaton w prawdziwym życie nie cierpi (narazie) na schizofrenię (a już napewno wywołaną jakimś poczuciem niespełnienia). rozczarowujące jest to że reżyser wolał postawić na jakieś dziecinne efekty z czarami z rzucaniem przedmiotów i telekinezą zamiast uwypuklić jedyny mocny element filmu jakim są dialogi M.Keatona z samym sobą -birdmanem. to był jedyny prawdziwy element,w którym twórcy chcieli coś przekazać a wystąpił w sumie w 2 scenach (poza otwierającą i sceną z helikopterami, która była kiczowata) -ROZCZAROWANIE!
kilka przytyków do światka hollywood zbyt słabe i wymuszone (podbródek Georga Clooneya), ale napewno bardzo się podoba akademii -towarzystwo wzajemnej adoracji. a scena z helikopterami, smokami i lataniem jako jazda na kino akcji -strasznie dziecinna, łopatologiczna i obraża moją inteligencję.
w skrócie: rozczarowanie- film zbyt długi, przynudny i zbyt łopatologiczny w miejscach w których chciał coś powiedzieć, poza tym właściwie o niczym. napewno zdobędzie oskara- idealna alegoria hollywood.

mercx

Podpisuję się pod tym, chociaż osobiście oceniłem wyżej ze względu na fantastyczną prace kamery (to jedno długie ujęcie) i jednak dobrą grę aktorską. Natomiast faktycznie, jeśli chodzi o samo sedno filmu to słabo trochę to wypada. Rozciągniety, nudnawy i nie wiadomo do końca o czym ma dokładnie być, jakie to takie chybione wszystko.

ocenił(a) film na 5
maciekozi

ja niestety to samo daje 5 za gre aktorska

ocenił(a) film na 10
maciekozi

Nie,to nie jest jedno długie ujęcie.

AndroidZemsty

tak wiem, są cięcia tylko zrobione tak żeby nie rzucały się w oczy. Jednak większość filmu wygląda jak ciągła scena. Chodzi o efekt jednak rzadko spotykany w kinie. Co nie zmienia faktu, że film rozczarowuje

ocenił(a) film na 3
mercx

"Alejandro Gonzalez Inarritu zwrócił się do swoich scenarzystów z dwiema wytycznymi: chce nakręcić film jednym ujęciem i ma to być film o aktorze teatralnym o przebrzmiałej sławie. Najważniejsza była więc chęć zrobienia czegoś podobnego do tego, co zrobił w "Sznurze" Alfred Hitchcock, twórcy chodziło przede wszystkim o mistrzowską realizację techniczną.".. i to niestety widać.
przykład przerostu formy nad treścią. Nudny, przewidywalny, z męczącym soundtrackiem. Postaci płytkie, sytuacje płytkie - no ale najważniejsze, że udało się zrealizować założenia techniczne...

ocenił(a) film na 5
mercx

Jezu, podpisuje się pod wszystkim co każde z Was napisało, a już myślałam, że jestem totalnie odosobniona w swoim wielkim rozczarowaniu.

palavras13

Nie jesteś jedyna. Podczas filmu próbowałem ze wszystkich sił doszukiwac się tej genialności i innowacyjności, bo podobno te cechy posiada Birdman. Niestety nie dostrzegłem ich. Moim zdaniem zbyt słabo ukazana psychoza głównego bohatera. Powiedziałbym wręcz, że jego sceny z samym sobą są wyjęte z czapy, bo jakoś ciężko mi było przez cały film uwierzyc, że nie ma jakichś nadzwyczajnych problemów.

Zdjęcia Lubetzkiego owszem są ciekawe, ale na mnie już nie robią wrażenia. Jego pracę bardziej doceniłem przy grawitacji.

Film ma ode mnie również 5/10.

ocenił(a) film na 5
Maniek2008

Dokładnie tak- w żaden sposób główna postać nie informuje nas o tym, że ma jakiekolwiek problemy, a mówiąc dokładniej- skąd je ma. Po prostu zostajesz postawiony przed faktem dokonanym, i dumaj sobie szary człowieku, dlaczego ma urojenia. Ale mniejsza o to, mnie osobiście to po prostu denerwowało, wręcz wprowadzało niepotrzebną irytacje- co też on za chwilę znowu zrobi. I co? dobrze nie zdążyłam się wkręcić jak zobaczyłam napisy końcowe.

ocenił(a) film na 6
mercx

Zgadzam się i cieszę, że na filmwebie wciąż są ludzie, którzy nie dają się ogłupić pretensjonalnymi recenzjami pisanymi na zamówienie producentów i dystrybutorów :]

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones